کد خبر 939894
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
دستگیری نمایه

جانشین پلیس آگاهی تهران از بازداشت دو نفر متهم پرونده سرقت به شیوه بی هوشی از یکی از طلا فروشی‌های خیابان پیروزی تهران خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه داوود فرد اظهار داشت: از دو متهم دستگیر شده حدود ۴ کیلو گرم طلای سرقتی کشف شد و برای دستگیری نفر سوم که متهم اصلی این پرونده می‌باشد ادامه دارد.

وی ادامه داد: اواسط بهمن ماه سال جاری خبری مبنی بر سرقت از یک طلا فروشی در خیابان پیروزی تهران از طریق سامانه ۱۱۰ پلیسی به ماموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام شد.

بیشتر بخوانید:

نقشه زن جوان برای سرقت گوشی از مسافران

عاقبت شوم سرقت از یک حسینیه

سناریوی دو زن جوان برای سرقت از مرد بنگاه‌دار +عکس

با توجه به حساسیت موضوع سرقت، که در آن متهمان با شیوه بی هوش کردن مالباخته اقدام به سرقت اموال اش کرده بودند، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان موضوع قرار گرفتند و سریعاً برای انجام تحقیقات در این زمینه به محل اعزام شدند. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد مغازه طلا فروشی فاقد دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های امنیتی از جمله آژیر و قفل برقی بوده است که در نتیجه هیچ سرنخی از متهمان نیز در محل سرقت به جای نمانده بود.

از مالباخته تحقیقات صورت گرفت که وی مدعی شد: در مغازه حضور داشته که یکی از دوستان پسرم به همراه فرد دیگری که وی را دوست خود معرفی می‌کرد برای دعوت من به مراسم عروسی برادرش به مغازه مراجعه کرده است و عنوان داشت قصد خرید مقادیری طلا برای این مراسم را دارد که در ادامه بنده گاو صندوق را باز کردم و تعدادی نمونه کار نشانش دادم، اما وی از من نمونه کارهای دیگر خواست که حین رفتن به سمت گاو صندوق، دوستش با دستمال آغشته به مواد بی هوشی مجرای تنفسی مرا از پشت گرفت که در نتیجه بی هوش شدم و حدود یک ساعت بعد از آنکه به هوش آمدم، متوجه شدم همه طلاهای موجود در مغازه ام به مقدار ۳۰ کیلو گرم طلا و جواهر توسط سارقان به سرقت رفته است.

شاکی در ادامه عنوان داشت یک نفر دیگر نیز در بیرون از مغازه به عنوان زاغ زن حضور داشته و بعد از به هوش آمدن متوجه شده است که متهمان با استفاده از خودروی ریو اش اقدام به متواری شدن از محل شده اند.

در تحقیقات میدانی انجام شده مشخص شد هیچ گونه سر نخی از متهمان در صحنه نمانده است که با توجه به حساسیت موضوع، تحقیقات گسترده فنی و پیچیده پلیسی در رابطه با شناسایی متهمان انجام شد و با هماهنگی‌های انجام شده با مقام قضائی محترم شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، دو تن از متهمان که ساکن خیابان ابوذر تهران بودند، شناسایی و در مخفیگاه خود طی عملیاتی بازداشت شدند که در همان محل، بخشی از اموال سرقتی نیز کشف و ضبط و به همراه متهمان به بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

متهم اصلی پرونده، به هویت سعید عنوان داشت که سردسته باند که همچنان متواری و تحقیقات برای بازداشت وی نیز در جریان است این نقشه را طراحی کرده و در ادامه مدعی شد با توجه به شناختی که از مغازه مذکور داشته مرتکب چنین سرقتی شده است.

همچنین در تجسس مخفیگاه متهمان، یک دفترچه خاطرات به دست آمد که در متن این دفترچه آرزوهای متهم مبنی بر خرید چند مغازه، منزل و باغ در مناطق مختلف تهران نیز درج شده بود و حتی متهم قصد پرداخت بدهی‌های خود را با استفاده از طلاهای سرقتی نیز داشت که در قسمتی دیگر از دفترچه نیز، از قسمت کردن طلاها نیز صحبت به میان آمده بود.

در ادامه متهم دیگر نیز مورد بازجویی قرار گرفت که مشخص شد وی به عنوان زاغ زن در آن روز بیرون از مغازه حضور داشته و مراقب بوده که در آن ساعت از روز کسی به مغازه نرود.

در انتها سرهنگ کارآگاه داوود فرد، جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت: با توجه به شلوغی شب عید به کسبه محترم و علی الخصوص طلافروشی‌ها پیشنهاد می‌شود که سیستم‌های امنیتی خود را بروز کرده و حتماً در محل دوربین‌های مداربسته داشته باشند.

وی اضافه کرد: در این پرونده ما شاهد این هستیم که صاحب مغازه در ساعتی از روز اقدام به باز کردن مغازه خود برای فروش طلاجات کرده که برای این صنف جزو ساعات پرخطر محسوب می‌شود و شایان ذکر است که حتی مغازه دار از این هم پا را فراتر گذاشته و متهمان را برای نشان دادن نمونه کار به پشت پیشخوان مغازه اش دعوت کرده است که با توجه به پیش آمدن چنین موضوعاتی، ریسک مورد سرقت قرار گرفتن مغازه دار نیز بالا رفته است.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس