کد خبر 936040
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
زکریا

قاتل زکریای ۷ ساله در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را مهدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود.

به گزارش مشرق، فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی «زکریا بدر علی الجابر» کودک ۷ ساله شیعی همراه با مادرش از منطقه الاحساء به قصد زیارت مسجدالنبی در حال عزیمت به مدینه منوره بودند. در راه سوار تاکسی شده و صلواتی بر محمد و آل محمد فرستادند. راننده وهابی وقتی فهمید که آن‌ها شیعه‌اند، تاکسی را گوشه قهوه خانه‌ای نگه داشته، شیشه ماشین‌اش را شکسته، کودک را از صندلی عقب بیرون کشیده و با بریده‌های شیشه گلوی کودک را به قصد بریدن سرش برید. کودک خردسال در برابر چشمان مادرش جان داد. این اتفاق در یک محل عمومی در عربستان روی داد اما خبر آن توسط رسانه‌های رسمی بایکوت شد.

بیشتر بخوانید:

این خبر را رسانه‌های محلی و فعالان اینترنتی در عربستان سعودی، با انتشار فایل ویدیویی منتشر کردند آن هم در حالی‌که حدود یک هفته از وقوع این جنایت می‌گذرد ولی پلیس سعودی، هنوز انگیزه و هویت قاتل را فاش نکرده است. روزنامه محلی «الیوم» نیز گزارش داد «ناصر علی الفایز» پدربزرگ زکریا گفته است: مادر این کودک، که بیماری قلبی نیز دارد، پس از مشاهده قتل وحشی‌گونه پسر خردسالش، به حالت کما رفته و به بیمارستان منتقل شده است. پلیس شهر مدینه منوره تاکنون درباره این حادثه و افشای هویت قاتل کودک، سکوت کرده است. افکار عمومی با بیان این‌که این حادثه بسیار شوکه‌کننده است، خواستار شفاف‌سازی درباره این قتل شده‌اند.

****

۳۷ سال پیش یعنی در روز ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ شمسی، نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران و کمیته انقلاب اسلامی موفق به کشف محل اختفای اصلی رهبران سازمان منافقین در تهران در محله زعفرانیه شدند. این خانه، مرکز فرماندهی این گروهک در داخل کشور و در حالی بود که مسعود رجوی و ابوالحسن بنی صدر به فرانسه گریخته بودند. پس از محاصره آن محل و چند ساعت درگیری مسلحانه این خانه توسط پاسداران انقلاب تصرف شد. در این واقعه ۲۳ نفر از جمله موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان و اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی کشته شدند، اما پسر خردسال رجوی زنده ماند. پسری که نامش مصطفی بود و منتسب به اشرف ربیعی و مسعود رجوی بود. ماجرای این واقعه در فیلم ماجرای نیمروز به تصویر کشیده شده است.

پس از اتمام عملیات کشف و انهدام خانه تیمی، یکی از پاسداران انقلاب وارد خانه تیمی شد؛ کودک را نجات داد اما در حال خروج از معرکه توسط منافقین مورد هدف قرار گرفت. کودک زنده ماند و شهید لاجوردی در برابر دوربین صداوسیما از پدربزرگ او خواست که برای تحویل گرفتن فرزندش به دادستانی مراجعه کند. نوزاد به پدربزرگش که ساکن مشهد بود، تحویل داده شد، اما در ۱۲ سالگی توسط منافقین و با هماهنگی مسعود رجوی از مرز کردستان خارج شد و بعدها در اردوگاه مجاهدین در عراق مصطفی رجوی را به نام محمد صدا زدند.

فارغ از بحث هزاران کودکی که در جنگ‌های نابرابر یمن و سوریه به خاک و خون کشیده شدند و یا در محاصره بر اثر سوء تغذیه جان دادند، برخورد با کودکان در جبهه مقابل فکری و عقیدتی، توسط عرب‌های سعودی و مسلمانان ایرانی، قابل تأمل است.

۳۷ سال پیش در حالیکه هنوز سخنی از حقوق بشر در دنیا همه گیر نشده بود، در حالی که بیش از یک سال از پروژه ترور گسترده شهروندان انقلابی و مذهبی ایران توسط سازمان مجاهدین (منافقین) کلید زده شده بود و مسئولان بلندپایه همچون نخست‌وزیر، رئیس جمهور و رئیس دیوان عالی ایران توسط منافقین ترور شده و به شهادت رسیدند، اتفاق دیگری افتاد. فرزند خردسال نفر اول سازمان منافقین که مسئول ۱۷ هزار شهید ترور در کشور است، نه تنها زنده می‌ماند بلکه یک پاسدار برای نجات او از میان آتش و انفجار خانه تیمی، جانش را به خطر می‌اندازد. و همانجا شهید لاجوردی، دادستان انقلاب تحویل کودک به خانواده‌اش را حق او قلمداد می‌کند.

فرزند خردسال نفر اول سازمان منافقین که مسئول ۱۷ هزار شهید ترور در کشور است، نه تنها زنده می‌ماند بلکه یک پاسدار برای نجات او از میان آتش و انفجار خانه تیمی، جانش را به خطر می‌اندازد.

با وجود همه حمایت‌های غربی از منافقین، بنا به گزارش سال ۱۹۹۷ وزارت امور خارجه آمریکا صراحتاً اعلام می‌شود که رئیس دیوان عالی کشور، رئیس جمهور، نخست وزیر به اضافه جمع زیادی از مقامات و هزاران هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران در حادثه تروریستی به دست سازمان مجاهدین خلق به شهادت رسیدند. همانند این گزارش را اتحادیه اروپا و سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز اعلام می‌کنند. اما پیش از این نیز همه می‌دانند که انتصاب یک کودک به منافقین تروریست اتهامی را علیه او مطرح نمی‌سازد. این موضوع نه فقط در آموزه‌های دینی ما آمده بلکه در اصول انسانی جوامع بشری نیز قابل اثبات است.

زکریا، کودکی که این روزها سخن از قتل وحشیانه‌اش به دست وهابی‌های سعودی است، درکی از فضای اختلافات عقیدتی وهابیون نداشت. او فقط به جرم شیعه بودن در زادگاه خود توسط هم‌وطنش به قتل رسیده است. حالا هنوز قاتلش در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را مهدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود. زکریای شهید در عصری به قتل رسیده است که مدعیان حقوق بشر نه تنها در امریکا و اروپا بلکه در کاخ پادشاهان سعودی نیز بیانیه می‌خوانند و تبلیغات می‌کنند. اما این مدعیان حقوق بشر به پیمان‌نامه‌های بین‌المللی سازمان ملل نیز پایبند نیستند.

قاتل زکریا در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را مهدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود.

سخن از چه پیمان نامه‌ای است؟

«پیمان‌نامه حقوق کودک» یک کنوانسیون بین‌المللی است که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودکان را بیان می‌کند. دولت‌هایی که این معاهده را امضا کرده‌اند موظف به اجرای آن هستند و شکایت‌های راجع به آن به کمیته حقوق کودک ملل متحد تسلیم می‌شود. این کنوانسیون در ۲۰ نوامبر ۱۹۸۹ مورد پذیرش مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار گرفت. تاکنون ۱۹۳ کشور (تمام اعضای ملل متحد به جز ایالات متحده آمریکا) این سند را تصویب کرده‌اند یا به آن ملحق شده‌اند و به این ترتیب مقبول‌ترین سند حقوق بشر در تاریخ است.

در اعلامیه جهانی حقوق کودک‌ که در مجمع‌ عمومی سازمان‌ ملل‌متحد تصویب شده است، اصولی برای حمایت از کودکان در نظر گرفته شده است. طبق اصل‌ ۹ این اعلامیه جهانی: کودک‌ باید در برابر هر گونه‌ غفلت‌، ظلم‌، شقاوت‌ و استثمار حمایت‌ شود. همچنین طبق اصل‌ ۱۰ این اعلامیه بین المللی، کودک‌ باید در مقابل‌ هرگونه‌ اعمال‌ و رفتاری که‌ ترویج‌ تبعیضات‌ نژادی، مذهبی و غیره‌ را ممکن‌ سازد، حمایت‌ شود. کودک‌ باید با روحیه‌ای پرتفاهم‌، گذشت‌، معتقد به‌ دوستی بین‌ مردم‌، صلح‌ و برادری جهانی پرورش‌ یابد.

طبق اصل ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق کودک، کودک باید در مقابل‌ هرگونه‌ اعمال‌ و رفتاری که‌ ترویج‌ تبعیضات‌ نژادی، مذهبی و غیره‌ را ممکن‌ سازد، حمایت‌ شود.

کودکان به عنوان قشر نیازمند به دفاع از خود به ویژه در «منشور حقوق شهروندی» در دنیا مورد توجه قرار گرفته‌اند. بر اساس ماده ۵۴ منشور، حق شهروندان به ویژه زنان و کودکان است که از تعرض و خشونت گفتاری و رفتاری دیگران در تمام محیط‌های خانوادگی و اجتماعی مصون باشند و در صورت بروز هرنوع خشونت امکان دسترسی آسان به مکان‌های امن و نهادهای امدادی، درمانی و قضایی جهت احقاق حق خود را داشته باشند.

حالا عربستان سعودی با توجه به عضویت در سازمان ملل، بر کدام یک از اصول کنوانسیون‌های بین‌المللی پایبند بوده است؟ آیا به راه انداختن نسل کشی علیه کودکان یمن، جنایت علیه شیعیان، حمایت از تروریست‌های تکفیری منطقه همانند قتل خاشقچی از موارد نقض حقوق بشر توسط آل سعود محسوب نمی‌شود؟ جنایت علیه خانواده زکریای شهید شیعه در شهر مدینه نیز حالا به این جنایات اضافه شده و خاطره تلخ این قتل از دستان آلوده وهابیون پاک نخواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 21
 • علی بریسم IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  63 3
  آقای عزیز کلمه عرب را بر سعودی پاک کن که حیف است اسم عرب بر این قوم سید حسن نصرالله عرب هست هر سید که باشد باید نسلش و نصبش به اعراب برگردد پس شما ها چرا به احترام اعراب ما در خوزستان و شیعیان عراق کلمه عرب را میارید بنده به عنوان یک عرب شیعی دوست ندارم عرب را بر سعودی جماعت نجس بیارید
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  39 0
  اللهم العن آل سعود
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  21 0
  اگر وهابیها مسلمانند ما نیستیم و اگر ما مسلمانیم آنها نیستند. یک فرق فاحش داریم باهم.
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  10 0
  کلاهی که سر کودک است و چفیه نیز برای نیروهای انقلابی می باشد.
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  23 0
  حرومزاده های بی شرف این خوک کثیف رو اگه ازاد شده باید برای سرش جایزه بذارن رهبران شیعه باید فتوای کشتن این حرومزاده نجس رو صادر کنند
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  35 0
  به روح پاک زکریا صلوات
  • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
   17 2
   اللهم صل علی محمد و آل محمد و عج الفرجهم.
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  20 0
  به روح پاک زکریا صلوات
 • مهرزاد IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  4 4
  شیشه شکسته ماشین برنده نیست حتی شیشه محصولات ایران خودرو
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  11 0
  مرگ برآل سعودخبیث خائن کودک کش...لعنت خداوخلق خدابرآل سعود...
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  1 2
  خودتی
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  8 38
  ببخشید شما چرا به قتل عام مسلمانان شیعه آزربایجان شمالی توسط رژیم اشغالگر ارمنستان یا قتل عام مسلمانان اویغور چین توسط حزب کمونیست و بی دین چین واکنش نشون نمی دین؟ چون تورک ها رو می کشند؟ فارس های نژادپرست کثیف.... شما جنایات ارامنه در غرب آزربایجان جنوبی و فجایع جیلولوق و جنایات اسماعیل سیمیتقو کُرد رو چرا نمی گین؟!!!!
  • زنده باد ایران IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
   4 1
   به قول معروف خیلی خری....
  • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
   0 1
   خر تویی و همفکرای باستانگرات.
 • یاردان قلی IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
  30 1
  ترک و کرد و بلوچ وفارس وعرب وغیره ....در زیر پرچم اسلام همه برادر وبرابرند .اسلام با نژاد پرستی ۱۰۰درصد بیگانه است .مرگ بر فتنه گر که ۱۰۰درجه از کافر بدتر است