کد خبر 939865
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
لیگ برتر

پنج تیم سپاهان، پرسپولیس، پدیده، استقلال تهران و تراکتورسازی در فاصله یازده هفته مانده تا اتمام لیگ برتر فوتبال، اصلی‌ترین مدعیان قهرمانی هستند.

به گزارش مشرق، لیگ برتر فوتبال ایران روز گذشته (یکشنبه) با برگزاری ۲ بازی پیگیری شد که دیدار تیم‌های سایپا - تراکتورسازی از هفته نوزدهم رقابت‌ها با تساوی صفر به صفر به اتمام رسید و استقلال تهران هم در بازی معوقه از هفته هفدهم با ۳ گل فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی و محمد دانشگر از سد ذوب آهن گذشت.

 

تا هفته نوزدهم رقابت‌ها به دلیل حضور تیم‌های سایپا و ذوب آهن در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا برگزاری سه دیدار یعنی سایپا - پیکان، ذوب آهن - سایپا و سپاهان - ذوب آهن به تعویق افتاده است، اما باید تیم‌های سپاهان، پرسپولیس و پدیده ۳۸ امتیازی و استقلال و تراکتورسازی ۳۴ امتیازی را به عنوان مدعیان اصلی کسب جام قهرمانی لیگ هجدهم و سهمیه فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا نام برد.

در این گزارش نگاهی اجمالی به دیدار‌های باقی مانده این تیم‌ها می‌اندازیم با ذکر این نکته پرسپولیس و استقلال با توجه به حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با برنامه بسیار فشرده‌تری نسبت به ۳ مدعی دیگر رو به رو هستند.

بیشتر بخوانید:

برانکو: جنگ بالا گرفته است

سپاهان اصفهان

شاگردان امیر قلعه نویی که با وجود یک بازی کمتر نسبت به پرسپولیس و پدیده با تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم‌ها صدرنشین لیگ هستند، تا پایان فصل باید ۱۲ بازی انجام بدهند.

این تیم دیدار‌های خارج از خانه اش را به ترتیب مقابل تراکتورسازی، فولاد، سایپا، پرسپولیس، پدیده، برگزار می‌کند و در شش بازی خانگی اش در ورزشگاه نقش جهان هم میزبان پارس جنوبی، نفت مسجد سلیمان، نساجی، ماشین سازی، استقلال، استقلال خوزستان و ذوب آهن است.

زرد پوشان دیار نصف جهان دور رفت در مقابل این حریفان ۲۳ امتیاز به دست آوردند. با این تفاسیر سپاهان باید ۳ بازی خارج از خانه خود را در خانه مدعیان قهرمانی ۱۰ اسفند با تراکتور، ۶ اردیبهشت با پرسپولیس و ۲۱ اردیبهشت با پدیده برگزار کند که طبیعتاً کار سختی را پیش رو دارد و تنها مقابل یکی از تیم‌های پنج ضلعی مدعی جام (استقلال) در خانه اش به میدان می‌رود.

سپاهان باید ۳ خرداد ۹۸ یک بازی هم در مرحله نیمه نهایی جام حذفی با پرسپولیس انجام بدهد و در صورت حذف در آن مرحله باید ۱۳ بازی خود را در ۸۹ روز برگزار کند. یعنی هر ۶/۸ روز یک دیدار.

پرسپولیس تهران

برانکو ایوانکوویچ با وجود باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس و بهره مندی از نفراتی، چون مهدی ترابی، سروش رفیعی، مهدی شیری، مهدی شریفی، محمد نادری و ماریو بودیمیر تاکنون نتوانسته است هماهنگی لازم را بین بازیکنان جدید و قدیمی اش به وجود بیاورد، اما همچنان با ۳۸ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱۴ در رتبه دوم جدول قرار دارد.

پرسپولیس برای تکرار ۲ قهرمانی اش در لیگ شانزدهم و هفدهم باید در پنج بازی خانگی مقابل صنعت نفت، استقلال، سایپا، سپاهان، ماشین سازی و شش دیدار خارج از خانه برابر نساجی، سپیدرود، پیکان، ذوب آهن، تراکتورسازی، پارس جنوبی به میدان برود.

سرخ پوشان پایتخت دور رفت از این حریفان ۲۳ امتیاز دشت کردند، اما با توجه به حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و مرحله نیمه نهایی جام حذفی این تیم باید در ۸۹ روز ۱۹ بازی انجام بدهد یعنی هر ۴/۵ روز یک بازی.

این برنامه فشرده در قیاس با سپاهان، پدیده و تراکتورسازی به ضرر پرسپولیس تمام می‌شود. پرسپولیس در ۱۱ بازی باقی مانده ۲ بار در ورزشگاه آزادی مقابل تیم‌های مدعی قهرمانی قرار می‌گیرد و تنها بازی‌ای که باید خارج از خانه برابر تیم مدعی قهرمانی به میدان برود چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ در خانه تراکتورسازی است.

پدیده شهر خودرو مشهد

شگفتی ساز این فصل لیگ برتر‌اکنون با ۳۸ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱۲ تیم سوم جدول است.

شاگردان یحیی گل محمدی پنج بازی خانگی خود در ورزشگاه امام رضا را به ترتیب با ذوب آهن، پارس جنوبی، نفت مسجد سیلمان، استقلال و سپاهان برگزار می‌کنند و شش بازی خارج از خانه این تیم هم برابر پیکان، تراکتورسازی، فولاد، نساجی، سایپا و ماشین سازی برگزار می‌شود.

پدیده دور رفت از مجموع این ۱۱ بازی ۲۲ امتیاز به دست آورد و حال با توجه به اینکه نه در لیگ‌قهرمانان آسیا و نه جام حذفی حضور دارد باید در ۸۱ روز یعنی هر ۷/۳ روز یک بار، در لیگ برتر‌بازی کند.

۲ نبرد خانگی‌پدیده با مدعیان ۶ و ۲۱ اردیبهشت ۹۸ برابر استقلال و سپاهان برگزار می‌شود و این تیم تنها بازی خارج از خانه اش مقابل غول‌های لیگ را هم ۲۴ اسفند در خانه تراکتور برگزار می‌کند.

استقلال تهران

آبی‌های پایتخت نشین آرام آرام خود را به جمع مدعیان نزدیک و نزدیک‌تر کردند و اکنون هم با روند صعودی‌ای که پیش گرفته اند با ۳۴ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۲۰ و حضور روی رتبه چهارم، یکی از مدعیان جدی لیگ هجدهم هستند.

استقلال هم مانند پرسپولیس برنامه فشرده‌ای پیش رو دارد و به دلیل حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان باید تا ۳۰ اردیبهشت یعنی زمان دیدار برگشت با العین در ۸۵ روز ۱۸ بازی برگزار کند. یعنی درست مانند پرسپولیس هر ۴/۵ روز یک بازی.

شاگردان وینفرد شفر باید ۶ بازی خانگی خود را با نفت مسجد سلیمان، نساجی، سایپا، ماشین سازی، استقلال خوزستان، سپیدرود در ورزشگاه آزادی برگزار کنند.

همچنین فولاد، پرسپولیس، سپاهان، پدیده و صنعت نفت پنج میزبان استقلال در ادامه رقابت‌های لیگ هستند.

دارنده ۳ عنوان قهرمانی لیگ برتر دور رفت از این ۱۱ بازی ۲۰ امتیاز به دست آوردند.

استقلال در هر ۳ بازی باقی مانده اش برابر مدعیان میهمان است و به ترتیب باید ۱۰ فروردین، ۲۳ فروردین و ۵ اردیبهشت به ترتیب با پرسپولیس، سپاهان و پدیده بازی کند.

تراکتورسازی تبریز

تیم متمول تراکتورسازی برای در کورس ماندن باید به همان اندازه که در بازی‌های خانگی ترسناک است قدر امتیاز دیدار‌های خارج از خانه را هم بداند. این تیم ۳۴ امتیازی با تفاضل گل مثبت ۱۳ اکنون پنجمین تیم جدول است و تا پایان فصل هم باید با سپاهان، پدیده، صنعت نفت، پیکان، پرسپولیس، پارس جنوبی در ورزشگاه یادگار امام تبریز بازی کند.

ماشین سازی، استقلال خوزستان، سپیدرود، ذوب آهن و فولاد هم تیم‌هایی هستند که تراکتور بازی‌های خارج از خانه اش را برابر آن‌ها انجام می‌دهد.

تراکتور هم مانند پدیده درگیر هیچیک از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی نیست و به همین دلیل ۱۱ بازی شاگردان جرج لیکنز که در دور رفت ۲۱ امتیاز از آن عایدی داشتند در ۸۱ روز یعنی هر ۷/۳ روز یک بار انجام می‌شود.

نکته جالب اینجاست تراکتور در ادامه رقابت‌های لیگ هیچیک از بازی‌هایش برابر مدعیان را خارج از خانه برگزار نمی‌کند و به ترتیب در روز‌های ۹ و ۲۴ اسفند و ۱۱ اردیبهشت با سپاهان، پدیده و پرسپولیس برگزار می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس