کد خبر 948421
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
پیروز قربانی

پیشکسوت استقلال درباره پنالتی جنجالی دربی و شرایط این روزهای استقلال صحبت کرد و به شفر و مدیران قبلی -فعلی استقلال نقدهای وارد کرد.

به گزارش مشرق، پیروز قربانی کاپیتان سابق استقلال معتقد است در نتایج اخیر این تیم وینفرد شفر بیشتر از سایرین مقصر است و نباید با بازیکنان این چنین در نشست خبری بعد از دربی صحبت می‌کرد

استقلال بعد از باخت دربی توانست شرایط خودش را جمع و جور کند؟
بعد دو تا بازی به نظر من استقلال نتوانسته است روی شرایط دربی خوب ریکاوری شود مخصوصاً روی شرایط روحی، روانی و فکری. تاثیرات دربی در تیم جلوی سایپا بود و متاسفانه نتوانست خوب نتیجه بگیرد.
 

خیلی‌ها می‌گویند استقلال امروز با سال ۱۳۸۶ که شما تجربه حضور در آن را دارید شبیه شده و به بازیکنان توهین می‌شود

بالاخره داستانی است که همیشه وجود داشته است وقتی نتوانی سکوها را مدیریت کنید وقتی که برای حفظ مدیریت هر کاری سکوها می‌گویند انجام می‌دهید. منظورم فقط آقای فتحی نیست همه مدیرانی است که این رویه بد را عملی کردند همین اتفاقات می‌افتد. من نمی گویم مردم حق ندارند و آنها هم حق دارند در این شرایط بد روی تیمشان حساس باشند. بالاخره وقتی نتیجه بدی گرفته می‌شود شما حق داری اعتراض بکنید اما از راهش. اینکه شما به بازیکن خودتان توهین بکنید به کادر فنی توهین بکنید این راهش نیست. در صورتی که این رویه بد از دوران مدیریت یکسری از آدم‌ها گذاشته شد. آنها که بعد از ترک مدیریت استقلال عملکرد خودشان را عالی توصیف می‌کنند! هر مدیری هم از استقلال می‌رود می‌گوید بهترین مدیر بوده ام در حالی که این رویه بد مربوط به زمان یک یا دو مدیر نیست. ولی این راهش نیست که چون شما نمی‌توانید سکوها را مدیریت یا ساماندهی کنید به بازیکن و کادرفنی توهین می‌شود اما با این کارها هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

بیشتر بخوانید:

به بازیکنانی نظیر مهدی رحمتی خیلی انتقاد شد

نمی دانم در بازی دربی چه اتفاقی افتاد ولی با احترامی که برای آقای شفر قائلم این قضیه را به ضعف آقای شفر ربط می‌دهم. مگر می‌شود زننده پنالتی تیم بزرگی مانند استقلال مشخص نباشد؟ اگر فرشید اسماعیلی سرخود و با نظر خودش پنالتی را زده در همان لحظه مربی باید او را تعویض می‌کرد. اگر حرف مربی انجام نشود آن تیم دیگر تیم نمی‌شود و در مورد تبعات بعدی این مسئله کاری ندارم. بحث دیگر این است که شفر شما مانند پدرخانواده است اگر ایشان در نشست خبری بعد بازی این صحبت را نمی‌کرد دیگر این تبعات ایجاد نمی‌شد. خودش باید فرشید اسماعیلی یا رحمتی را تنبیه می‌کرد به عنوان مثال تا آخر فصل به آنها بازی نمی‌داد یا مواردی که خوشان صلاح می‌دانست نه اینکه بازیکن را جلوی هواداران قرار بدهد. این کار درستی نیست، البته شاید ایشان از فرهنگی دیگری آمده ولی باید این اتفاق نباید اینطور می‌شد چرا پنالتی زن اول، دوم و سوم مشخص نبوده؟ که اگر اولی نتوانست یا مشکلی پیش آمده دو نفر دیگر پنالتی را بزنند. اول و آخر یک باشگاه بازیکنان آن هستند چرا که مربی تا دم خط زمین می‌آید ولی در زمین بازیکن نقش آفرینی می‌کند.

نظر شما درباره اخراج بازیکنانی نظیر قائدی و فرشید باقری چیست؟ اصلاً اخراج کردن بازیکن کار درستی است؟

به این خاطر که در جریان امورات باشگاه نیستم به اخراج‌ها کاری ندارم. چون ما نمی‌دانیم بازیکن در چه شرایطی و چه صحبتی کرده است. و چه جوی حاکم بوده که بازیکن به خودش اجازه حرف زدن داده است. ضمن اینکه بازیکن باید بداند اینجا استقلال است شاید شما در تیم شهرستانی بازیکن خوبی باشید و به یک هفته نوسان شما کسی کاری به کار شما نداشته باشد اما اینجا شرایط فرق می‌کند بازیکن باید هر هفته و همیشه آماده باشند. بازیکن باید بداند بازی در استقلال و پرسپولیس به مراتب از تیم ملی سخت‌تر است و همان فردی که در روز درخشش بازیکن به او به به چه چه راه می‌اندازد در روز بدش به اولین منتقد او روی سکو تبدیل می‌شود.

شانسی برای قهرمانی استقلال قائل هستید؟

خیلی سخت شد بالاخره باید قبول بکنیم که خیلی به دست آوردن قهرمانی سخت شد. البته اینکه نرسیدن به قهرمانی را به یک بازی ربط بدهیم اشتباه است. به نظر من استقلال از اول فصل تیم خوبی نبست و بازیکنان آن برای قهرمانی یارگیری نشدند. شما یک نیم فصل را از دست دادید چه بسا اگر مانند نیمه اول استقلال تیم خوبی داشت استقلال امتیازهای خوب و مهمی که در آن نیم فصل از دست داد به دست می‌آورد و الان حضور جدی تری در کورس قهرمانی داشت. به نظر من در نیم فصل اول امتیازاتی را از دست که امروز حسرت آن را می‌خورند. منتهی مراتب استقلال در ابتدای فصل باید دقت بیشتری می‌کرد استقلال نباید بازیکن لیست پرکن می‌آورد متاسفانه همه بازیکنان استقلال قابل احترام هستند و اما شرایط طوری هست که نتوانستند خودشان را نشان بدهند و بازیکنان ناراحت نشوند یکسری در حد استقلال نبودند و اینکه باید رفت و برگشت جلوی پرسپولیس خوب بازی کنند وگرنه جلوی بقیه تیم‌ها همه می‌توانند خوب بازی کنند.

منبع: ایلنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس