کد خبر 934951
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
امام خمینی

روایتی از حضور امام خمینی (ره) در یکی از امامزاده‌های کشور در ۱۹ بهمن سال ۵۷ منتشر شد.

به گزارش مشرق، وقوع انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) آغاز تحولی عظیم در پهنه عالم در مسیر رشد انسان‌ها شد؛ زیرا این انقلاب زمانی به پیروزی دست یافت که مکاتب الحادی دنیا سایه بر نظامات سیاسی و اجتماعی دنیا افکنده و از این طریق جوامع بشری را تحت سلطه ظالمانه خود در آورده بودند. امام (ره) در نوزدهم بهمن‌ماه سال ۵۷ و در نخستین شب جمعه حضور مجددشان در ایران به زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) رفتند که روایت جالبی از آن نقل شده است.
بیشتر بخوانید:
یکی از خدام قدیمی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) می‌گفت: اولین شب جمعه پس از حضور امام خمینی در ایران مطلع شدیم ایشان از طریق حاج سید احمد آقا با یکی از علمای شهر ری تماس گرفته و فرمود قصد زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را دارند. اواخر شب بود که امام خمینی همراه حاج احمد آقا به حرم مطهر رسیدند و در بازار حضرتی از خودرو پیاده و وارد حرم شدند.
پس از ورود ایشان به داخل حرم، درهای حرم بسته شد و ایشان به زیارت حضرت عبدالعظیم (ع)، امامزاده حمزه (ع) و امامزاده طاهر (ع) رفتند. در این حین و از آنجا که مردم متوجه حضور امام (ره) شدند، ازدحام زیادی در حرم و خیابان‌های اطراف حرم ایجاد شد و به همین دلیل امام خمینی و همراهانشان بدون اینکه برای استراحت و پذیرایی در حرم توقفی کنند، حرم را ترک کردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس