کد خبر 940127
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
شش ماه تا یک سال حبس برای رانندگانی که پلاک خودروی خود را مخدوش می‌کنند

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: در جریان اجرای طرح طاهر تعداد ۲۵۰ دستگاه خودرو متخلف شناسایی شدند. عمده تخلفات صورت گرفته از سوی رانندگان نیز سرعت غیر مجاز و مخدوش بودن پلاک خودروها اعلام شده است.

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه طرح طاهر طرح (انتظامی ترافیکی با رویکرد ارتقای انظباطی و ایمنی ترافیکی شهر تهران) اظهار داشت: در دوره‌های قبل که طرح طاهر برگزار می‌شد شما مشاهده می‌کردید که خودروهایی که اقدام به مخدوشی پلاک کرده بودند و متوقف شده بودند نیز به نمایش گذاشته می‌شد این به این خاطر بود که پلیس به رانندگان متخلف اعلام کند که مخدوشی پلاک فقط تخلف نیست و جرم محسوب می شود که دستگاه قضایی برای این عمل خلاف شش تا یکسال حبس در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید:

سردار مهماندار گفت: این بار کار متفاوتی انجام داده‌ایم و تمام افرادی که اقدام به پوشش پلاک کرده بودند را با دوربین رصد کردیم.

وی ادامه داد: عکس‌هایی از افرادی که در حال اقدام به مخدوش پلاک کردن بودن را تهیه کردیم و با استفاده از دوربین‌های دیجیتال بیش از ۳ هزار مورد ثبت شده است.

مهماندار اظهار کرد: با استفاده از فناوری‌های نوین به سمت دیجیتال شدن پیش رفتیم و دیگر احتیاج به حضور ماموران نیست.

مهماندار افزود: ۲۵۰ خورود را در این مکان به نمایش درآوردیم. همچنین بیش از هزار خودرویی که پلاکشان مخدوش بود را با حکم قضایی توقیف کردیم.

وی ادامه داد: این ۳ هزار خودرو در ۳ ماهه سوم امسال شناسایی و توقیف شده اند.

مهماندار گفت: تخلف مخدوش پلاک بیشتر در مناطق ورودی زوج و فرد و طرح ترافیک رخ می‌دهد.

وی با اشاره به نحوه عملکرد دوربین‌های دیجیتال پلیس راهور گفت: مشخصاتی که در عکس ثبت می‌شود را کاربر ما می‌بیند و با مشخصات شماره گذاری تطبیق می‌دهد و اگر با مشخصات ظاهری خودرو یکی نباشد جریمه نمی‌کند.

وی گفت: احیاناً اگر خدایی نکرده به دلیل که در واقع خطای چشم از سوی کاربران ما باشد، فردی جریمه شد می‌توانند از طریق دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ اعتراض کنند تا به اعتراض آنها رسیدگی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس