کد خبر 939113
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
مجرمان

شش عضو یک باند راهزنی مسلحانه از اتباع خارجی درحالی با تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که نتوانستند نقشه سرقت مسلحانه دیگری را در مشهد اجرا کنند.

به گزارش مشرق، رئیس پلیس خراسان رضوی که با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده سرقت مسلحانه، در پلیس آگاهی حضور یافته بود با تاکید بر اینکه پیگیری پرونده های مربوط به اتباع خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: هجدهم دی ماه گذشته، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با پرونده ای روبه رو شدند که محتویات آن نشان می داد ارزهای دو تبعه خارجی یکی از کشورهای همسایه به طور مسلحانه و با ترفند نخ نمای «مامور اطلاعات» مورد دستبرد قرار گرفته است و تبهکاران با تهدید سلاح کلت کمری مبلغ ۲۰۰ هزار یورو را به سرقت برده اند.

بیشتر بخوانید:

سردار محمد کاظم تقوی افزود: بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که دو تبعه خارجی پس از ورود از مرز زمینی مورد تعقیب خلافکاران مسلح قرار گرفته و سپس در مشهد نقشه شوم خود را اجرا کرده اند بنابراین تجزیه و تحلیل های کارشناسی نشان می داد که باید فردی با طعمه ها آشنایی داشته و از ورود آنها به کشور مطلع باشد به همین دلیل رصدهای اطلاعاتی پلیس روی افرادی از هموطنان شاکیان پرونده متمرکز شد تا اینکه سرنخ هایی از مردی به دست آمد که بارها از طریق مرز زمینی وارد کشور شده و در روز حادثه نیز در همان مرز دیده شده بود. مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: عملیات پلیس برای ریشه یابی این پرونده در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی توسط گروه ویژه ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های مسلحانه ادامه یافت و خودروهایی با مشخصات خودروی متهمان نیز تحت نظارت های غیرمستقیم قرار گرفت.

سردار تقوی گفت: پس از چند شبانه روز فعالیت های تخصصی و فنی، در نهایت فرد تبعه خارجی مظنون به همراه یکی از دوستانش در یکی از مسافرخانه های خیابان امام رضا (ع) شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. رئیس پلیس سرزمین خورشید ادامه داد: بررسی های کارآگاهان بیانگر آن بود که «ش» (تبعه خارجی دستگیر شده) طراح اصلی نقشه دستبرد مسلحانه است و از همان نقطه صفر مرزی اطلاعات طعمه های ارزی را تلفنی به راهزنان مسلح ارائه می داد بنابراین کارآگاهان با بازجویی های همزمان از این متهم، به ردیابی دیگر افراد متهم به راهزنی پرداختند تا اینکه مخفیگاه آنان پس از ۴۳ روز فعالیت های پلیسی در منطقه پنجتن مشهد شناسایی شد. سردار تقوی خاطرنشان کرد: کارآگاهان که با نظارت مستقیم سرهنگ بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) مخفیگاه متهمان را به محاصره درآورده بودند با کسب مجوزهای قضایی از قاضی سلطانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) وارد عمل شدند و چهار متهم دیگر را نیز در این مخفیگاه دستگیر کردند. وی افزود: دربازرسی از این مخفیگاه، دو قبضه سلاح کلت برتا، یک قبضه کلاشینکف و یک قبضه اسلحه شکاری به همراه پنج تیغه خشاب و مقادیر زیادی فشنگ و مهمات، مدارک شناسایی، لپ تاپ و چند دستگاه تبلت کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی همچنین با اشاره به توقیف سه دستگاه خودروی سواری که با پول های سرقتی خریداری شده بود، اضافه کرد: در تحقیقات و بازجویی های تخصصی از متهمان دستگیر شده، مشخص شد که آنان با نقشه «ش» (تبعه خارجی) وارد عمل شده اند تا اینکه در محل عوارضی مشهد طعمه های ارزی را داخل یک دستگاه خودروی سواری شناسایی کرده و با استفاده از یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ به تعقیب آنان پرداخته اند. وقتی طعمه ها در ابتدای بزرگراه ورودی مشهد از خودرو پیاده شدند ناگهان سرنشینان پژو با جعل عنوان مامور اطلاعات و با این شگرد که شما متهم به پولشویی هستید، آنان را سوار پژو کردند و به انتهای توس ۳۳ کشاندند سپس با تهدید به مرگ ۲۰۰ هزار یورو ارز خارجی را از آنان ربودند که بررسی های بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس