رهبرانقلاب

مقام معظم رهبری فرمودند: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو. یعنی مرگ بر سرمداران آمریکا که در این دوره این افراد هستند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت شگفتی‌ساز همافران با امام خمینی (ره) در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ را تجسم شجاعت، امید به پروردگار، نهراسیدن از دشمن و عمل به وظیفه برشمردند و تأکید کردند: ۲۲ بهمن امسال به یاری پروردگار و در پرتو همین عوامل تاریخ‌ساز به معنای واقعی کلمه دشمن‌شکن خواهد شد و با هوشیاری ملت و حضور همه سلایق و دیدگاه‌ها، پرشکوه‌تر از سالهای قبل خواهد بود.


حضرت آیت الله خامنه ای، راهپیمایی ۲۲ بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده‌اند به رژه نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، ۴۰ سال است مردم در سراسر کشور به خیابان‌ها می آیند و بر ادامه راه انقلاب تأکید می‌کنند که این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.


ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را «دشمن‌شکن و مرعوب کننده آن»، «نشان‌دهنده حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می‌آید، همه اختلاف‌ها رنگ می بازد و همه در کنار هم به میدان می آیند.


رهبر انقلاب اسلامی رژیم امریکا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازی و جنگ آفرینی» خواندند و افزودند: مسئولان رژیم امریکا ضمن اهانت به ملت ایران می‌گویند چرا «مرگ بر امریکا» می‌گوئید، برای روشن شدن ذهن مقامات امریکایی تأکید می‌کنیم که ما کاری به ملت آمریکا نداریم و مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر حاکمان امریکا که در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.


ایشان افزودند: تا وقتی رژیم امریکا بر مبنای شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حرکت می‌کند، شعار مرگ بر امریکا از دهان ملت مقتدر ایران نخواهد افتاد.


حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان درباره پیشنهادهای اروپایی‌ها افزودند: به مسئولان توصیه می‌کنم به اینها هم اعتماد نکنند البته نمی‌گوییم با آنها مراوده نداشته باشیم بلکه با چشم بدبینی به اروپایی‌ها نگاه کنید.


رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: درباره امریکا هم از چند سال قبل و در مذاکرات هسته‌ای، هم در جلسات خصوصی و هم در جلسات عمومی مکرر به مسئولان می‌گفتم به امریکایی‌ها اعتمادی ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضای آنها اعتماد نکنید. اکنون نتیجه این شده است مسئولانی که آن روزها مذاکره می‌کردند، خودشان می‌گویند امریکا غیرقابل اعتماد است. باید از اول این را تشخیص می‌دادند و بر این مبنا حرکت می‌کردند.


ایشان افزودند: همین اروپایی‌ها که با وقاحت از ایران مطالبه حقوق بشری می‌کنند در پاریس نیروهای مسلح را به جان مردم می‌اندازند و مردمشان را کور می‌کنند اما در عین حال متکبرانه از ایران طلبکاری می‌کنند در حالی که باید به آنها گفت شما اصلاً حقوق بشر را می‌شناسید؟


حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: در جایگاه یک کشور مقتدر و توانا با همه دنیا به جز چند استثنا ارتباط داریم و خواهیم داشت اما باید بدانیم با چه کسانی داریم حرف می زنیم و اقدامات فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و دیگران را در مقاطع مختلف از یاد نبریم.


رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان همراه شدن ارتش با ملت در جریان انقلاب اسلامی را یک نعمت بزرگ و نقش نیروی هوایی را در این موضوع بسیار برجسته دانستند و گفتند: نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی و مراحل مختلف بعد از آن، نقش آفرین بود که ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ و بیعت جمعی از نیروی هوایی ارتش با امام راحل (ره)، اولین نقش آفرینی و همانند خودِ انقلاب، شگفتی ساز و «رزق لا یُحتَسب» بود.


ایشان افزودند: ۱۹ بهمن ۵۷، جلوه تسلط بر نفس، احساس وظیفه و احساس قدرت بود چرا که در آن رویداد جوانان از طاغوت نترسیدند و با غلبه بر ترس خود و امیدواری به خداوند، با شجاعت به دیدار امام آمدند که امروز هم به همین ویژگی‌ها نیاز داریم.


حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: نقش نیروی هوایی در قضایای شب ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷، افشای کودتا در پایگاه شهید نوژه همدان بوسیله یک افسر جوان نیروی هوایی، تشکیل جهاد خودکفایی بوسیله نیروی هوایی، اولین واکنش کوبنده در روزهای آغاز جنگ تحمیلی بوسیله جنگنده‌های نیروی هوایی و بمباران بسیاری از پایگاه‌های عراق و نقش آفرینی در طول دوران دفاع مقدس، آغاز ساخت هواپیمای جنگی و پشتیبانی از مدافعان حرم از جمله اقدامات برجسته نیروی هوایی و جزو تاریخ و هویت این نیرو است.


رهبر انقلاب اسلامی بر لزوم حفظ و تقویت این هویت و انسان‌سازی و تربیت جوانانی همچون شهیدان بابایی و ستاری و دیگر شهدا تأکید و خاطرنشان کردند: تنها نیرویی که توانست چنین شخصیت‌های برجسته ای را تربیت کند و استعداد درونی آنها را به فعلیت برساند، انقلاب اسلامی و حرکت عظیم ملت ایران است.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به پایبندی ملت به «استقلال، عزت و سرافرازی حاصل از انقلاب اسلامی» افزودند: بنده از گرفتاری‌ها، گرانی‌ها و دیگر مشکلات مطلع هستم اما به کشور نگاه خوشبینانه دارم چرا که مشاهده می‌کنم ملت همچون یک قهرمان و یک شخصیت قوی در مقابل جبهه دشمن ایستاده است و می‌داند چه مسیر و اهدافی را باید دنبال کند.


ایشان تأکید کردند: مردم گله مندی، ناراحتی و توقعاتی دارند اما هیچ مسئله‌ای هرگز موجب نشده و نمی‌شود که ملت از پشتیبانی همه جانبه از آرمانها و اهداف امام و انقلاب و نظام رویگردان شود.


رهبر انقلاب اسلامی ملت ایران را به کوهنوردی تشبیه کردند که در ۴۰ سال اخیر بخش مهمی از راه و گردنه‌های پرپیچ و خم و خطرناک را رد کرده اما برای دستیابی به اهداف و بی اثر کردن تهدیدها و توطئه‌ها، باید بقیه راه را نیز طی کند و به قله برسد.


رهبر انقلاب اسلامی همه مسئولان و آحاد مردم را به همت و کار و تلاش بی‌وقفه فراخواندند و افزودند: هرکس در هر جا که هست به وظایف خود عمل کند تا همه خانه‌های جدول عمومیِ وظایف ملت و مسئولان پر شود و شتاب حرکت ایران عزیز به سمت اهداف بیشتر شود.


ایشان دلهره افکندن و ناامید کردن را کار اصلی دشمن و عناصر نفوذی برشمردند و با استناد به آیات متعدد قرآنی و رویدادهای درس آموز صدر اسلام افزودند: منطق اسلام این است که از دشمن نهراسید بلکه از انحراف از صراط مستقیم بترسید و اگر درست عمل کنید به یاری پروردگار حتماً پیروز خواهید شد.


حضرت آیت الله خامنه ای، انحراف از راه خدا و تسلیم در مقابل دشمنان را موجب ذلت و بی‌پناهی ملت خواندند و خاطرنشان کردند: در آن صورت سرنوشت ایرانِ ما همچون دوران رژیم پهلوی یا کشورهایی همچون عربستان می‌شود که امریکا بر سرنوشت و منابع و منافعشان مسلط شده است.


ایشان همچنین در توصیه‌ای درباره راهپیمایی ۲۲ بهمن افزودند: ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راهپیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند چرا که این حرکت پرشور ملی باید همچنان با عظمت و وحدت ادامه یابد.


رهبر انقلاب اسلامی، فردای کشور و جوانان و ملت را به مراتب بهتر از امروز خواندند و تأکید کردند: در سایه توکل، احساس مسئولیت و عمل مردم و مسئولان به وظایف خود، پروردگار با لطف و عنایت خویش، راه را برای ملت ایران باز خواهد کرد.


پیش از سخنان فرمانده کل قوا، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان گزارشی از دستاوردها و توانمندی‌های این نیرو در حوزه‌های مختلف، گفت: کارکنان غیرتمند نیروهوایی و قرارگاه پدافند هوایی با تمسک به سیره شهیدان و مدافعان حرم برای دفاع از عزت و مرزهای ایران اسلامی آمادگی کامل دارند.

منبع: khamenei.ir

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  مرگ بر آمریکا هم که ما ملت ایران میگوییم یعنی ظلم جهانی و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر همه طواغیت و همه خداناباوری در جهان
  • 1 LU ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
   لایک طلایی داری
  • CA ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
   پس مرگ بر آمریکا
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  بدم میاد از سیاست لبخندزنانه ظریف و رفقاش
 • ایرانی US ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  اگه به خاطر حرف و احترام شما نبود که تا حالا مردم ده مرتبه کار این دولت و وزیران مرفه رو یه سره کرده بودند
 • 123 IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  آقا جان شما بارها بارها به اینها گفتید که به غرب و آمریکا و اروپا اعتماد نکنن ولی اینها از سر بی عرضگی فقط و فقط چشمشون به دست اوناست تا یه تیکه نون بندازن کف دستشون قربان مرام و صبر و آینده نگریتون بشم آقا
 • امید DE ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  جانم فدای رهبر فرزانه انقلاب ، تا ابد فدایی رهبر هستیم ، ما هم هم صدا با رهبر عزیزمان با صدای بلند فریاد مرگ بر امریکا میزنیم ،
  • US ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
   اميد جان جانت فداي اسلام عزیز و راه عدالت و حق و حقیقت . سلام بر امام و رهبر عزیزم
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  مرگ برآمریکا
 • حسین IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر یزید و شمر و قاتلان حسین (ع)
 • US ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  خود مردم هم می دانند که راه شهیدان و راه امام و رهبری راه درستی است این مسولان هستند که گوش نمیدهند و ایمان ندارند
 • DE ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  جانم فداي رهبر فقط رهبر ، فقط رهبر عزيز!
 • US ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  15 80
  مرگ بر منافقان و کفار امریکایی
 • محسن IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  11 14
  بر طبق عقیده ما خداباوران مرگ و زندگی دست خداست و فرشته ی مرگ مامور این کار است
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  5 156
  جانم فدای رهبر فرزانه انقلاب ، تا ابد فدایی رهبر هستیم ، ما هم هم صدا با رهبر عزیزمان با صدای بلند فریاد مرگ بر امریکا میزنیم ریشه و،اصل اسلام ولایت مطلقه فقیه است که همان حضرت معظم کبیر امام خامنه ای عزیز میباشد و است...
 • سعید IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
  5 145
  آخر شهیدم میکند عشق علی. چشم منو فرمان تو سید علی. جانها به فدات آقا
 • GB ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  8 222
  راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال باشکوه تر برگزار خواهد شد
  • IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
   5 5
   مگر از فکر مردم خبر داری که میگی با شکوهتر برگزار خواهد شد نفست از جای گرم بلند میشه عمو
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  2 14
  اگر زندگی دنیا زندگی گذرای ابزاریست که هست اگر فایده این زندگی انجام عمل صالح توام با ایمان است تا ثمره ماندگار آن در زندگی جاوید اخروی عاید انسان بشود ، که هست زندگی دنیوی سردمداران خبیث آمریکا برای چه کسی مفید است ؟ خودشان ؟ با افزایش عمرشان آخرتشان تباه تر و عقوبت بیشتری دامنگیرشان می شود ، این است سودمندی ؟! دیگران ؟ دیگران را هم مشاهده می کنیم که یا گاو شیردهند یا معرض تاخت و تاز و کشت و کشتار و ... ، این است مفید بودن ؟! ادامه حیات اینها چه توجیهی دارد ؟
 • RO ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  10 8
  خوب مستقیم مرگ بر ترامپ وسردمداران بگوئید تا مردم آمریکا فکر نکنندبه(آمریکا ،پرچمشونو رئیس جمهوری که بهش رای دادند)مرگ میگوئید
  • DE ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
   2 12
   تو نگران نباش مردم آمریکا میدونن منظور ما چیه. مرگ بر آمریکا
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
   1 9
   مستثنی شدن ملت آمریکابه معنای ارزشمندی پرچمی که نشانه زورگویی و تجاوز است محترم محسوب شود ، بنا بر این مرگ بر آمریکا مرگ بر تمام نمادهای حاکمیت و حکومت آمریکاست .
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
   0 4
   مگه رئیس جمهورشون کسی غیر ترامپه ؟ مستثنی شدن مردم آمریکا به معنای مسثنی شدن تمام باورها ، احساسات و ... اونها نیست ...
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  3 8
  متن وصیتنامه حضرت زهرا (سلام الله علیها)                                      بسم الله الرحمن الرحیم ▪️هذا ما اوصت به فاطمة بنت رسول الله اوصت و هی تشهد أن لا إله إلا الله و أن محمد(صلی الله علیه و آله) عبده و رسوله و ان الجنة حق و النار حق و ان الساعة آتیة لاریب فیها و ان الله یبعث من فی القبور یا علی! انا فاطمة بنت محمد زوجنی الله منک لاکون لک فی الدنیا و الآخرة انت أولی بی من غیری حنطنی و غسلنی و کفنی باللیل و صل علی و ادفنی باللیل و لا تعلم احدا و استودعک الله و اقرء علی ولدی السلام الی یوم القیامة (بحار الانوار، ج ۴۳، ص ۲۱۴). ▪️به نام خداوند بخشنده مهربان این وصیت نامه فاطمه دخت رسول خداست، در حالی وصیت می کند که شهادت می دهد، خدایی جز خدای یگانه نیست و محمد(صلی الله علیه و آله) بنده و پیامبر اوست و بهشت حق است و آتش جهنم حق است و روز قیامت فرا خواهد رسید، شکی در آن نیست و خداوند مردگان را زنده وارد محشر می کند. ای علی! من فاطمه دختر محمد(صلی الله علیه و آله) هستم، خدا مرا به ازدواج تو درآورد، تا در دنیا و آخرت برای تو باشم. تو از دیگران بر من سزاوارتری، حنوط و غسل و کفن کردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن و هیچ کسی را اطلاع نده! تو را به خدا می سپارم و بر فرزندانم تا روز قیامت سلام و درود می فرستم.
 • محمد RU ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
  3 12
  مرگ بر امریکا یک واقعیت است برای آسایش جهان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس