کد خبر 944748
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
نیتان سِیلز

یک مقام آمریکایی با طرح ادعاهایی ضد ایرانی به کشورهای اروپایی هشدار داد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «نیتان سِیلز» هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با روزنامه «دیلی تلگراف» به کشورهای اروپایی درباره آنچه او حملات تروریستی ایران در خاک اروپا نامیده، هشدار داده است.

این مقام آمریکایی که با هدف گفتگو درباره ایران در انگلیس به سر می‌برد، مدعی شد که ایران در سال‌های گذشته چند طرح ترور را در اروپا دنبال کرده و باز هم می‌تواند انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

مخالفت پارلمان اروپا با مذاکرات تجاری جدید با آمریکا

سیلز با اشاره به تنش دیپلماتیک ایران و اروپا در اوایل دهه ۹۰ میلادی که منجر به فراخوانی سفرای دو طرف شد، از کشورهای اروپایی خواسته است تا همان رفتار را در حال حاضر به عنوان یک الگو در رابطه با ایران بکار گیرند.

هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا همچنین در ادامه ادعاهای خود افزوده است که واشنگتن ناگزیر است تا با تحمیل هزینه به ایران، از اقدامات تروریستی آینده پیشگیری کند.

ادعاهای این مقام آمریکایی در در حالی مطرح شده که اتحادیه اروپا همچنان با وجود برخی ادعاهای ضدایرانی خود طی چند ماه گذشته اما تاکید کرده است که حاضر به خروج از برجام و پیروی از سیاست ضدایرانی آمریکا نیست.

واشنگتن از خردادماه گذشته با اعلام خروج یک جانبه خود از توافق چندجانبه برجام، اقدام به اعمال دورجدیدی از تحریم‌ها علیه ایران کرده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس