ارتش  باز هم به کمک مردم آمد

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش آخرین اقدامات ارتش در امدارسانی به مردم معمولان و پلدختر را تشریح کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر مراد خوش کنار، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش، درباره آخرین اقدامات عملیاتی قرارگاه لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی در سیل اخیر لرستان گفت: این قرارگاه پس از موج دوم بارش‌ها با تمام امکانات وارد عمل شده و یگان‌های ما در مناطق پلدختر، معمولان و نورآباد و روستاهای اطراف این مناطق با استفاده از امکانات بالگردی و امکانات مهندسی مشغول امدادرسانی هستند.

وی افزود: ما در طول این مدت در قرارگاه مستقر در پلدختر به سرعت اقدام به لایروبی معابر و منازل مردم کردیم. سه روز از آغاز لایروبی این مناطق می‌گذرد و تعدادی از نیروهای پایور و وظیفه را برای لایروبی منازل مسکونی در اختیار خانواده‌های سیل‌زده قرار دادیم.

بیشتر بخوانیم:

۳۰۰ ساعت پرواز هوانیروز ارتش برای امداد در لرستان

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: اقدامات پاکسازی کوچه‌ها و خیابان‌های مناطق سیل‌زده با استفاده از امکانات مهندسی ارتش نظیر لودر و کمپرسی در حال انجام است و امیدواریم تا با این اقدامات حالت عادی به شهر پلدختر بازگردد.

امیر خوش کنار درباره اقدامات قرارگاه متبوع خود در زمینه تامین موادغذایی و مواد زیستی و نیازمندی‌های عمومی مردم اذعان کرد: ما در زمینه تامین نیازهای مردم اقدامات خوبی انجام دادیم. این اقدامات شامل تامین غذای گرم مردم از طریق دایر کردن آشپزخانه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ما در روستای چم مهر، کمپ احداث کرده و کارکنان تیپ ۶۵ نوهد با استفاده از امکانات شناوری در حال جابجایی نفرات هستند. همچنین بیش از ۸۰ دستگاه ادوات مهندسی ارتش در لرستان مشغول خدمت رسانی بوده و دو گروه مهندسی ارتش با وظایف پل گذاری و ادوات سنگین مشغول به کار هستند. از سوی دیگر هوانیروز هم با تمام توان خود در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: اکنون در پلدختر گروه مهندسی ما در حال بازسازی پل اصلی پلدختر است که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود. همچنین مواد غذایی، امکانات درمانی و بهداری اعزامی به این مناطق، از طریق نیروهای ما از خرم آباد تا پلدختر همراهی می‌شود.

وی افزود: در معمولان قرارگاه مردم یاری تشکیل دادیم و امدادرسانی از این طریق تسریع شده است. ما برای برقراری مجدد امکانات رفاهی و شهری نظیر آب و برق در تلاش هستیم و امکانات موردنیاز را با بالگرد به این مناطق ارسال می‌کنیم. نفربرهای ارتش در شهرهای نورآباد، معمولان، چگنی و پلدختر برای بازگشایی راه‌ها در اختیار فرمانداری‌ها قرار گرفته اند.

امیر خوش کنار درباره جلسه فرماندهان نظامی با سرلشکر باقری عنوان کرد: سرلشکر باقری بر ادامه همکاری برای رفع مشکلات مردم و تسریع در امدادرسانی تاکید داشتند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس