کد خبر 935682
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
جهرمی نمایه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به چهار برنامه این وزارتخانه برای ایجاد اشتغال در کشور گفت: برای سال آینده با اجرای این چهار طرح انتظار داریم ۸۷ هزار شغل شناسنامه‌دار در کشور ایجاد کنیم.

به گزارش مشرق، محمدجواد آذری جهرمی اظهار داشت: در چند سال اخیر با توسعه نسل ۳ و ۴ اینترنت موضوع اشتغال نیز توسعه پیدا کرد و بسیاری از ۲۰۰ هزار شغل ایجاد شده در سال گذشته ناشی از توسعه زیرساخت‌های فناوری در حوزه ارتباطات بود.


وی با بیان اینکه امروز این ظرفیت (برای اشتغال‌زایی) به اشباع رسیده است افزود: صرفاً با توسعه اینترنت نسل ۴ نمی‌توان شغل ایجاد کرد و باید برای آن برنامه داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد پارک‌های علم و فناوری توسعه اقتصاد دیجیتالی در کشور را یکی از این برنامه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر یکی از این پارک‌های علم و فناوری توسعه اقتصاد دیجیتالی در شهر مقدس مشهد افتتاح شد و آمادگی این مهم وجود دارد تا در استان سمنان نیز این پارک ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

آمار قابل توجه جهرمی از فعالیت گروه‌های معاند

کنایه آذری جهرمی به پراید!

آذری جهرمی با اشاره به پیش‌بینی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد اشتغال در سال آینده با اجرای این چهار طرح عنوان کرد: امیدواریم با اجرای این چهار طرح ۸۷ هزار شغل شناسنامه‌دار در کشور ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: در همین راستا در روزهای آینده تفاهمنامه هایی را برای ایجاد اشتغال با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منعقد می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: البته در این مدت منتظر اعتبارات نماندیم و بخشی از کار را با توان وزارت ارتباطات پیش برده‌ایم؛ چراکه در کشور جوانانی داریم که باید برای شکوفایی استعدادهای آنان برنامه‌ریزی داشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس