کد خبر 936142
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
سعید جلیلی نمایه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره "آتش به اختیار" گفت: در فضای امروز جامعه با توجه به این فرمایش مقام معظم رهبری، هر کس به اندازه توان خود باید کار کند.

به گزارش مشرق، سعید جلیلی امروز در دیدار با فعالان رسانه‌ای استان گیلان در رشت اظهار داشت: مجموعه عملیات و کار ویژه‌ برای آحاد جامعه تعریف می‌شود بنابراین نقش مردم در عرصه‌های مختلف و میزان تلاش آنان در راستای مشکلات بسیار اهمیت دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه میزان تلاش و ارائه راه‌حل‌ها توسط‌ همه اقشار جامعه ضرورت دارد افزود: بزرگترین دستاورد انقلاب، جمهوری اسلامی بود و امام راحل نیز در این راستا طرح جمهوری اسلامی را بازگو کردند و ایشان در جمهوریت و اسلامیت این نظام با کسی تعارف نداشتند.

بیشتر بخوانید:

جلیلی: ‌تحلیل‌های فلج‌کننده از تحریم‌ها بدتر است

واکنش جلیلی به استدلال موافقین لوایح FATF

جلیلی با اشاره به اینکه نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی بسیار اهمیت دارد ابراز داشت: وقتی بسیاری از کارها و برنامه‌ها طراحی می‌شود، در راستای آن نیز انتظار اجرایی شدن آن برنامه‌ها شکل می‌گیرد اما باید بدانیم که حکومت به تنهایی نمی‌تواند آن‌ها را محقق کند بلکه نقش مردم نیز اهمیت دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی به حضور پرشور مردم در عرصه‌های مختلف نظام، انقلاب و دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: زمانی جمهوریت با محتوای اسلامی شکل گرفت و موجب خلق حماسه‌های مختلف شد که مردم همواره در میدان حضور فعالانه داشتند.

وی نحوه ورود مردم به عرصه‌های مختلف، میزان تکلیف و تأثیرگذاری آنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: در زمان دوران دفاع مقدس، کسانی که برای ایفای نقش به جبهه می‌رفتند، قبل از شرکت در عملیات‌ها و بروز استعداد و توانایی‌های خود در دوره‌های مختلف آموزشی و یادگیری شرکت می‌کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز در سراسر کشور شاهد اردوها، جلسات و همایش‌های متعدد هستیم اما مسئله‌ای که بسیار حائز اهمیت است در حقیقت عملیات‌های شکل گرفته و یا برنامه‌های عملی شده از آن جریان و همایش است.

جلیلی با اشاره به اینکه فقط یادگیری مهم نیست و عمل و کار عملیاتی در بخش‌های مختلف توسط اقشار مختلف جامعه باید با یادگیری همراه باشد افزود: هر فرد در جامعه باید در مرحله نخست به توانایی و ظرفیت‌های درونی خود بنگرد و با توجه به آن ظرفیت‌ها، در اجتماع نقش ایفا کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی به مسئله و رهنمودها رهبر معظم انقلاب در راستای مطرح کردن مسئله "آتش به اختیار" اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از مسائل مربوط به "آتش به اختیار" صیانت از خود کار و برنامه است بنابراین هر کس به اندازه توان خود باید کار کند.

وی با اشاره به اینکه نسبت به مسائل و مشکلات مختلف جامعه و کشور نمی‌توان بی‌تفاوت بود خاطرنشان کرد: هر کسی که ادعای انقلابی‌ بودن دارد باید تا حد توان تمام تحولات اجتماع و کشور را دنبال کند و در راستای آن نیز توانایی‌های خود را بروز داده و راه حل ارائه دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خداوند متعال به میزان توانایی و اخلاص ما نمره می‌دهد و همواره بر اعمال ما نظارت دارد افزود: کار انقلابی با هزینه دادن همراه است و شخص در این راه باید سختی‌های آن را نیز تحمل کند و در حد توان، آگاهی و تجربه خود را به جامعه انتقال دهد.

جلیلی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌ها باید برای عموم جامعه باشد تصریح کرد: انتخابات نیز توسط باور عموم جامعه شکل گرفته و اجرایی می‌شود و نتیجه انتخابات نیز در همان راستا بوده و تبدیل به یک باور عمومی می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ما امروز بیش از یک هزار و 700 میلیارد تومان مشکل نقدینگی سرگردان داریم افزود: باید بتوان این نقدینگی را به سمت آبادانی و فرصت‌ها و برنامه‌های مختلف در جامعه هدایت کرد.

وی با اشاره به اینکه ما در تمامی استان‌ها از جمله استان گیلان از گنجینه‌ها، نخبگان و نیروی انسانی برجسته و با استعداد برخوردار هستیم خاطرنشان کرد: همه این افراد می‌توانند در راستای حل مشکلات جامعه راه‌حل‌های مختلف ارائه داده و گام‌های مؤثری بردارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقش ویژه مساجد در زمان انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در زمان انقلاب و دفاع مقدس در بسیاری از مساجد کشور، کارهای اساسی و مجاهدانه‌ای انجام می‌شد که در روند جامعه تأثیرگذار بود.

جلیلی با اشاره به اینکه ما در سراسر کشور از استعدادها و توانایی‌های زیادی برخوردار هستیم گفت: اگر انقلاب اسلامی امروز در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است به‌دلیل تلاش‌ها و موفقیت‌های مؤثر تمام اقشار جامعه در میدان‌های مختلف بود که تلاش‌شان به ثمر نشست.

وی خاطرنشان کرد: اگر کار و اقدام متناسبی توسط یک مسئول استانی مشاهده کردیم در راستای آن، مردم نیز باید از وی پشتیبانی کنند و فقط انتقادگر نباشد و همین طور اگر خطا، برنامه و یا اقدام نامناسبی نیز مشاهده کردیم همه با هم باید جهت جبران آن تلاش کرده و راه حل ارائه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس