کد خبر 935591
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
علم‌الهدی نمایه

امام جمعه مشهد گفت: اگر می‌خواهیم مشکلات اقتصادی کشور حل شود نباید امیدمان به خارج از کشور باشد و باید مانند فناوری هسته‌ای به جوانان خودمان اعتماد کنیم.

به گزارش مشرق، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب مداوم توسط رسانه‌ها به اطلاع مردمی می‌رسد و باید گفت بیشتر این موضوعات دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و انقلاب ما ادامه دارد.

وی افزود: نظام اسلامی ابزاری برای انقلاب بود که به سرعت پیشرفت کرده و اکنون جهانی شده و دستاورد انقلاب در حقیقت آزادسازی اسلام از مسجد و حسینیه‌ها بود و توانستیم با تکیه بر این مهم مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: پیش از انقلاب آمریکایی‌ها سگی به عنوان اسرائیل در منطقه آوردند که به کشورها حمله می‌کرد و کسی قدرت اعتراض نداشت و فلسطینیان نیز جز افراد آواره چیز دیگری نبود.

بیشتر بخوانید:

خط قرمز ۲ بعدی آیت‌الله علم‌الهدی

آیت الله علم‌الهدی: جوان صدقه بگیر نیست! +عکس

علت مشکلات اقتصادی کشور از دید آیت‌الله علم‌الهدی

 

علم‌الهدی تاکید کرد: امروز اسرائیل به برکت جریان مقاومت و قدرت جمهوری اسلامی ایران نفس‌های آخر خود را می‌کشد و این دستاورد انقلاب است که اسرائیل هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

وی گفت: مردم برای توسعه فناوری قیام نکردند بلکه هدف آنها توسعه دین و اسلام است و هنوز هم در میانه راه هستیم و روزی پیروزی نهایی حاصل می‌شود که اسلام در دنیا حاکم شود اما عده‌ای در کشور این واقعیت را درک نکرده‌اند و خسته شده‌اند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: عده‌ای افراد خسته از انقلاب داریم که نتوانستند مسیر را ادامه دهند و خود را کنار کشیدند وبه دنبال زندگی و رفاه خود رفتند و منتظر فرصت هستند که حکومت را از آن خود کنند.

علم‌الهدی اظهار کرد: نیروی سازشکار با آمریکا نمی‌خواهیم زیرا ما تجربه دوران پهلوی را داریم که کارشناسان آمریکایی و انگلیسی در این کشور مدیریت می‌کردند و وضعیت ما آنگونه بود و خاندان پهلوی نیز به دنبال عیاشی و جمع کردن پول بودند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیریت خارجی‌ها در این کشور درست بود پس چرا ما در همه حوزه‌ها وابسته به خارج بودیم و روستاها از آب و برق و جاده محروم بودند و در حوزه مهندسی جز خاک و آجر چیز دیگری نداشتیم.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: نباید برخی مسئولان ما چشمشان را به غرب بدوزند و اعتقاد داشته باشند مشکلات توسط خارجی‌ها حل می‌شود زیرا همین تفکر باعث مشکلات امروز اقتصادی مردم شده است. اگر اقتصاد به دست جوانان کشور داده شود مانند انرژی هسته‌ای و قدرت موشکی پیشرفت زیادی خواهیم کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha