کد خبر 943471
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
خودرو خارجی دست دوم

دادفر با اعلام اینکه حتی امروز ۲ ماه از مصوبه ترخیص خودروهای وارداتی می‌گذرد اما تاکنون هیچ خودرویی از گمرک آزاد نشده است، گفت: این مساله ناشی از ناهماهنگی سازمان‌ها است.

به گزارش مشرق؛ دبیر انجمن واردکننده‌های خودرو با اشاره به فضای غبارآلودی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد و باعث بروز مشکلات و تخلفاتی در پیش‌فروش خودروهای خارجی شده است، گفت: مدیرعامل داتیس خودرو ۴ روز پیش به دلیل عدم پایبندی به قراردادهای صادره و پیش‌فروش خودروهای که موجودی انبار و حتی مجوز واردات آن را نداشته، بازداشت شده است و این موضوع ناشی از ضعف همکاری و نبود نظارت در این بخش از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

مهدی دادفر با بیان اینکه در حال حاضر نباید کسی متن قراردادی که اجازه صدور آن را ندارد تدوین کند، گفت: اینکه خودرویی وجود نداشته باشد و قرارداد فروش برای آن خودرو صادر شود یکی از مشکلاتی است که در نتیجه ضعف نظارت‌ها به وجود می‌آید. به‌عبارت‌دیگر دولت باید نظارت داشته باشد و متناسب با فروش قبلی واردکننده اجازه پیش‌فروش و واردات بدهد، البته این به معنای دخالت دولت در بازار خودرو نیست، اما نظارت‌ها را باید انجام دهد. به‌عبارت‌دیگر امروز فضای وزارت صنعت، معدن و تجارت، باز است و اگر نمی‌تواند نظارت درستی داشته باشد باید از اتحادیه مشاوران املاک یاد بگیرند.

دادفر با اعلام اینکه حتی امروز ۲ ماه از مصوبه ترخیص خودروهای وارداتی می‌گذرد اما تاکنون هیچ خودرویی از گمرک آزاد نشده است، گفت: این مساله ناشی از ناهماهنگی سازمان‌ها است و هر یک از بخش‌ها به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند، به همین دلیل تاکنون این مصوبه اجرا نشده است.

دبیر انجمن واردکننده‌های خودرو با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار پرونده مربوط به خودروهای وارداتی وجود دارد، گفت: مشکلات مردم در واردات خودرو حل‌نشده است. درواقع باوجود ادعای برخی مسئولان هنوز مشکلات پرونده‌های خودروهای وارداتی وجود دارد. به‌طورقطع برای سال ۹۸ نیز مشکلات ناشی از بازار خودرو همچنان پا برجا خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری موج

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس