اسکان روزانه ۲ هزار کارتن خواب در گرمخانه‌های پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه 1800 تا 2 هزار نفر به گرمخانه‌ها مراجعه‌ می‌کنند، گفت: بیشتر کارتن‌خواب‌ها در مناطق 12،‌16، 15 و 19 هستند.

به گزارش مشرق، سیدنجم‌الدین محمدی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، درخصوص گرمخانه‌های شهر تهران گفت: تعداد گرمخانه‌ها را افزایش داده‌ایم و گرمخانه‌های جدیدی در منطقه‌های ۱۲ و ۱۹ احداث کردیم.

وی با بیان اینکه با سرد شدن هوا گشت‌ها فعالتر می شوند، گفت: افرادی که شبها بیرون مانده باشند را جمع‌آوری و به گرمخانه‌ها منتقل می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

تامین مالی طرح سلامت از جیب کارتن‌خواب‌ها

به گفته مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران زمانی که دمای هوا زیر ۵ درجه باشد روزها نیز به این افراد خدمات می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه ۱۸۰۰ تا ۲ هزار نفر به گرمخانه‌ها مراجعه می‌کنند، گفت: بیشتر کارتن‌خواب‌ها در مناطق ۱۲،‌۱۶، ۱۵ و ۱۹ هستند.

محمدی از شهروندان خواست هنگامی که کارتن‌خوابی را در سطح شهر دیدند با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و اطلاع دهند.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگر سخنانش در خصوص ساماندهی گلفروشان در سر چهارراه گفت: گلفروشان بزرگسال متکدی نیستند که ما بتوانیم آنها را جمع‌آوری کنیم.

وی درخصوص جمع‌آوری متکدیان گفت: این کار مدام در حال انجام است، متکدیان را جمع‌آوری و به کمیته امداد، بهزیستی و اداره اتباع تحویل می‌دهیم.

محمدی تاکید کرد که جمع‌آوری متکدیان متوقف نمی‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس