فوتبال

لادیسلاو کوبالا در روز بازگشت به نوکمپ حرکت عجیبی در دیدار بارسلونا و اسپانیول انجام داد.

به گزارش مشرق، لادیسلاو کوبالا تا سال ۱۹۶۴ مهمترین بازیکن تاریخ فوتبال بارسلونا محسوب می‌شد. او دوران بازیگری اش را به عنوان سرمربی باشگاه به پایان رساند، دورانی که خیلی کوتاه و بد بود. کوبالا در فصل ۶۴-۱۹۶۳ با امضای قرارداد با اسپانیول، رقیب بارسا سر و صدای زیادی به پا کرد. چهار سال قبل اولیوراس د لا ریوا، رئیس باشگاه سفید و آبی پوشان قصد داشت با بازیکن مجارستانی قرارداد امضا کند اما نتوانست به هدفش برسد.

در نهایت در فصل ۶۴-۱۹۶۳ با حضور ویلا ریس این اتفاق رخ داد. رئیس باشگاه اسپانیول می‌خواست از بازیکنان با تجربه استفاده کند تا تیم منسجم باشد با این حال در پایان مشخص شد نیاز به بازیکنان جوان احساس می‌شود. ریس در کنار کوبالا با تخادا که بهترین روزهایش را در بارسلونا سپری می‌کرد قرارداد امضا کرد. سپس از تیم مادرید ماگورگی را به خدمت گرفت و بازیکنان با تجربه دیگری را جذب کرد. مدیر فنی باشگاه اسکوپیی بود که با آرسو قرارداد امضا کرد.

بیشتر بخوانید:

روز تولد یک تیم رویایی

اسپانیول در آن فصل عملکرد بدی داشت و پس از جلسه با روزنامه نگاران برجسته شهر، ریس تصمیم گرفت همه قدرت را به کوبالا بدهد و از پریکو سوله در مربی گری بهره ببرد. شرایط بهتر نشد و اسپانیول فصل را در حالی سپری کرد که در خطر سقوط قرار داشت. با این حال تلخ‌ترین روز دیدار با بارسلونا در نوکمپ بود. در آنجا هواداران در انتظار کوبالایی بودند که او را خائن می‌دانستند. ورزشگاه پر از تماشاگر بود و به همین خاطر هافبک مجارستانی زمانی که وارد زمین شد با سوت‌های شدید اعتراض آمیز رو به رو شد. او هر زمان که پا به توپ می‌شد توسط هواداران هو می‌شد. بارسا تیم برتر میدان بود و توانست با هتریک رِ (Re) و گل‌های کاسیچ و گراسیا پنج بر صفر اسپانیول را شکست دهد. در پایان بازی کوبالا از بازیکنانش خواست تونل افتخار تشکیل دهند و بارسا را تحسین کنند.

برای بازیکن مجارستانی این حرکت مثبت تلقی می‌شد اما دو طرف آن را تصمیم نادرستی دانستند. روز بعد کوبالا متوجه اشتباهش شد. مطبوعات و مردم برخورد خوبی با او نداشتند. او هرگز مانند آن دوشنبه احساس شرمندگی نکرد. آبی اناری‌ها این حرکت را نشان از احساس پشیمانی‌اش می‌دانستند و اسپانیولی‌ها از آن به عنوان یک تحقیر یاد کردند.

اسپانیول در پایان فصل مجبور شد در پلی اف بازی کند. در دیدار رفت با یک گل مغلوب اسپورتینگ لیسبون شد اما در ساریا با سه گل حریف خود را شکست داد. آن دیدار آخرین بازی کوبالا بود. او توانست بازی زیبایی به نمایش بگذارد. یک گل به ثمر رساند و ستاره بازی بود. دوران کوبالا در حالی در اسپانیول به پایان رسید که از او به عنوان یک بازیکن خوب یاد می‌کردند. اسپانیول در ادامه استفاده از بازیکنان با تجربه در آن تابستان با آلفردو دی استفانو قرارداد امضا کرد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس