رئيس قوه قضاييه اصلي‌ترين چالش حقوق بشر مورد قبول آمريکا و غرب را تحميل يکسويه آن دانست و عنوان کرد اينکه دولتي با يک مرام ليبرالي، حقوق بشر مورد قبول و نظر خود را بر همه ملتها تحميل کند، خود بزرگترين نقض حقوق بشر است.

به گزارش مشرق به نقل از ايسنا، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جمع مسئولان عالي قضايي بعد از تبريک به مناسبت ميلاد مسعود حضرت فاطمه معصومه (سلام‌ا... عليها) به مصاحبه وزير خارجه و وزير خزانه‌داري آمريکا با رسانه‌ها درباره اعمال محدوديت‌هاي مالي و مسافرت براي بعضي مسئولان کشورمان اشاره کرد و افزود وضع اين نوع محدوديتها به بهانه نقض حقوق بشر به علت برخورد با عوامل آشوبهاي انتخابات سال گذشته، بحثي انحرافي و دروغي بزرگ است.
لاريجاني با ذکر بعضي از موارد نقض آشکار حقوق بشر در کشورهاي هم‌پيمان نظامي آمريکا در منطقه به ويژه جنايتهاي رژيم غاصب و جنايتکار صهيونيستي اظهار کرد آوارگي‌، کشتار و محاصره نظامي مردم مظلوم و بي‌دفاع فلسطين در طول دهها سال و حمايت آمريکا و اروپا از آن با کدام منطق و معيار حقوق بشري قابل توجيه است.
رئيس قوه قضائيه به مقايسه وضع حقوق بشر در ايران و آمريکا که در يک نشريه آمريکايي درج شده، پرداخت و افزود اين نشريه به تشريح جنايات نظاميان آمريکايي که از روي تفريح مردم بي‌گناه افغانستان را مي‌کشند و بعد قطعه قطعه مي‌کنند و يا در زندان ابوغريب و گوانتانامو که بدترين نوع جنايات عليه بشريت صورت مي‌گيرد، پرداخته است.
آملي لاريجاني با اشاره به دستور مقام معظم رهبري درباره فاجعه کهريزک گفت: «بعد از دستور معظم‌له و بعد از طي مراحل قضايي و بسته شدن اين بازداشتگاه عوامل اين حادثه شناسايي و محاکمه شدند. اين قضيه را با نحوه برخورد مدعيان حقوق بشر در آمريکا مقايسه کنيد. آنها با بانيان و عاملان شکنجه زندانيان زندانهاي ابوغريب و گوانتانامو چه برخوردي کردند؟ گفته مي‌شود از ميان پانزده متهم اين جريان فقط يک نفر مجازات شده است و آيا بعد از وعده اوباما رئيس جمهور آمريکا بر تعطيلي آن زندانهاي مخوف، وعده‌ها عملي شده است؟ اگر چه رسانه‌هاي وابسته به صهيونيست اين تناقضها را مي‌پوشانند اما بالاخره مردم دنيا حقايق را مي فهمند و فجايع اتفاق افتاده و نحوه برخورد مسئولان آمريکايي از حافظه ملتها محو نخواهد شد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس