کد خبر 936775
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
نوبخت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: عیدی همه دستگاه‌ها آماده است و الآن خزانه هم دنبال این است که دستگاه‌ها وجه خود را دریافت کنند.

به گزارش مشرق، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سؤالی درباره دستور مقام معظم رهبری در خصوص بازنگری ساختار بودجه‌ریزی، اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه بنا به نظر مقام معظم رهبری به دولت، که فرموده بودند "اگر بتوانید هزینه‌ها را کم کنید" اعلام آمادگی کرده برنامه اصلاحی بودجه را تحت عنوان ویرایش دوم بودجه در هیئت دولت مطرح کند.

بیشتر بخوانید:

تعیین چارچوب حقوق سال ۹۸ کارگران

حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگران

وی درباره واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان افزود: عیدی همه افرادی که مشمول دریافت عیدی می‌شوند قبل از ۲۲ بهمن تخصیص داده شده و خزانه هم مبالغ آن را آماده کرده است. هر دستگاهی که لیست کارکنان خود را تهیه کرده و درخواست وجه داده است، این مبلغ را دریافت کرده است. من یکشنبه ۲۱ بهمن با یکی از وزرا سه بار تماس گرفتم که عیدی آنها آماده است و برای دریافت آن اقدام کنند اما آنها گفتند مشکلی در تهیه لیست کارمندان خود دارند. به هر حال عیدی همه دستگاه‌ها آماده است و الآن خزانه هم دنبال این است که دستگاه‌ها وجه خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره یارانه‌ها نیز تصریح کرد: یک پرداخت یارانه دیگر هم داریم که سعی می‌کنیم آن را زودتر پرداخت کنیم. در این هفته ۵هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص مضاعف داده می‌شود.

نوبخت ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه با وجود همه‌ مضایق، فعالیت‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کرده تا همه مطالبات بخش‌های مختلف را پرداخت کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اصلاح ساختار بودجه خاطر نشان کرد: در تبصره 21 لایحه بودجه این اصلاح را با هماهنگی شورای عالی هماهنگی اقتصادی پیش‌بینی کردیم که فعلاً کمیسیون تلفیق، تشخیص داده است که آن را حذف کند. به هر حال ما برای اصلاح ساختار بودجه آمادگی داریم و برنامه ریزی هم کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این که برنامه ما برای اصلاح ساختار بودجه آماده است، ادامه داد: گفتن اصلاح ساختار بودجه ساده است ولی اجرای آن سخت بوده و مثل شیری است که بخواهیم آن را خالکوبی کنیم، زیرا دستگاه‌ها به همین وضع عادی عادت دارند و اصلاح ساختار بودجه شاید موجب کاهش دریافتی آنها شود؛ بنابراین آنها برای تحول آماده نیستند.

نوبخت ادامه داد: در اقتصاد ما 45 هزار میلیارد تومان معافیت مالی و نه فرار مالیاتی وجود دارد که من آدرس می‌دهم کدام دستگاه‌ها از معافیت مالی استفاده می‌کنند. همچنین 934 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار می‌دهیم.

وی اضافه کرد: ما یارانه‌ زیادی می‌دهیم که هدفمند هم نیست و حتی افراد با درآمد بیشتر از یارانه‌ بیشتر استفاده می‌کنند. اصلاح ساختار بودجه یعنی همین موارد اصلاح شود. اگر جامعه این آمادگی را داشته باشد ما برای اصلاح بودجه برنامه داریم. ما بودجه را بر اساس مصوبه مجلس اجرایی می‌کنیم و هر چه اصلاح در بودجه انجام شد در مرحله‌ی اجرا اعمال خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • CA ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
    0 0
    نوبخت هم باقلاقاتق مهمان بنده هست!