کد خبر 946176
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
7.jpg

کار جهادی و همگانی، مهم‌ترین راه برون‌رفت از سیل اخیر است و اکنون همه نیروهای جهادی پای کار آمده‌اند تا با بسیج همه امکانات و افراد برای برون‌رفت از سیل و این بحران، تلاش شود.

به گزارش مشرق، اگر چه کار جهادی در سال‌های مختلف انقلاب در دستور کار بوده است اما در سال‌های اخیر با شدت بیشتری در دستور کار قرار گرفته و در کنار کار جهادی، مدیریت جهادی هم وارد میدان شده و به نوعی با میدان‌داری در این بخش تا حدود بسیار بالایی از مشکلات عبور کردیم.

در سیل اخیر کار و مدیریت جهادی مهمترین راه حل برای برون‌رفت از مشکل عظیمی بود که ایجاد شد و اگر چه در برخی از موارد در ابتدای کار با مشکل مواجه شدیم اما در ادامه راه با ورود نیروهای انقلابی و پابه کار در کنار مردم و مسؤولان توفیقات مناسبی حاصل شد.

یکی از نهادهای انقلابی که در کنار مردم، مسؤولان و بسیج و سپاه جانانه وارد کار و عمل شد؛ جهادگران و خادمیاران رضوی استان مازندران بودند که با هماهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی استان مازندران از همان ساعات اولیه به میدان عمل زدند.

بعد از سیل اواخر سال و وارد آمدن خسارت‌های فراوان به مردم مازندران، نه تنها مدیریت بحران بلکه همه مردم، نهادها و ارگان‌های دولتی و خیریه وارد کار شدند تا دردی از آلام مردم کم کنند و در این بین نمایندگی آستان قدس رضوی برای امدادرسانی در شرایط سخت و دشوار جهادی وارد کار شد.

آستان قدس رضوی در سال‌های اخیر با قوت بیشتری وارد میدان شده و علاوه بر ورود در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، درمان، کشاورزی، دامپروری و امور اقتصادی، علمی، عمران و سازندگی و بخش‌های مختلف دیگر وارد کار شده و در این بین رسیدگی به نیازمندان و فقرا یکی از وظایف مهم آستان قدس رضوی است که در سیل اخیر با برنامه‌ریزی مناسب وارد عمل شدند.

توزیع ۴۰۰ سبد کالا در بین سیل زدگان به همت نمایندگی آستان قدس مازندران

معاون امداد مستضعفین و محرومیت زدایی نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در مورد اقدامات انجام شده این نمایندگی در استان مازندران بعد از وقوع سیل گفت: خادمیاران رضوی استان مازندران از همان ساعات اولیه به صورت داوطلبانه وارد میدان شدند.

" رضا آزادی‌کناری" اظهار کرد: ورود خادمیاران رضوی استان مازندران در شهرستان‌های نکا، میاندرود، ساری، سیمرغ و بابلسر از همان دقایق و ساعات اولیه سیل بوده است که بلافاصله کمک و امدادرسانی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اعلام اینکه در برخی از روستاها کمک نقدی و توزیع سبد کالا در دستور کار قرار گرفت افزود: روستاهای امامیه نکا، تالارپشت سیمرغ و شهر کیاکلا از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.

آزادی تصریح کرد: توزیع بسته‌های ارزاق و غذای گرم در بخش‌های سیل زده در روستاهای شهرستان نکا به همت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی انجام شد و رابط نمایندگی نکا و خادمیاران رضوی با حضور در منازل افراد آسیب‌دیده، غذای گرم در بین افراد توزیع کردند.

معاون امداد مستضعفین و محرومیت زدایی نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران افزود: در جریان امدادرسانی ۷۰ نفر از خادمیاران رضوی در قالب اردوی جهادی وارد کار شده و کمک‌رسانی به این افراد همچنان ادامه دارد.

وی از توزیع ۴۰۰ سبد کالا در بین سیل زدگان به همت نمایندگی آستان قدس مازندران خبر داد و گفت: ارزش هر سبد کالا ۱۵۰ هزار تومان است و در مجموع ۴۰۰ سبد کالا به ارزش ۶۰ میلیون تومان، اهدایی آستان قدس رضوی است که در بین افراد سیل زده از امروز توزیع می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس