دیرالزور111.jpg

آخرین گروه از بازمانده‌های گروهک تروریستی داعش در شرق رود فرات همچنان در مقابل نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه مقاومت می کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کُرد و عرب) در روزهای گذشته از تسلط کامل بر شهرک «باغور» و پایان کار بازمانده‌های گروهک تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات (جنوب استان دیرالزور سوریه) خبر دادند.

یک منبع میدانی که در جریان تحولات میدانی شرق رود فرات است در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: ادعاهای نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه به طور کامل صحیح نیست و درگیری با ته مانده‌های عناصر تروریستی داعش همچنان ادامه دارد.

این منبع میدانی در پاسخ به این پرسش که درگیری شبه نظامیان کُرد و عرب با تروریست‌های داعش در کدام منطقه جریان دارد، گفت: شماری از عناصر تروریستی در حومه کوه باغور همچنان مقاومت می‌کنند.

وی با بیان اینکه جنگنده‌های ائتلاف غربی در سه روز گذشته مواضع تروریست‌های داعش را در حومه کوه و اردوگاه باغور هدف قرار داده‌اند، افزود: تروریست‌هایی که مخالف توافق با ائتلاف غربی و شبه نظامیان کُرد هستند بر ادامه مقاومت اصرار دارند.

این منبع میدانی با بیان اینکه یک فروند هواپیمای نظامی C۱۳۰ در روزهای گذشته بر فراز آسمان اردوگاه باغور به پرواز درآمده است، گفت: گروهی از تروریست‌ها که سلاح را بر زمین گذاشتند و تسلیم شدند به مناطق نامعلومی انتقال داده شدند.

وی از مخفی شدن شماری از عناصر تروریستی در تونل‌ها خبر داد و گفت: تروریست‌ها از این تونل‌ها برای انجام حملات غافلگیرانه استفاده می‌کنند و در روزهای گذشته شماری از نیروهای شبه نظامی کُرد را در حومه اردوگاه و کوه باغور از پای درآوردند.

به گزارش مشرق، اگرچه نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه تا حدود زیادی بر اردوگاه باغور مسلط شده‌اند اما معدود بازمانده‌های داعش در مناطق حومه به صورت پراکنده حضور دارند و باید منتظر ماند و دید تحولات به کدام سمت پیش می‌رود.

نباید فراموش کرد در حال حاضر، چند هزار تن از عناصر تروریستی تسلیم شده داعش به همراه اعضای خانواده در پایگاه‌های نظامی سری ائتلاف غربی و نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه در شرق رود فرات نگهداری می‌شوند و مشخص نیست آمریکایی‌ها چگونه می‌خواهند از آنان دوباره علیه نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس