بهرام قاسمی نمایه - کراپ‌شده

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خبر منتشرشده مبنی بر اینکه هر تبعه ایرانی فقط یک بار در سال می‌تواند از روادید رایگان به‌منظور زیارت عتبات عالیات استفاده کند را تأیید نکرد.

به گزارش مشرق، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر منتشرشده مبنی بر اینکه روادید عراق برای زوار ایرانی عتبات عالیات فقط برای یک بار در سال رایگان است را تأیید نکرد.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: طرفین در حال مذاکره برای نهایی کردن سازوکارهای کاملی از این تسهیلات تفاهم‌شده بین دو کشور هستند و تلاش بر این است که اتباع ایران و عراق بتوانند از امکانات و تسهیلات بهتر و بیشتری حتی برای طول اقامت در کشور مقابل استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

معافیت جدید برای سفر اتباع عراقی به ایران

قاسمی در مصاحبه با فارس در عین حال یادآور شد: بعد از نهایی شدن کامل جزئیات اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت، ولی آن‌چه مسلم است و به مرحله اجرا در می‌آید رایگان بودن دریافت روادید بین دو کشور است.

پیش از این خبری منتشر شد مبنی بر اینکه روادید عراق برای هر زائر ایرانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارد یک بار در سال رایگان است و اگر فردی بخواهد مجدداً روادید دریافت کند بایستی هزینه روادید را بپردازد.

در پی سفر حسن روحانی به بغداد در اسفند ماه ۱۳۹۷ و توافق حاصل‌شده بین دو کشور روادید برای اتباع و شهروندان دو کشور رایگان اعلام و مقرر شد از ۱۲ فروردین سال جاری صدور رایگان آن آغاز شود. با حذف قطعی هزینه روادید عراق برای زوار ایرانی، نخستین ویزای رایگان این کشور امروز (شنبه) ۱۷ فروردین ماه، همزمان با حضور عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در ایران صادر شد.

ایران و عراق پیش از این یادداشت تفاهم لغو روادید دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت را امضا کرده بودند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس