کد خبر 944984
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
مسجد

در پی حمله تروریستی نیوزیلند، برخی مقامات اروپایی بر حفاظت از مساجد و ساختمان‌های مراکز اسلامی در اروپا تاکید کرده‌اند.

به گزارش مشرق، پس از حمله تروریستی مرگ‌بار به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» واقع در نیوزیلند، نگرانی از ارتکاب اقدامات خشونت‌بار در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی شدت گرفته است.از این رو اقداماتی برای حفاظت از مساجد و ساختمان‌های مربوط به مسلمانان در دستور کار قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

گلر ملی پوش نیوزیلند قربانی حمله تروریستی +عکس

رد پای شیطان در کشتار مسلمانان نیوزیلند +عکس

اقدام تحسین‌برانگیز رئیس پلیس نیوزیلند+فیلم

یکی از کارشناسان عالیرتبه امنیتی آلمان در این مورد به روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» گفت که رشد راست‌گرایان افراطی و اسلامگرایان تندرو احتمالاً افزایش خواهد یافت و درباره اقدامات راست‌گرایان اسلام ستیز و انتقام‌جویی اسلام‌گرایان افراطی هشدار داد.

همچنین «کریستف کاستانر» وزیر کشور فرانسه روز جمعه از افزایش کنترل بر امکانات مسلمانان خبر داد. «نایل باسو» رئیس حفاظت تروریستی بریتانیا هم گفت که در سراسر این کشور نیروهای امنیتی و گشت‌های بیشتری اطراف مساجد مستقر خواهند شد.

«هربرت رویل» وزیر امور داخلی ایالت نوردراین وست‌فالیا آلمان هم خواستار حفاظت هر چه بیشتر از مساجد شده بود. در این ایالت ۸۵۰ مسجد وجود دارد.

«کریستین لیندنر» رئیس حزب دموکراتیک آزاد آلمان هم به تاگس‌اشپیگل گفت: «حمله کرایست‌چرچ، حمله‌ای علیه ایده جامعه آزاد است که در آن همه مذاهب جایگاهی دارند و فرقی ندارد که مربوط به کجا می‌شوند. فکر ما پیش قربانیان و بستگان آنان است.»

بامداد روز جمعه به وقت تهران (ظهر جمعه به وقت محلی) بود که رسانه‌های نیوزلندی از وقوع حمله مسلحانه به مسجد «النور» در شهر «کرایست‌چرچ» خبر دادند. درپی حمله تروریست‌های مسلح به نمازگزاران جمعه در دو مسجد در نیوزلند، حداقل ۵۰ نفر کشته و ۳۰ تن دیگر مجروح شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس