کد خبر 934423
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
راهکار دولت برای کاهش قیمت گوشت از زبان نماینده مجلس

نماد معاملاتی کشت و دامداری فکا پس از احراز شرایط در هیات پذیرش به عنوان یکصد و هشتاد و هشتمین نماد معاملاتی در تابلوی معاملات فرابورس درج شد.

به گزارش مشرق، با احزار شرایط پذیرش در ۱۴ بهمن ماه امسال، نماد معاملاتی شرکت کشت و دامداری فکا به عنوان یکصد و هشتاد و هشتمین نماد معاملاتی در تابلوی معاملات فرابورس ایران درج شد.

نماد معاملاتی «زفکا» به عنوان هفتمین نماد در گروه زراعت و خدمات وابسته و زیر گروه کشاورزی و دامپروری فرابورس قرار گرفته و به عنوانم یکصد و هشتمین شرکت در بازار دوم فرابورس شناخته می‌شود.

سهامداران این شرکت اصفهانی شامل شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تأمین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه گذاری هامون شمال و شرکت کارگزاری بیمه تأمین آینده هستند که در مجموع باید گفت «زفکا» از مجموعه شرکت‌های تابعه شستا به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

احتکار ۷ تن گوشت گوساله دولتی در ستارخان

کاهش ۲۰ درصدی تولید گوشت قرمز در فصل پاییز

کشت و دامداری فکا با سرمایه ۳۰ میلیارد تومانی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های شیر کشور با تولید تقریبی ۱۶۰ تن در روز و یکی از بزرگ‌ترین واحدهای توزیع کننده تلیسه آبستن در ایران به تعداد حدود یک هزار رأس در سال به شمار می‌رود و سالانه می‌تواند حدود ۵۸ میلیون لیتر در سال شیر تولید کند.

مطابق با امید نامه اعلام شده به فرابورس، «زفکا» در شش ماهه امسال معادل ۳۱ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۵۸۱ کیلوگرم به قیمت هر کیلو ۱,۴۹۲ تومان شیر گاو تولید کرده که ۶۵ درصد کل ارزش منصفانه شیر تولید شده در سال مالی ۹۶ است. در عین حال یک هزار و ۵۳ رأس گوساله به ارزش منصفانه دو میلیون و ۲۹۵ هزار و ۱۵۶ تومان طی مدت مذکور در این شرکت حاصل شده که معادل ۹۲ درصد ارزش کل گوساله تولید شده در سال مالی قبل است.

با فرض وزن ۱۲۰ کیلیویی هر گوساله بالغ می‌توان گفت قیمت تولید منصفانه هر کیلو گوشت گرم گوساله قبل از فرآیند ورود به بازار از ۲۰ هزار تومان فراتر نمی‌رود.

حاشیه سود ۲۰ درصدی کشت و دامداری فکا و تحقق سود خالص ۳۶ تومانی به ازای هر سهم در شش ماهه اول سال جاری از ویژگی‌های شاخص «زفکا» در صورت‌های مالی این شرکت است که سود انباشته ای معادل بیش از نصف سرمایه ۳۰ میلیارد تومانی آنرا در مدت مذکور در پی داشته است.

مطابق با ترازنامه «زفکا» تا پایان شهریور ماه ۹۶ مانده حساب زمین به مبلغ ۱۶۹ میلیون تومان با توجه به بهای تمام شده یک میلیون و ۵۹۶ هزار و ۳۵۷ متر مربع از اراضی زراعتی است که به عبارتی قیمت هر متر مربع از زمین‌های مذکور برای این شرکت کمتر از ۱۰۶ تومان تمام می‌شود.

همچنین مطابق مصوبه هیات مدیره در ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۶، ۵۴۴ هزار و ۲۷۲ متر مربع از اراضی قلعه ناظر نجف آباد به ارزش دفتری یک هزار و ۱۳۶ تومان و بیش از ۱۵۰ هکتار زمین واحد زارعت در منطقه مرغ اصفهان به ارزش دفتری تقریبی هر متر مربع ۳۸ تومان و ۸۷۰۰ مترمربع زمین پرورش تلیسه به ارزش دفتری ۲ هزارو ۲۹۹ تومان به شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تأمین واگذار شده است.

گفتنی است ۶۲۰ هزار متر مربع از اراضی کشت و دامداری فکا فاقد سند مالکیت بوده که به شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تأمین واگذار شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس