کد خبر 947778
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
انگلیس

روزنامه ساندی تایمز از اختلاس ۸ میلیارد پوندی توسط یک باند مافیایی در انگلیس و حمایت ده‌ها میلیون پوندی این باند از تروریست‌ها خبر داد.

به گزارش مشرق، یکی از روزنامه های چاپ انگلیس از اختلاس هشت میلیارد پوندی (معادل بیش از ۱۴۲ تریلیون و چهارصد میلیارد تومان) در انگلیس توسط یک باند مافیایی و کمک هشتاد میلیون پوندی این باند به گروههای تروریستی از جمله القاعده خبر داد و نوشت مالیاتهایی که دولت انگلیس از مردم این کشور می گیرد در حمایت از تروریسم به کارگرفته می شود.

فیلم / تست اختلاسگری در یک دقیقه!


شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی این مطلب را به نقل از روزنامه انگلیسی ساندی تایمز اعلام کرد و گزارش داد مافیایی در انگلیس، میلیاردها پوند این کشور را که از مالیتهای مردم فراهم شده است به سرقت می برد و ده ها میلیون پوند را نیز صرف حمایت های مالی از تروریسم کرده است.


این روزنامه با اشاره به گزارشی که به اطلاعاتی از پلیس و سرویسهای اطلاعاتی استناد کرده است نوشت: این مافیا هشتاد میلیون پوند انگلیس را برای گروه تروریستی القاعده در پاکستان و افغانستان فرستاده است.


مروه عامر خبرنگار اسکای نیوز عربی در گزارشی گفت اموالی که از مالیاتهای مردم در انگلیس اخذ می شود به کانالی برای حمایت های مالی از تروریسم تبدیل شده است. یک مافیا که پایگاه آن لندن پایتخت انگلیس است دهها میلیون پوند از اموال مالیات دهندگان انگلیسی را به سرقت برده است تا درآمدهای مالی گروه های تروریستی و در رأس آن گروه القاعده را تأمین کند.


روزنامه انگلیسی ساندی تایمز در تحقیقاتش، اطلاعاتی از شبکه ای از شهروندان انگلیسی آسیایی تبار که در مناطق مختلف انگلیس زندگی می کردند به دست آورده است. اعضای این شبکه توانسته اند در دو دهه گذشته مبالغ هنگفتی را از اموال عمومی مردم انگلیس به سرقت ببرند.


این شبکه، وزارت دارایی انگلیس را دور زده است و با کارتهای ضمانت و رهن املاک و زمین، اموال را اختلاس کرده است. حجم مبالغ هنگفتی که این شبکه از اموال عمومی مردم انگلیس در وزارت دارایی این کشور به سرقت برده است به هشت میلیارد پوند انگلیسی می رسد. این مبالغ هنگفت به میزان سه برابر حجم هزینه های سالیانه دولت انگلیس که صرف مؤسسات امنیتی «ام آی ۵» و «ام آی ۶» و دفتر تماس های دولتی انگلیس می شود برآورد شده است.


روزنامه ساندی تایمز همچنین به نقل از سرویسهای اطلاعاتی مخفی انگلیس فاش کرد: این شبکه مافیایی هشتاد میلیون پوند انگلیس را به گروه تروریستی القاعده در پاکستان و افغانستان تحویل داده است. برخی از این اموال به مجتمع مسکونی پاکستانی که اسامه بن لادن سرکرده سابق القاعده قبل از حمله جنگنده های آمریکا در سال ۲۰۱۱ در آن زندگی می کرد نیز رسیده است.


این گزارش همچنین فاش می کند که این مافیا با عامل انفجار تروریستی لندن که در هفتم ژوئیه سال ۲۰۰۵ صورت گرفت و پنجاه و دو نفر نیز در این عملیات تروریستی قربانی شدند، ارتباط دارد.


یک دادگاه در انگلیس اعضای این شبکه را پس از محاکمه در نهایت به بیش از یکصد سال زندان محکوم کرد. اتهامی که به این اشخاص زده شد فریب و پولشویی بود. اما این دادگاه آنها را به ارتکاب اقدامات تروریستی متهم نکرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس