چمنیان

کارشناس فوتبال پایه کشورمان گفت: بازی فردی شاید روبروی تیم ترکمنستان و یمن جواب بدهد ولی مقابل عراق و یا در مراحل بعد کار دستمان می‌دهد.

سرویس ورزش مشرق – تیم فوتبال امید کشورمان در اولین دیدار در مرحله مقدماتی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو روز جمعه دوم فروردین در تهران ترکمنستان را با نتیجه ۱-۳ شکست داد. این تیم در دومین دیدار خود با یمن و سپس با عراق دیدار خواهد کرد.

عباس چمنیان در گفت و گو با مشرق، درباره اولین مصاف تیم فوتبال امید ایران اظهار داشت: خیلی وقت بود که همه منتظر رونمایی از عملکرد تیم امیدمان در اولین بازی رسمی اش بودیم. همه ما امید داریم به این تیم که بتواند پس از نزدیک به نیم قرن به المپیک راه پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

پیروزی تیم ملی امید برابر ترکمنستان / شاگردان کرانچار گام اول را محکم برداشتند +فیلم

وی درباره سطح کیفی این تیم بیان کرد: مانند تیم‌های گذشته مان این تیم هم تیمی باکیفیت است و بازیکنان نخبه و خوبی داریم، همانطور که در ادوار پیشین هم این شرایط را داشتیم. می‌توان گفت این تیم از دوره‌های قبل بهتر نیست و البته بدتر هم نیست. بازیکنان خوب و با استعدادی دارد. اینکه این نفرات بتوانند در کنار هم براساس شرایط تیم حریف و رقبایی که در ادامه با آنها مواجه می شویم یک استراتژی خوب و هارمونی لازم داشته باشند مهم است.

مربی رده‌های پایه تیم‌های ملی کشورمان اضافه کرد: در بخش زیادی از بازی با ترکمنستان متأثر از شرایط بازی اول و استرسی است که همه دارند عمل کردیم. نباید فراموش کنیم که بازیکنان این رده آن تجربه لازم و به اصطلاح آن آرامش لازم که در سن بزرگسالان است را ندارند. در شروع بازی هم همینطور بود. به ویژه تا قبل از اینکه به گل اول برسیم، این استرس در رفتار بچه‌ها مشخص بود.

چمنیان ادامه داد: موقعیت‌هایی را از دست دادیم. خیلی اوقات نیز به بازی‌های فردی رو آوردیم. شاید در دیدار با تیمی مانند ترکمنستان بازی فردی جواب بدهد ولی در این مرحله در دیدار با عراق و چه اگر انشاالله به دور بعد راه پیدا کنیم که این هم رخ خواهد داد در آن مرحله رودرروی تیم‌های بهتر کار فردی خیلی جواب نمی‌دهد و ما به استراتژی گروهی نیازمندیم.

کارشناس فوتبال در رده‌های پایه در باره حریف اول تیم امید ایران گفت: تیم ترکمنستان در دقایقی که گل خورده بود بد نبود. ما پس از اینکه گل اول را زدیم تیم ترکمنستان برای چند صحنه خطرناک روی دروازه ما ظاهر شد. به نظر می‌رسد که اگر در تدابیر دفاعی مان مقداری هوشمندانه‌تر عمل کرده و برنامه‌های حمله مان را براساس کار گروهی سازماندهی کنیم، باتوجه به قابلیت‌های فردی بازیکنان می‌توانیم خیلی موفق تر باشیم. هم در دفاع و هم در حمله.

وی افزود: به هر حال برای شروع، این نتیجه و زدن سه گل خوب بود. ایجاد موقعیت‌های زیاد خوب بود ولی می‌شد خیلی کامل‌تر باشیم و حتم دارم شرایط بهتری را در بازی با یمن خواهیم داشت. با توجه به این سه گل و سه امتیاز، قطعاً بچه‌ها آرامش بهتری خواهند داشت و با روحیه بالاتری بازی می‌کنند و این می‌تواند یک آزمایش خیلی خوب برای بازی با عراق باشد که بتوانیم تدابیر دفاع و حمله مان را در آن بازی بر اساس شرایط بازی با عراق تنظیم کنیم.

چمنیان در این باره که صعود به عنوان تیم اول چه تأثیری در روند راهیابی به المپیک و رسیدن به مراحل بالاتر خواهد داشت توضیح داد: نباید فراموش کنیم که باید به عنوان تیم اول صعود کنیم. چون اینکه به عنوان تیم دوم منتظر صعود باشیم شاید شرایط به آن شکل که دوست داریم رقم نخورد. چون می‌دانیم از هر دو گروه، فقط یک تیم دوم شانس صعود دارد و ممکن است مانند تیم جوانان که سال گذشته به رغم دومی در گروهش صعود نکرد شرایط برای مان سخت شود.

این مربی فوتبال در پاسخ به این پرسش مشرق که آیا باید در دیدار با یمن، گلهای بیشتری به ثمر برسانیم یا نه اضافه کرد: مسلماً گل آوراژ می‌تواند در اول دومی مان تأثیرگذار باشد ضمن اینکه بازی با عراق برای ما حکم یک فینال را دارد. هم به لحاظ اقتدار و هم اعتماد به نفسی که باید پیدا کند و هم اینکه جای شک و شبهه‌ای نگذاریم.

وی خاطر نشان کرد: ما اگر به عنوان تیم اول صعود کنیم قطعاً در مراحل نهایی حاضر خواهیم بود ولی به عنوان تیم دوم باید منتظر باشیم تا نتایج دوم‌های دیگر گروه‌ها را ببینیم که به چه ترتیب است تا به عنوان یکی از ۵ تیمی که از گروه‌های مقدماتی صعود می‌کنند ما هم صعود کنیم. البته این دور از دسترس هم نیست چون با توجه به شرایط میزبانی و اعتماد به نفس بچه‌ها می‌توانیم به عنوان تیم اول گروه صعود کنیم.

چمنیان در پایان یادآور شد: علی رغم اینکه در تعطیلات عید هستیم همین تعداد هواداری هم که به استادیوم رفته بودند جای تشکر دارد. البته با توجه به نتیجه خوبی که در بازی با ترکمنستان گرفتیم می‌تواند کمک کند مردم برای دیدن بازی با یمن بیشتر به استادیوم بروند. من خودم مشهد هستم وگرنه با کمال میل می‌رفتم و به عنوان یک هوادار، امیدهای مان را تشویق می‌کردم. امیدوارم که مردم در بازی بعدی تیم امید را تنها نگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس