کد خبر 948578
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
آق‌قلا

فرماندار آق‌قلا از حفر خندق برای جلوگیری از ورود دوباره سیلاب به شهر خبر داد و گفت: ۱۲ دستگاه بیل‌ مکانیکی بازوبلند در حال حفر خندق در اطراف شهر هستند.

به گزارش مشرق، امانگلدی ضمیر عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: وضعیت این شهر در پنج نقطه بحرانی است و به دلیل شیب اندک امکان خروج سریع‌تر سیلاب از این مناطق وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هنوز در برخی از مناطق آق‌قلا ۵۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر آب وجود دارد، افزود: به رغم تلاش‌هایی که دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح انجام داده‌اند، به دلیل سرریز شدن آب سدها، ذوب برف در بالادست و ورود آب از دهنه زرین‌گل به سمت آق‌قلا نتوانستیم قولی که به مردم دادیم را اجرایی کنیم و از این نظر شرمنده آنان هستیم.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور: تصمیمات گرفته شده بین بد و بدتر است

حفر خندق برای هدایت سیل+فیلم

تکثیر "باکری"ها در سیل اخیر

فرماندار آق‌قلا گفت: روز گذشته تصمیم‌های خوبی برای جلوگیری از ورود دوباره روان‌آب‌ها به شهر گرفته شد و تلاش می‌کنیم با حفر خندق در اطراف شهر ورودی آب را کاهش دهیم.

وی بیان داشت: ۱۲ دستگاه بیل مکانیکی بازوبلند در منطقه مستقر شده و از بالادست روستای «یُلمه خندان» به سمت مراتع و بالادست کمربندی در حال حفر خندق هستند.

ضمیر ادامه داد: این اقدام، بهترین کار برای کاهش ورود آب به شهر آق‌قلا خواهد بود. همچنین تلاش کردیم سرعت خروج آب از گرگانرود را افزایش دهیم.

وی گفت: کاهش سرریز سد وشمگیر نیز یکی دیگر از راهکارها برای جلوگیری از بالاآمدن سطح آب در شهر آق‌قلا است و توانستیم ۱۵ مترمکعب بر ثانیه از آب را به سمت دشت‌ها هدایت کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس