ولایتی

وزیر راه آهن فدرال پاکستان پیام کتبی مشترک رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان به رهبر انقلاب را تقدیم ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل کرد.

به گزارش مشرق، شیخ رشید احمد پیام کتبی مشترک رییس جمهور و نخست وزیر کشور پاکستان را جهت تقدیم به محضر رهبر معظم انقلاب تسلیم ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل کرد.

علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل که روز پنجشنبه ۱۶ اسفند با شیخ رشید احمد وزیر راه آهن فدرال پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

وی با حضور در جمع خبرنگاران ضمن مثبت ارزیابی کردن این دیدار گفت: رابطه دو کشور ایران و پاکستان، رابطه‌ای برادرانه، خوب و سازنده است و برقراری روابط اقتصادی و ساخت خط راه آهن تجاری که از ایران، چین و پاکستان می‌گذرد یکی از راه‌های مستحکم کردن روابط است.

ولایتی با اشاره به بروز برخی حوادث ناگوار افزود: اما بعضی اوقات حوادثی میان دو کشور رخ می‌دهد که موجب اختلال در روابط می‌شود، از جمله حملات اخیر گروه‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان که از خاک پاکستان وارد ایران شدند و باید برای رفع این شرایط اقدام کرد. دولت پاکستان نباید اجازه بدهد که کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی و صهیونیست‌ها در روابط دو کشور تأثیر سوء بگذارند و بحران در مرزها ایجاد کنند و امنیت جان مرزبانان دلاور و مردم شریف ما و جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیندازند.

بیشتر بخوانیم:

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده به‌روایت فرمانده مرزبانی کشور

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تأکید کرد: گروه‌های تروریستی که اخیراً در سیستان و بلوچستان موجب شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی شدند، تجهیزات و امکانات خود را از عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تأمین می‌کنند و از آنجا حمایت مالی می‌شوند.

ولایتی اذعان داشت: در دیدار امروز خواسته شد تا پاکستان در مراقبت از مرزهای دو کشور اهتمام بیشتری داشته باشد. پاکستان کشوری قدرتمند است و قادر به کنترل و مراقبت از مرزهای مشترک است تا به این اقدامات تروریستی پایان دهد و وزیر راه آهن فدرال پاکستان در این ملاقات قول داد که از مرزها حفاظت بیشتری انجام دهند و این نوع حوادث دیگر تکرار نشوند و مقامات پاکستانی قول داده اند که حفاظت از مرزهای مشترک میان ایران و پاکستان را افزایش دهند.

شیخ رشید احمد وزیر راه آهن فدرال پاکستان هم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: من دکتر ولایتی را از قبل در زمانی که وزیر امور خارجه ایران بودند می‌شناسم و امروز سومین دیداری است که با ایشان دارم و در این دیدار درباره موضوعات زیادی در خصوص روابط دو جانبه گفتگو کردیم و امیدواریم که بتوانیم روابط فیمابین را با کشور دوست و برادر ایران بهبود ببخشیم.

وزیر راه آهن فدرال پاکستان تصریح کرد: امیدواریم که با کمک یکدیگر بتوانیم بر مشکلات فائق آییم و عمران خان مایل است که روابط پاکستان را با تمام دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران بهبود بخشد و به همین دلیل است که امروز اینجا هستم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس