کد خبر 936133
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
درآمد بن سلمان از حبس کردن شاهزاده‌ها چقدر است؟

همزمان با نزدیک شدن زمان سفر ولیعهد سعودی به پاکستان مردم این کشور در اعتراض به حضور وی در کشورشان دست به اعتراض زدند.

به گزارش مشرق، همزمان با نزدیک شدن زمان سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاکستان که قرار است با سرمایه گذاری سنگین عربستان در خاک اسلام آباد همراه باشد، اعتراضات مردمی آغاز شد.

صدها نفر از مردم پاکستان در اعتراض به سفر بن سلمان تظاهرات کرده و خواستار لغو سفر وی به کشورشان شدند.

آنان علام کردند: بن سلمان که راهی پاکستان شود یقیناً هدف اولش این است که به تمامیت ارضی ما و استقلال ما آسیب بزند.زیرا بن سلمان به هر کشوری سفر کند با اهداف مشخص شده عربستان نمی‌رود بلکه پوششی برای اهداف آمریکا است تا به استقلال کشورها ضربه بزند.

بیشتر بخوانید:

برادر ملک سلمان مجدداً آفتابی شد

هشدار صندوق بین المللی پول به ولیعهد سعودی

نکته بعدی این است که او علاوه بر دخالت در امور کشورما از طریق سرمایه گذاری مالی، قطعاً سیاست داخلی را نیز تحت الشعاع قرار داده و باعث ایجاد آشوب می‌شود.

من برای حرف‌های خود دلیل دارم زیر او دوست ما نیست! در اصل دوست دشمن ما (آمریکا) است، پس دلیلی ندارد که دلش به حال ما بسوزد.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در اعتراضات عنوان کرد: ارتباطی که آل سعود با اسرائیل و یهود دارد نه تنها به مسلمانان آسیب رسانده بلکه تمام کشورهای منطقه را تحت الشعاع قرار داده است. آنها بیت المقدس را که نزد خدا محترم است و نزد تمام فرق اسلامی ارزشمند است تقدیم یهودیان کرده اند. ما این را بزرگترین خیانت قرن می‌دانیم، و تصور ما این است که او برای جامه عمل پوشاندن به این توطئه شوم به کشورهای مختلف منطقه سفر می‌کند.

مردم معترض تصریح کردند: آل سعود بخشی از شجره خبیثه ملعونه هستند و هر جای زمین فساد و ظلمی رخ دهد قطعاً آل سعود نقش مهمی در ایفای آن داشته‌اند.

در تمام کشورها تلاش می کنند که اختلافات را افزایش دهند و به آن دامن بزنند، به خصوص در سال های اخیر در مشکلات سوریه و یا تقویت داعش یا پس از قتل اسامه بن لادن مشکلاتی که در منطقه رقم خورد همه توسط آل سعود بوده است.

علاوه بر اعتراضات خیابانی برخی گروههای تاثیرگذار مذهبی نیز با برگزاری کنفرانس هایی خواستار اتحاد تمام گروههای سیاسی و مذهبی برای ممانعت از سفر بن سلمان شده و اعلام کردند: اجتماع امروز ما متشکل از گروههای مختلف مذهبی، مدارس و حتی احزاب سیاسی موافق است که علیه بن سلمان ولیعهد سعودی که ظالم است به پا خواسته اند و با سفر او به پاکستان مخالف هستند.

ما متحد شده‌ایم تا در جمعه‌ای که پیش رو داریم علیه سفر بن سلمان در تمام پاکستان تظاهرات برپا کنیم.ما از این ظالم برائت می‌جویئم و از مظلومین جهان حمایت خواهیم کرد.

یکی از شرکت کنندگان در این کنفر انس گفت: ما می دانیم که گروههایی به نیابت از آل سعود در عرصه سیاسی و نظامی (تروریستی) پاکستان فعال هستند، از سفر بن سلمان نفع می برند و از حمایت عربستان بهره مند خواهند شد.

مشخص است که عربستان سالهای سال از گروههای تروریستی در پاکستان حمایت کرده و بعد به نام جهاد افغانستان کشور ما را درگیر جنگی خانمان سوز کرده است. یا در جنگ یمن باعث ایجاد اختلافات در کشورما شد.

عربستان می خواهد ما از کشورهای دوست و همسایه به خصوص جمهوری اسلامی ایران دور شویم.

گفتنی است عربستان سعودی به نقش آفرینی در نا امنی های سال های گذشته پاکستان متهم است و دولت سعودی به صراحت از برخی گروههای افراط گرای پاکستانی حمایت می کند.

قرار است به زودی بن سلمان با ۱۵ میلیارد دلار روانه پاکستان شده و از دولت اسلام آباد حمایت مالی داشته باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس