کد خبر 941890
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
کیومرث بیات

مالک جدید باشگاه سپیدرود رشت از تلاش‌های علی کریمی در دوران مالکیت این باشگاه گیلانی تقدیر کرد و می‌گوید از ۱۲ میلیارد بدهکاری تنها دو میلیارد بهکار یباقی مانده است.

به گزارش مشرق، کیومرث بیات درباره بازگشت به کادر مدیریتی باشگاه سپیدرود رشت اظهار داشت: در دوره قبل از آقای کریمی که در باشگاه سپیدرود حضور داشتم به عنوان مالک فعالیت نداشتم و تنها قصدم کمک کردن به این تیم و مردم شهر رشت بود. تصمیم به حفظ تیم داشتیم تا مالکی امین پیدا شود که آقای کریمی درخواست کردند و ما هم طبق روال تحت نظر اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان، امتیاز باشگاه را واگذار کردیم.

او ادامه داد: در حال حاضر هم که مشکلات به وجود آمده، حالا ایشان خسته شده‌اند یا هر دلیلی دیگر، تصمیم گرفتند تیم را واگذار کنند و براساس اطمینانی که اداره کل به من داشت تیم را به من تحویل دادند تا یک مالک قطعی پیدا شود. شرایط در حال حاضر به این شکل است؛ ممکن است همین فردا مالک جدید معرفی شود و امکان دارد تا پایان فصل هم کسی اقدام به دریافت امتیاز باشگاه نکند و ما مجبور باشیم با همین روند باشگاه را اداره کنیم.

بیشتر بخوانید:

مالک موقت سپیدرود: سرمربی امشب معرفی می‌شود

 

مالک موقت سپیدرود در این باره که طی چند روز گذشته آیا شخصی برای خریداری امتیاز باشگاه به آنها مراجعه کرده است یا خیر، گفت: خریدار که هست اما صحبت می‌کنند منتهی برای اداره ورزش شرایطی محفوظ است که باید آن احراز شود و اکثراً فاقد آن هستند.

بیات درباره مالکیت علی کریمی در باشگاه سپیدرود گفت: خدمتی که علی کریمی به باشگاه سپیدرود کرده در طول تاریخ بی سابقه است. من قبل از بازی با استقلال خوزستان در دور رفت مسابقات فصل جاری مالکیت تیم را به ایشان با حدود نزدیک به ۱۲ میلیارد بدهکاری واگذار کردم.

بیات ادامه داد: روز گذشته که بعد از بازی با استقلال خوزستان در دور برگشت تیم را تحویل گرفته‌ام حالا باشگاه تنها ۲ میلیارد بدهکاری دارد. یعنی این بزرگترین خدمتی بود که علی کریمی به مردم رشت کرده است. به هر حال ایشان یک فصل هم سال گذشته از سقوط نجات دادند و این مسائل را نباید یادمان برود. امسال هم همینطور بوده تمام توانش را برای تیم گذاشته و امکاناتی برای سپیدرود فراهم کرده که حتی می‌توانم بگویم از برخی تیم‌های لیگ برتری هم بهتر است.

مالک سپیدرود افزود: متاسفانه فشار مدیریت تیم روی تصمیمات فنی ایشان اثر منفی گذاشت و به هر حال سخت است که هم مسائل فنی را دنبال کنند و مشکلات باشگاه را هم به دوش بکشد. خیلی دشوار است، من در چنین شرایطی حضور داشتم که از هر طرفی یک طلبکار پیدا می‌شود و شما باید با آن کنار بیایید. ایشان مدیریت بسیار عالی داشتند و تحسین برانگیز است. علی کریمی نگذاشت سپیدرود همانند نفت تهران شود و بلایی که سر نفت تهران آمد و تیم منحل شد، سپیدرود هم در آن مسیر بود که علی کریمی جلوی چنین اتفاقی گرفت. اتفاق بدی بود که مسئولین فکر کردند که چون تیم در دست علی کریمی است دخالت نکنیم و واقعیت را بگویم که او حمایت نشد. ما می‌توانستیم علی کریمی را سال‌ها در سپیدرود داشته باشیم، کافی بود که نگاه ویژه‌ای به باشگاه داشتیم و به این باور داشتیم که تیم برای شهر خود ماست. متاسفانه اینطور نبود و حالا تمام فشارها روی مسئولان استانی است.

بیات درباره انتخاب نادر دست نشان به عنوان سرمربی جدید که در تابستان قرار بود جانشین علی کریمی شود و با برخورد هواداران رشت را ترک کرده بود، گفت: تیمی که ایشان قرار داشت در آن سرمربیگری کند تیم سپیدرود نبود، تیم جواد تن زاده بود. در مسیر درستی قرار نداشت و بیراهه می‌رفت که به او تذکر دادم و قبول کرد که در آن وهله سرمربی سپیدرود نباشد. حالا هم بهترین گزینه‌ای که با شرایط، مردم، هواداران و سبک فوتبال رشت آشنا باشد، نادر دست نشان بود و ما فکر می‌کنیم که او بتوانم سابقه خوبش را تکرار کند. این برای ما اهمیت دارد که توان کاری بالایی دارند و توجه چندانی به مسائل مالی ندارند.

کیومرث بیات در این باره که با علی کریمی تماسی داشته یا خیر، گفت: چون کریمی روزهای سختی را می‌گذراند، سعی کرده‌ام مزاحمش نباشم.

او همچنین درباره میزبان بدهی باشگاه سپیدرود گفت: در حال حاضر با دو میلیارد تومان تمام بدهی‌ها پرداخت می‌شوند و مابقی مقدار بدهی است که ما به علی کریمی داریم.

بیات درباره اینکه شرایط اداره ورزش استان گیلان برای واگذاری چیست و آیا آنها تصمیم دارند مدیر ورزشی را انتخاب کنند تا مشکلاتی همانند دوره مالکیت محمد نوین رخ ندهد، گفت: ببینید، آقای نوین می‌توانست تیم را حفظ کند، مدیریت چیزی است که ربطی به ورزش و صنعت ندارد؛ اگر مدیر توانمندی باشید و توان مالی داشته باشید در هر بخشی می‌توانید موفق باشید. ایشان وفتی تیم را تحویل گرفتند هیچ دخالتی در امور نداشتند و کسی در کنار او تصمیم گیرنده بود که بدهی سنگینی روی دوش باشگاه گذاشت و تمام آن را آقای کریمی جمع کردند. اگر علی کریمی نبود بحرانی می‌شد که به مراتب سپیدرود بدتر از نفت تهران می‌شدند.

بیات درباره پیش بینی از جایگاه سپیدرود در انتهای فصل گفت: اگر ۱۷ امتیاز از ۳۰ امتیاز باقی مانده را دریافت کنیم در لیگ برتر می‌مانیم و تمام تلاش ما این است که به چنین هدفی دست پیدا کنیم.

مالک موقت باشگاه گیلانی درباره وضعیت دریافتی بازیکنان گفت: آنها معوقه مالی ندارند و علی آقا همه را به موقع پرداخت کرده بودند. ما تصمیم داریم تا پایان سال هم مبلغی به آنها پرداخت کنیم. تمام توانمان را برای بهبود شرایط باشگاه صرف می‌کنیم و به امید روزهای خوب هستیم.

منبع: ایلنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس