کد خبر 942702
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
واکنش معاون شهردار تهران به برخی شایعات درباره "برج میلاد"

معاون اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به طرح برخی شایعات درباره سازه برج میلاد، توضیحاتی در اینباره ارائه داد.

به گزارش مشرق، مراسم معارفه سرپرست جدید مجموعه برج میلاد با حضور مدیرکل دفتر شهردار تهران مصطفی کاظمی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران محمدرضا جوادی یگانه و جمعی از مدیران این معاونت و معاونان مجموعه برج میلاد برگزار شد.

در این مراسم، ابتدا علی درویش‌پور مدیرعامل سابق برج میلاد ضمن تبریک آغاز ماه رجب گفت: باید شروع فعالیت آقای آریازند را در ابتدای این ماه پرفضیلت در مجموعه برج میلاد به فال نیک بگیریم.

بیشتر بخوانید:

احداث ساختمان‌های مهم پایتخت بر روی گسل زلزله

وی با اشاره به ماموریت دو سال و نیم خود در مجموعه برج میلاد اظهار کرد: در این مدت همواره تلاش کردم تا شأن برج میلاد به عنوان یک سازه مهندسی‌ساز ایرانی هم در سطح کشور و هم در سطح بین المللی حفظ شود، تا آنجا که امروز بسیاری از مدیران ارشد کشور نیز استقبال زیادی از برگزاری برنامه‌های خود در این مجموعه می کنند.

درویش‌پور ادامه داد: من در شرایطی کار خود را در برج میلاد شروع کردم که هم کشور در رکود اقتصادی قرار داشت و هم در مجموعه مدیریت شهری، در دوره گذار بودیم و چندین شهردار پایتخت تغییر پیدا کردند، ضمن تشکر از تمامی شهرداران وقت در این مدت، باید بگویم که یکی از دستاوردهای بنده در برج میلاد، افزایش چندصد درصدی درآمدهای برج میلاد بود، به گونه‌ای که در سال گذشته ریالی از شهرداری تهران به عنوان بودجه دریافت نکردیم.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات خود افزود: راه‌اندازی بزرگترین دیتاسنتر کشور در ششمین برج مخابراتی دنیا، راه‌اندازی طبقات تجاری و سرای ایرانی تا پایان اسفند ماه امسال، افتتاح مجموعه تفریحی- آموزشی کودکان با عنوان کاربازیا، اورهال تمامی بخش‌های مجموعه برج میلاد، احیای کنسرت‌ها، راه اندازی جشنواره چارسوق از دیگر اقداماتی است که توفیق داشتم در این مدت با همکاری شبانه روزی همکاران به سرانجام برسانم.

درویش پور گفت: امیدوارم که برج میلاد همچون نگینی در آسمان پایتخت همواره بدرخشد و روزهای خوب و پربرکتی را برای آقای آریازند آرزو می‌کنم.

* برج میلاد همواره باید به عنوان ویترین پایتخت معرفی شود

در ادامه این مراسم، مصطفی کاظمی مدیرکل دفتر شهردار تهران با تقدیر از تلاش‌های علی درویش‌پور گفت: برج آزادی و برج میلاد در پایتخت به عنوان دو نماد و ارزش معماری شناخته شده اند. نکته جالب توجه آن است که در بسیاری از نقاط کشور سمبل برج میلاد ساخته شده و در میادین اصلی و ورودی شهر قرار گرفته است، این سوال همواره برای من ایجاد شده بود که چگونه می توان این دو بنا که کاملاً از لحاظ معماری با یکدیگر متفاوت هستند، را از هم متمایز کرد.

وی ادامه داد: به زعم من آنچه که این دو بنا را از یکدیگر متمایز می‌کند، فرهنگ و فعالیت شبانه روزی نهفته در برج میلاد است و قطعاً تلاش شبانه روزی تک‌تک همکاران شاغل در برج میلاد تأثیر بسیار زیادی در ایفای نقش نمادین برج میلاد در فرهنگ و اجتماع پایتخت و حتی کشور داشته است.

کاظمی خطاب به سرپرست جدید مجموعه برج میلاد گفت: قطع به یقین یکی از وظایف اصلی ما برای آنکه برج میلاد همواره به عنوان ویترین پایتخت معرفی شود، آن است که نواقص و کمبودها در ابعاد گسترده و مختلف شناسایی و تلاش برای رفع آنها انجام شود.

برج میلاد از مهمترین نقاط گردشگری پایتخت است

دیگر سخنران این مراسم محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بود که ضمن تبریک به علی درویش‌پور برای سمت جدید به‌عنوان معاون عمرانی استاندار البرز گفت: برج میلاد پیشانی و ویترین فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری تهران است. در نوروز گذشته بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این مجموعه بازدید کرده‌اند بنابراین برج میلاد یکی از مهمترین نقاط طبیعی تهران برای گردشگران و بازدیدکنندگان پایتخت است.

وی ادامه داد: قطعاً باید این جایگاه و نقطه محوری و مرکز گردشگری شهر تقویت تا دیگر مردم هیچ نگرانی در حوزه مسائل مختلف از جمله مسائل فنی و عمرانی برج میلاد نداشته باشند.

جوادی یگانه با اشاره به برخی شایعات مربوط به سازه برج میلاد گفت: با توجه به پیشینه تخصصی آقای آریازند باید در نخستین فرصت مطالعات علمی و فنی انجام و در ابعاد گسترده به شهروندان اعلام شود تا دیگر هیچ نگرانی در این حوزه وجود نداشته باشد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های گسترده نوروزی برج میلاد برای نوروز ۹۸ گفت: برج میلاد همواره در ایام نوروز یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها را برای گردشگران دارد و باید اقداماتی انجام شود که علاوه بر نوروز، گردشگران در طول سال مشتاق به دیدن این سازه باشند و باید جذابیت برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که شهروندان در طول سال بارها به برج میلاد سر بزنند.

وی در پایان خطاب به آریازند گفت: امیدوارم از این فرصت برای خدمت‌رسانی به شهروندان نهایت استفاده را بکنید.

سرپرست جدید برج میلاد اولویت‌های مدیریتی خود را اعلام کرد

همچنین آریازند سرپرست جدید مجموعه برج میلاد تهران با تشکر از شهردار تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری و علی درویش‌پور گفت: بر این باورم که شهرها از کنار هم قرار گرفتن و برهم کنش عناصر فرهنگی، هویتی و زیرساختی است که ساخته و معنا می شوند؛ مجموعه ای که با خاطره ها، احساس تعلق به مکان ها ونقش بستن گذر ایام بر ساختمان ها ادامه پیدا می کند و تبدیل به مجموعه‌ای هویتی می‌شود.

وی ادامه داد: برج میلاد و مجموعه پیرامونی آن در چشم انداز الگوی توسعه شهر تهران، به عنوان یکی از مهم ترین طرح های موضعی شهر، که می تواند نقش عملکردی متمایز از سازمان فضایی شهر تهران داشته باشد، تعریف شده است. ضمن آنکه این برج به عنوان کانون گردشگری نوین تهران ویژگی هایی دارد که نمی توان به سادگی از کنار ظرفیت های اقتصادی و عملکردی آن در مقایسه با سایر کانون های گردشگری در پایتخت گذشت.

به گفته آریازند، تهران در مقام یک کلانشهر و پایتخت جمهوری اسلامی ایران، بخشی از هویت خود را از تهران قدیم می گیرد و در عمارت های قاجاری و بازمانده های معماری گذشته، در گذر بازار و محله های قدیمی معنا می شود. اما بخش دیگری از این هویت در معماری معاصر و در جلوه های تهران مدرن متجلی است.

سرپرست جدید برج میلاد تهران صحبت‌های خود را اینگونه تکمیل کرد: برج میلاد به عنوان چشم و چراغ تهران، نماد "تهران مدرن" محسوب می شود. قابلیت‌های گردشگری برج باید همسو با سبک زندگی متنوع تهرانیان به سمت الگوهایی پذیراتر، روا دارتر، اخلاقی تر و انسان مدارتر حرکت کرده و شکوفا شود. برای ایجاد نشاط و حیات تازه در پیشبرد و اعتلای فعالیت برج لازم است به الگوهای جدید تأمین منابع مالی بیندیشیم تا بتوانیم در یک چرخه پایدار از تولید ثروت، برج میلاد را به یکی از مراکز ارزش آفرینی شهری تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: این روزها دغدغه همه ما، تحقق تهران، شهری برای همه به عنوان آرمان محوری مدیریت شهری است و باید ما باید ساز و کاری بیاندیشیم که بتواند برج میلاد را به بخشی از فضای زندگی جمعی همه شهروندان تبدیل کند، به نحوی که دیگر گذراندن یک روز در برج برای هیچ کودکی در تهران یک آرزوی دست نیافتنی نباشد. برج میلاد کانون انباشت سرمایه است؛ سرمایه مالی شامل ساختمان و زیرساخت های متنوع، سرمایه انسانی شامل مجموعه پرسنل متخصص و وفادار، سرماه اجتماعی از جنس اعتماد متقابل بین ذینفعان و گذشت از خیر فردی کوتاه مدت به نفع خیر جمعی بلند مدت و در نهایت سرمایه نمادین به مفهوم اعتباری که در طول زمان شکل می گیرد و به سادگی انواع دیگر سرمایه را زیر چتر خود گرد می آورد.

وی با اشاره به اولویت برنامه‌های کاری خود در برج میلاد گفت: اولویت ما تغییر الگوی بهره برداری با نگاه توسعه گرا و ایجاد زنجیره جدید ارزش، تبدیل، خلق و انباشت انواع سرمایه اجتماعی و نمادین است. وقتی چنین مجموعه ای با توانمندی مهندسان عزیز کشور و منابع داخلی به عنوان تندیس درایت و پشتکار و هویت ایرانی در عصر جدید، طراحی و احداث شد، قطعاً این ظرفیت در راهبردهای مدیریتی می تواند در حوزه بهره برداری و عملکرد موفق و شاخص امتداد پیدا کند.

آریازند ادامه داد: براساس بررسی‌هایی که انجام دادم متوجه شدم افرادی که در این مجموعه سالهاست فعالیت می کنند، هم خود و هم خانواده هایشان وفاداری و علاقه خاصی به این مجموعه دارند که باعث شده از تعطیلات و اوقات فراغت در عید و تابستان بگذرند، در کنار مردم باشند و با دیدن شادی های مردم، اوقات خود را سپری کنند. معتقدم با حضور پرسنل علاقه مند و وفادار و با مشاوره افراد متخصص و صاحب نظر می توان به چشم انداز و نقش اصلی برج در طرح جامع گردشگری شهری دست پیدا کرد. امیدوارم با نگاه به سند راهبردی برج میلاد و با همکاری نیروهای متخصص و متعهد این مجموعه بتوانیم این نماد ملی را برای نسل های آتی به خوبی حفظ کرده و به میراث بگذاریم.

وی با توصیفی نمادین از برج میلاد صحبت های خود را اینگونه پایان داد: «قد و قامت میلاد از هر نقطه این ابر شهر به هر بیننده ای فراخوان مشاهده بلندای آسمان می دهد که پیام شکر و سپاس در آن جلوه گر است. آسمان هایی که خالق رحمان بر آن قسم یاد کرده است. هر صبح این پسرخلف تهران به آفتاب و دماوند سلام می دهد و غروب گاهان آخرین تشعشع خورشید را بازتاب می دهد تا از هر نقطه ای از تهران پیام زندگی، حرکت و شور برساند. نامت مانا و پایدار ای میلاد تهران، میلاد ایرانیان، میلاد آسمان، آری با میلاد آسمان نزدیک است.»

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
    0 1
    ويترين پايتخت ايران در حال سقوط است. بزودي خواهيد ديد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس