کد خبر 942545
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲
علی دایی

علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در پایان دیدار پیروزی بخش تیمش مقابل فولاد به تعریف و تمجید از تیم و بازیکنان جوانش پرداخت.

به گزارش مشرق، علی دایی که مثل همیشه از پیروزی خوشحال بود بعد از صحبت‌هایی که درباره تیمش و برتری سایپا مقابل فولاد به زبان آورد کنایه تندی هم نثار افشین قطبی کرد که از او بابت دست ندادن و رفتارش زمین انتقاد کرده بود.

 

متن کامل حرفهای دایی را بخوانید:


فولاد کار خاصی نکرد

فکر کنم امروز ما به طرف تیم فولاد بودیم هم نیمه اول و نیمه دوم.نیمه اول هم موقعیت خوبی داشتیم که برنده از زمین بیرون بیاییم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. فولاد هم نیمه اول فقط روی یک ارسال شانس داشت که بچه‌های ما توپ را از روی خط بیرون آوردند و اشتباه دروازه بان ما بود والا در طول بازی فولاد کار خاصی نکرد و فقط برای بازیکن خارجی شان بلند زدند خوشبختانه با چیزهایی که به بچه‌ها گفته بود یم این به این تاکتیک به نتیجه نرسید و حتی من فکر می‌کنم اگر باهوش‌تر بازی می‌کردیم بعد از گلی که زدیم در ضد حمله به گل می‌رسیدیم.


بابت این برد شکر می‌کنم

به این پیروزی خیلی احتیاج داشتیم خدا را شکر می‌کنم. دو بازی عقب افتاده داریم که اگر آنها را ببریم در جدول صعود می‌کنیم و شرایط ما خیلی بهتر می‌شود.


جسم بی جان نیستیم

ببینید زندگی ما با فوتبال گذشته. حداقل ۳۰ سال در فوتبال هستیم و همه چیز را می‌دانیم. ببینید در این فصل چند بازی بوده که داوری‌ها نتایج بازی را عوض کرده. اعتراض‌ها به خاطر این است که چیزهای علنی می‌بینید. دیشب در بازی منچستر و پاریس سرمربی پاریسی‌ها اعتراض کرد؟ این چیزها غیرطبیعی نیست. جسم بی‌جان که نیستیم. البته قطعاً ما هم خطا می‌کنیم.اگر داور کار خودش را درست انجام بدهد ما هم معترض نمی شویم.همین امروز نیمکت ما در چند صحنه اشتباه کرد اما من دیدم داور کارش را درست انجام داده و به آنها تذکر دادم. در نهایت انتظار ما این است که امتیازات بر اساس شایستگی تقسیم شود.

بیشتر بخوانید:

قطبی: از رفتار دایی ناراحتم

فقط منتظرم به جوانها فرصت بدهم

سرمربی سایپا درباره سوالی مربوط به درخشش جوان‌های تیمش گفت: ما بازیکنان جوانی داریم که اگرفرصت بشود به آنها فضا می‌دهم. اما فرصت ایجاد نشده که با خیال راحت این ها را محک بزنم. جوان‌های دیگری داریم که می‌توانند خیلی کمک کنند. یکی دو تا هم نیستند. سرمایه گذاری کرده ایم از سال قبل که در فصل بعد در عنفوان جوانی اما باتجربه به تیمم کمک کنند.

زورکی به تیم امید بازیکن نمی‌دهم

من صحبتم را درباره تیم امید کردم. فردا و پس فردا در اختیار تیم امید هستند اما بعد از آن برای بازی پیکان بازیکنانم را می‌گیرم.این ها باید اینجا کار بکنند. شرایط برای ما حساس است. آرزو هم دارم تیم امید به المپیک صعود کند اما بازیکن گرفتن به زور نمی‌شود. همه این ها می‌تواند با تعامل خیلی راحت حل بشود. من زورکی کاری انجام نمی‌دهم.

برای شما و قطبی متاسفم

خبرنگاری از علی دایی درباره صحبت‌های افشین قطبی در نشست قبلی پرسید و آن را به دلخوری احتمالی دایی از قطبی در موضوع جانشینی وی در تیم ملی ربط داد اما علی دایی در واکنش به تندی گفت: متاسفم برای شما یا ایشان که چنین افکاری را در ذهنتان پرورش می‌دهید.

حرفهای قطبی شایسته خودش است

این مسائل چیست که می‌گویید؟ اگر مشکلی داشتم چرا اول بازی با ایشان خوش و بش کردم؟ شما که اینجا هستید می‌دانید من آخر همه بازی‌های سایپا زود می‌روم. البته وقتی مشکل پیش می‌آید حرف‌هایی می‌شود. خود من هم در این اوقات حرف‌هایی می زنم. باید بگویم من برای خود ایشان متأسفم که در کریدور حرف‌هایی زدند که شایسته شخصیت خودش است و ناظر فدراسیون هم این حرف را شنید و می‌توانید از ایشان سوال کنید.

شخصیت فقط به حرف زدن نیست

من نمی‌دانم هر کی بخواهد خوب حرف بزند با شخصیت است؟ شخصیت را در چه می‌بینید سوال دارم از شما؟ شخصیت خیلی جنبه‌های مختلفی دارد و فقط نمی‌شود حرف زدن و صحبت کردن را ملاک قرار داد. نیمکت آنها که بیشتر اعتراض کرد و حتی کارت گرفت. خودشان هم کنار زمین خیلی داد و فریاد کردند و این چیزها طبیعی است. ولی این حرف‌ها فقط دلیلش باخت تیم فولاد است. تیمش باخته سه بازی نتیجه نگرفته. من که نباید راه بدهم که ایشان به ما گل بزنند.

این حرف‌ها چرند است

ببخشید اگر به این چیزها فکر کنم که اینجا نبودم. ببخشید اگر قرار بود به این چرندیات گوش کنم و وقتم را بگذارم که علی دایی نمی‌شدم. شخصیت فقط به این چیزها نیست و الا استادهای ادبیات و کسانی که خوب حرف می‌زنند باشخصیت تر از همه بودند. من اگر سریع رفتم چون دوست ندارم اتفاقی بیافتد.

باید من را تحمل کنید

من اگر با کسی مشکل داشته باشم اصلاً جلوی او نمی‌روم و سلام علیک نمی‌کنم. همانطور که به شما نشان دادم وقتی از سوریه بر می‌گشتند اصلاً نرفتم. اما کمال بی حرمتی است که ایشان بخواهد چنین حرف‌هایی بزنند. من اول بازی با ایشان دست دادم و خوش آمد گفتم و آرزوی موفقیت کردم. تمام کادر من با ایشان دست داد و اگر با کسی مشکل داشتم به کادر می‌گفتم با ایشان دست ندهند. من فوتبال عشقم است و دنبال چیزهای دیگر نیستم. اگر دوستم داشتید چه بهتر اگر نداشتید باید تحملم کنید. ببخشید اگر من شعرهای حافظ و سعدی و مولانا بخوانم و برای شما این ابیات را اینجا بیاورم آدم با شخصیتی می‌شوم؟

تنها کسی هستم که خوب قطبی را می‌خواهم

اصلاً این حرف‌ها زشت است. من تنها کسی هستم که از صمیم دلم برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم چون بعد سال‌ها برگشته اند و باید به فوتبال کمک بکنند اما نمی دانم این چیزها از کجا آمده.

این حرف‌ها را مطرح نکنید

سوالات پایانی خبرنگاران از علی دایی درباره تیتر روزنامه گل و اشاره آنها به انتخاب شدن دایی به عنوان سرمربی تیم ملی با نظر شخص وزیر بود. دایی در این باره سیاستمدارانه اما محکم جواب داد و گفت: فدراسیون یک نهاد کاملاً مجزا نسبت به دولت و وزارت ورزش است و اساساً این حرف نباید مطرح شود. او از خبرنگاران خواست این جملات را قلم بگیرند چون ممکن است بعداً این بحث‌ها و این صحبت‌ها مطرح بشود که دولت در کار فدراسیون دخالت کرده است.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
  11 3
  الله و اکبر از این همه کبر و غرور
 • IR ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
  5 2
  کسی بوده که اقای کارت به کارت باهاش درگیر نشده باشه؟
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
  5 2
  ابن بشر خودشو چی می دانه؟ پول و ثروت اخلاق را از ایشان گرفته
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
  2 1
  چرت نگو ..یاشاسین تیراختور ازتهران
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
  4 2
  دایی هر چه بگوید باز مشخص است شخصیت و متش بالای قطبی با رفتار لات مآبانه دایی قابل مقایسه نیست
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
   1 3
   دایی نصف شادی فوتبال ملیه ومن بابت گلهاش به کره ممنونشم اماقطبی گل ملی که هیچ فقط کره ای یادگرفته فارسی روهم اولاش لنگ میزد
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
   1 1
   دقیقا کدوم شادی منظورته؟ برد مقابل مالدیو و لائوس و بوتان که شادی نداشت.
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
  4 1
  همیشه خدا با یکی درگیر هستی اقای دایی
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
  0 1
  خدانکنه دایی برگرده تیم ملی. یه بار فاتحه تیم رو خوند برای هفت پشتمون بسه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس