یمن (2).jpg

رزمندگان یمنی عملیات گسترده جدیدی را علیه مواضع مزدوران وابسته به ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی در استان ضالع آغاز کردند.

به گزارش مشرق، آخرین خبرها از تحولات میدانی جنوب یمن حاکیست، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله عملیات گسترده جدیدی را علیه مواضع مزدوران وابسته به ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی در استان ضالع آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی در گام نخست مواضع مزدوران را در منطقه «بیت ایزیدی» در بخش «دمت» در شمال غرب استان ضالع هدف قرار دادند و ضربات مهلکی و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد کردند.

نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله از محور «الحقب» در شمال منطقه «بیت ایزیدی» نیز حملات گسترده‌ای را علیه نیروهای مزدور وابسته به ائتلاف انجام دادند و موفق شدند خطوط دفاعی آنان را درهم بشکنند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر در این محور توانستند نیروهای مزدور ائتلاف را عقب برانند و بخش وسیعی از منطقه را از اشغال خارج کنند و به کنترل خود دربیاورند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و مقاومت انصارالله در تلاش هستند تا مواضع خود را در مناطق تازه آزاد شده تثبیت کنند؛ در حال حاضر، درگیری‌های پراکنده در حومه منطقه «الحقب» ادامه دارد.

در صورتی که نیروهای یمنی مواضع خود را در این محور به طور کامل تثبیت کنند، خطوط کمک رسانی نیروهای مزدور سعودی در محور شمال غرب استان ضالع قطع خواهد شد و فشار بر آنان چند برابر می‌شود.

خبرها حاکیست، رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش در ادامه این عملیات موفق شدند کمک رسانی به عناصر مزدور ائتلاف غربی، عربی، صهیونیستی را در منطقه «بیت ایزیدی» قطع و دهها تن از آنان را کشته و زخمی کنند.

منطقه «بیت ایزیدی» در شمال غرب استات ضالع یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های نیروهای مزدور ائتلاف محسوب می‌شود و نیروهای یمنی درصدد هستند این منطقه را به هر شیوه ممکن به کنترل خود درآورند.

به گزارش مشرق، همزمان دهها تن از نیروهای مزدور ائتلاف عملیات گسترده‌ای را در حومه بخش «دمت» انجام دادند اما نیروهای یمنی با هوشیاری موفق شدند حملات را به طور کامل دفع کنند و ناکام بگذارند.

شماری از نیروهای مزدور ائتلاف در جریان درگیری‌ها در این محور کشته و زخمی شدند و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد آمد؛ استان ضالع در جنوب یمن شامل ۹ بخش از جمله «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع، قعطبه» است.

حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی، جنوب شرقی و جنوب غربی از جمله «الشعیب، بخش‌هایی از دمت، الحصین، الضالع، جحاف و بخش کوچکی از الازارق» در اشغال نیروهای مزدور ائتلاف است.

حدود ۵۵ درصد از استان شامل مناطق شمالی، شمال شرقی، شمال غربی، غرب و شرق استان از جمله «بخش شمالی دمت، جبن، قعطبه، الحشاء، بخش‌هایی از الازارق» در کنترل رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش یمن است.

به گزارش مشرق، نیروهای مزدور درصدد هستند با اشغال کامل استان ضالع، ارتباط رزمندگان یمنی را در استان البیضا با استان‌های اب و تعز قطع کنند و آنان را در شمال استان لحج به محاصره دربیاورند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  26 96
  واقعا یمنی ها جنگجو های لایقی هستند ای کاش پشتیبانی هوایی داشتند آن زمان واقعا مقابله با آنها برای مزدوران سعودی و اماراتی سخت می شد
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
   27 5
   در مناطق کوهستانی پشتیبانی هوای معنی ندارد طالبان با وجود پشتیبانی هوایی آمریکا ا دولت نیمی از این کشور را به تصرف در آورده یمنی ها چرا در مناطق کوهستانی عقب نسینی می کنند این نشان دهنده ضعف فرماندهی این نیروهاست باید از حزب الله کمک بگیرند کمی این عقب نشینی ها مشکوک و بسیار خطرناک است
 • مسعود US ۰۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  74 6
  مشرق لطفا از پیشروی مزدوران هم خبر بزار بفهمیم وضع به چه شکلیه
  • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
   9 65
   نگران نباش با هم به زودی میرید جهنم خیلی زودتر از اون که فکرشا بکنی
 • روزبه IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  20 90
  بایستی ماهیت اسلام امریکایی عربستان رو افشا کرد، چرا جریاناتی که از اقدامات به ظاهر اصلاح طلبانه ولیعهد سفاک سعودی ها ذوق زده شده بودن ازشون خبری نیست تا مسئله یمن رو تجزیه و تحلیل کنن؟ سطح تحلیل جماعت اصلاح طلبی در ارتباط با اقدامات ولیعهد جانی سعودی نشون داد برای این جریان داخلی مهم نیست چگونه باشی ولی بایستی اصلاح طلب باشی، اگه اصلاح طلب باشی و منتقد روزنامه نگار رو محو هم بکنی ایرادی نداره چون یک گام به سمت دیدگاه ما برداشتی، مهم نیست عربستان سعودی در حال دریافت تکنولوژی ساخت سلاح هسته ای از امریکاس ولی اگه ما فناوری صلح آمیز داشته باشیم باید با دروغ کشور رو به ساخت سلاح هسته ای متهم کرد، مهم نیست ما چقدر در علم و تکنولوژی رشد کردیم مهم اینکه ولیعهد سعودی پروژه شهر مدرن رو داره استارت میزنه، مهم نیست عربستان با صادرات تروریسم در منطقه سوریه و عراق و یمن رو به خاک سیاه نشوند مهم اینکه مایی که به خواست دولت سوریه و عراق مانع تجزیه عراق و سوریه شدیم داریم در منطقه متهم به دخالت میشیم، مهم نیست عربستان سعودی میلیاردها دلار برای خرید تسلیحات داره هزینه می کنه مهم اینکه ما داریم بودجه کشور رو هزینه نظامی گری می کنیم چون ما متهمیم، مهم نیست عربستان درحال ساخت کارخانه های ساخت موشک شده مهم اینکه ما نمی فهمیم که دنیای فردا دنیای موشک ها نیست چون ما متهمیم،مهم نیست که امریکا چند هزار کیلومتر دور تر از ما در همسایگی ما منافع ملی داره ولی ما اگه جلوی رسیدن تروریستها به مرزهای کشور بایستیم اشکال داره، معنی منافع ملی رو بایستی در کلاس این جریان خواند و یاد گرفت بقیه تعاریف از منافع ملی سوء تفاهم بوده،اینجاست که باید گفت: پدر مادر ما متهمیم
  • فرهاد IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
   0 82
   به راستی که همه مواردرابه درستی فرمودید.به این دلایل است که آشکارا به قوانین بین المللی بی احترامی میکند تا دربین ملت ایران اختلاف بیاندازد و به عده ای درکشور ما بگوید اگر بتوانیدسیاستهای ایران راباامریکاهمسوکنیدو با امریکا دوست باشید میتوانیدبه مانند عربستان واسرائیل عمل کنید
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  5 13
  جنگ سنی افراطی و شیعه افراطی جنگ بازنده و بازنده برنده نداره
 • DE ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  0 0
  روزبه جونم مگه میخواستی طومار بزنی تو 2 تا جمله هم میتونستی کامنت بزنی
  • روزبه IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
   1 0
   سلام دوست عزیز بعضی وقتا واقعا نمیشه کوتاه نوشت، دیدید این جریانات داخلی افراطی به هر بهانه ای به تمام دستاوردهای کشور حمله میکنن این راهبردشون فقط برای ناامید سازی و سیاه نماییه و نه از سر دلسوزی، دوستاران انقلاب و اسلام و کشور هم متقابلا باید از کوچکترین روزنه ای برای محکومیت مواضعشون استفاده کنن، نمیشه دوستار کشور‌بود و فقط نقاط منفی رو دید. اصولی و منطقی و اصلاح طلبی و منصفانه اش اینکه خوب رو در کنار بد و بنا به داشته ها و شرایط دید، و گرنه حق با شماست خودم زیاد با تومار نویسی موافق نیستم ،ممنون که تذکر دادی
 • مرتضی IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  1 0
  چیزی که بعد از حدود 5 سال از جنگ یمن مشخص شده اینه که عقیده قوی تر از تجهیزات پیشرفته و پول نفت هستش
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  0 0
  روی نقشه میدانی همیشه یه علامت بمنطقه درگیری بزارید
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  0 0
  مرگ بر آل سقوط کافر.
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  1 0
  طی هفته های اخیر انصارالله از مناطق کوهستانی عقب نشینی کرده است که نشان از ضعف فرماندهی این نیروهاست باید انصار با هر تعداد شهید شده این مناطق کوهستانی را پاکسازی نماید
 • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  1 0
  بخش زیادی از ضالع و شمال صعده به تصرف مزدوران آمریکای در آمد هکه این بسیار خطرناک است در مناطق کوهستانی عقب نشینی ها حکم خودکشی دارد چون مثل بیایان نیست و
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  1 0
  باید بطور مرتب با حملات شبانه و کوچک مزدوران را از این مناطق عقب راند باید تلفات مزدوران را 4 برابر نیروهای خودی کرد این هم جز با عملیات شبانه امکان پذیر نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس