کد خبر 944999
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
ترامپ نمایه

رئیس‌جمهور آمریکا امروز از مجری شبکه «فاکس نیوز» که یک نماینده مسلمان کنگره را به دلیل داشتن حجاب به نقض قانون اساسی آمریکا متهم کرده بود، دفاع کرد.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه از «جنین پیرو» مجری شبکه «فاکس نیوز» که حجاب را خلاف قانون اساسی آمریکا خوانده، دفاع کرد.

پیرو، که زمانی هم قاضی و سیاستمداری جمهوری‌خواه بوده، هفته گذشته در برنامه هفتگی‌اش با عنوان «قاضی جنین» مدعی شد که «ایلن عمر» نماینده مسلمان کنگره آمریکا به دلیل داشتن حجاب قانون اساسی آمریکا را نقض کرده است.

در پی این اظهارات و جنجال گسترده‌ای که پس از آن به راه افتاد، رسانه‌های آمریکایی امروز گزارش دادند که برنامه جنین این هفته پخش نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

قطعنامه سنای استرالیا علیه سناتور اسلام‌ستیز

ترامپ در واکنش به این تصمیم فاکس نیوز، در توییتر نوشت: «قاضی جنین پیرو را بازگردانید. دموکرات چپ افراطی همراه با شریک مورد علاقه‌اش، یعنی رسانه‌های جعلی، از هر حقه‌ای استفاده می‌کند تا اکثریت کشور ما را ساکت کند. آن‌ها جنگی همه‌جانبه علیه مجریان فاکس نیوز که دارند فوق‌العاده عمل می‌کنند، راه انداخته‌اند.»

او سپس به فاکس نیوز توصیه کرده است: «فاکس باید قوی باشد و با قدرت مبارزه کند. از این همه تلاش سخت برای داشتن نزاکت سیاسی دست بردارد، چون این کار تو را نابود می‌کند. به جنگ برای کشورمان ادامه بده. بازنده‌ها می‌خواهند آنچه را داری از تو بگیرند، آن را به آن‌ها نده. قوی باشی پیشرفت می‌کنی، ضعیف باشی، می‌میری. درست باش.»

فاکس نیوز که شبکه محبوب جمهوری‌خواهان است، تقریباً تنها رسانه آمریکایی است که همواره مورد حمایت ترامپ قرار داشته است. رئیس‌جمهور آمریکا که همواره به رسانه‌ها تاخته، بارها از فاکس نیوز پشتیبانی کرده و در مقابل فاکس نیوز هم از معدود رسانه‌هایی بوده که از اغلب اقدامات او حمایت کرده است.

حضور دو ساله ترامپ در کاخ سفید به قدرت گرفتن گروه‌های سفیدبرترپندار و نژادپرست در آمریکا و دیگر کشورهای غربی منجر شده و او همواره از محکوم کردن اقدامات چنین گروه‌هایی خودداری کرده است.

این وضعیت در مورد حمله روز جمعه به مسجدی در نیوزیلند هم صادق بود. «برنتون هریسون تارانت» مظنون اصلی این حادثه در کتابچه‌ای که پیش از حمله در مورد تفکراتش منتشر کرده بود، از ترامپ به عنوان فردی که موجب احیای تفکرات سفیدبرترپندارانه شده، یاد کرده و از این جهت به تمجید از او پرداخته بود. با این وجود، ترامپ از صحبت در مورد مسلمان بودن قربانیان این حمله خودداری کرد و قدرت‌گیری گروه‌های افراطی نژادپرست را هم موضوعی حاشیه‌ای خواند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس