کد خبر 934995
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
پیست اسکی

جاده دیزین فاقد استاندارد لازم است و این مشکل از زمان‌های گذشته و بهره بردار قبلی وجود داشته و به هنگام بازش برف به شدت ناایمن و خطرناک می‌شود.

به گزارش مشرق، ماجراهای پیست دیزین کماکان ادامه دارد. بعد از اینکه تفته بهره بردار این پیست سال گذشته استعفا داد، صندوق تجهیز و نگهداری از اماکن ورزشی این پیست را به بهره بردار دیگری با یک قرارداد عجیب اجاره داد اما در همان ابتدای فصل اسکی یک حادثه دلخراش در جاده پیست و کشته شدن یک کارگر سبب شد تا دوباره دیزین بدل به سوژه شود. تاکید بهره بردار بر استفاده از جاده دیزین به منظور درآمدزایی در هنگام ریزش برف که تردد در آن ممنوع است، منجر به ریزش بهمن کشته شدن یک کارگر شد. پرونده‌ای که هنوز مفتوح است و به سرانجام نرسیده و جالب اینکه بهره بردار این پیست بدون توجه به آن کماکان به بازگشایی جاده ناامن و خطرناک دیزین و درآمدزایی اصرار دارد.
بیشتر بخوانید:

جاده دیزین فاقد استاندارد لازم است و این مشکل از زمان‌های گذشته و بهره بردار قبلی وجود داشته و به هنگام بازش برف به شدت ناایمن و خطرناک می‌شود اما با از دست رفتن فصل تابستان که موقعیت مناسب برای استانداردسازی و ایمن سازی این جاده است، حالا در زمستان و با توجه به بارش برف‌های سنگین و وقوع بهمن به شدت خطرناک می‌شود و تردد آن می‌تواند عواقب ناگواری داشته باشد.

از همین رو راهداری، شورای شهر و دادستانی با بازگشایی و استفاده از این جاده مخالفند و آن را خطرناک و غیرقانونی می‌دانند اما بهره بردار برای درآمدزایی به این اخطارها توجهی ندارد و به استفاده از آن اصرار می ورزد.

نکته مهم دیگر اینکه بعد از بارش هر برف بواسطه خطر ریزش بهمن باید جاده تا ۴۸ ساعت بسته باشد و راهداری بارها و بارها در این رابطه تذکر لازم را داده اما متاسفانه به این هشدارها توجهی نمی‌شود تا جاده خطرناک‌تر از همیشه باشد.

بعد از بارش‌های چند روز اخیر بهره بردار دوباره بدون توجه به هشدارهای قانونی قصد بازگشایی دوباره این جاده غیراستاندارد را داشته که این بار اهالی شمشک که هنوز خاطره کشته شدن راننده در ماه گذشته را فراموش نکرده اند، با تجمع مانع از بازگشایی آن شده اند.

بعد از ماجرای تلخ کشته شدن یک کارگر در این جاده، اخطارهایی به بهره‌بردار و شرکت توسعه و تجهیز داده شده که ظاهراً جدی گرفته نشد و بهره بردار دوباره قصد بازگشایی و استفاده از آن را داشته که این بار اهالی شمشک و خانواده کارگر قربانی شخصاً مقابل آن ایستادگی شده و تاکید کردند که اجازه بازگشایی از این جاده را نخواهند داد.

مشخص نیست که با توجه به اخطارهای قانونی راهداری، شورای شهر و دادستانی و از همه مهمتر کشته شدن یک کارگر در این جاده ناامن و خطرناک که هنوز پرونده آن مفتوح است، چرا شرکت توسعه و تجهیز در این زمینه اقدامی نمی‌کند و بهره بردار بدون کوچک‌ترین مشکل و یا احساس مسئولیتی برای درآمدزایی کماکان برای استفاده از این جاده خطرناک استفاده می‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سید IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
    0 0
    الآن رفع مشکل برف بازی مرفهین بی درد اولویت کدام نهاد و مسئول باید قرار داشته باشد که در باره آن اظهار نگرانی می کنید!؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس