کد خبر 935128
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
شرایط و میزان "عیدی" گروه‌های مختلف کارکنان آموزش‌وپرورش

وزارت آموزش‌وپرورش نحوه پرداخت عیدی گروه‌های مختلف کارکنان این وزارتخانه از جمله نیروهای خرید خدمت، قراردادی، حق‌التدریس و دانشجومعلمان را اعلام کرد.

 به گزارش مشرق، وزارت آموزش‌وپرورش فرایند پرداخت عیدی به گروه‌های مختلف کارکنان این وزارتخانه را اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید

عیدی مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی واریز شد

براین اساس، پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) مطابق مصوبه هیئت وزیران به میزان 10 میلیون ریال  "یک میلیون تومان" به کارمندان (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت ) به نسبت خدمت تمام وقت با رعایت تبصره‌های 1 و 2 بند یک و بند سه مصوبه مذکور و سایر مقررات بلامانع است.

میزان عیدی معلمان حق‌التدریس

در اجرای ماده 3 مصوبه مذکور، معلمان حق التدریس به نسبت ساعات تدریس می‌توانند از پاداش مربوط بهره‌­مند شوند؛ به عنوان مثال معلم حق التدریس که به میزان 18 ساعت در هفته به تدریس اشتغال دارد به نسبت ساعت مزبور18.24 می­‌تواند از پاداش مورد نظر بهره‌مند شود.

عیدی معلمان حق‌التدریس تمام وقت "24 ساعت" که از ابتدای سال تحصیلی جاری  مشغول به خدمت  شده‌اند چنانچه تا پایان سال 97 اشتغال به کار داشته باشند به میزان کارکرد آنان قابل پرداخت است برای مثال پاداش عیدی برای آنها به میزان یک دوم قابل پرداخت است.

عیدی معلمان حق‌التدریس تمام وقت " 24 ساعت" که از ابتدای سال جاری ( فروردین، اردیبهشت و خردادماه 1397 ) و اول مهر 97 لغایت اسفندماه 1397 اشتغال به تدریس داشته‌­اند به طور کامل پرداخت می‌شود بدیهی است معلمان حق‌التدریس کمتر از 24 ساعت به نسبت کارکرد از پاداش آخر سال برخوردار می‌شوند.

میزان عیدی کارکنان خرید خدمات و قراردادی

در اجرای تبصره 2 ماده 1 مصوبه فوق الذکر، پرداخت پاداش آخر سال به کارکنان خرید خدمت، قراردادی وموقت به نسبت خدمت تمام وقت آنان در سال 1397 خواهد بود. در هرحال میزان عیدی این افراد از50 درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

پرداخت عیدی به مستخدمینی که در اجرای ضوابط و مقررات از کار برکنار شده‌اند و همچنین تارکین خدمت، مجوزی نخواهد داشت.

 

نحوه پرداخت عیدی دانشجومعلمان

دانشجویان متعهد خدمت که ایام تحصیل آنان خاتمه یافته است از تاریخ شروع به کار ( استخدام رسمی –قطعی) می‌توانند به نسبت خدمت تمام وقت در سال 1397 از عیدی برخوردار شوند. ضمناً دانشجویان متعهد خدمت (مشغول به تحصیل)به لحاظ عدم اشتغال بکار و مشمولین تبصره 2 ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، شامل مفاد مصوبه مذکور نخواهند بود.

کارکنانی که با حفظ پست سازمانی و پرداخت حقوق از مبدأ از سایر دستگاه­‌های اجرایی به اداره کل آموزش و پرورش  استان ها و مناطق مأمور شده‌اند، پاداش آخر سال آنان از محل اعتبار مبدأ قابل پرداخت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس