کد خبر 931568
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱
حسین شریعتمداری

عجیب آنکه موافقان می‌گویند قبول داریم که اگر تصویب کنیم هیچ مشکلی حل نمی‌شود ولی باعث می‌شود که شرایط از این بدتر نشود! که باید پرسید مگر شرایطی بدتر از تحویل کشور به دشمن هم قابل تصور است؟!

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری در شماره امروز کیهان نوشت:

در مثنوی ملای رومی، داستان مسافری آمده است که خسته از سفر به خانقاهی رسید و با این امید که شب را به روز آورد خر خود را به سرایدار سپرد و در خانقاه اتراق کرد. شب هنگام از هلهله و رقص و سماع صوفیان به وجد آمده و به جمع آنان پیوست. صوفیان در رقص و سماع این بیت را می‌خواندند که؛ «خر برفت و خر برفت و خر برفت» و مسافر نیز پای در میان نهاد و با آنان هم‌آواز شد؛

چون سماع آمد ز اول تا کران
مطرب آغازید یک ضرب گران
خر برفت و خر برفت آغاز کرد
زین حرارت جمله را انباز کرد

...صبح فردا که فرا رسید، مسافر دیشب خانقاه بار و بندیل خود جمع کرد تا بر پشت خر بگذارد و به سفر ادامه دهد ولی به هر گوشه‌ای سرک کشید اثری از خر ندید. یقه سرایدار را چسبید که چه بر سر حیوان آمده است؟ سرایدار گفت صوفیان خر را فروختند و هزینه جشن و سماع دیشب کردند! مسافر خروشید که چرا اجازه دادی؟ و سرایدار گفت حمله آوردند و بیم جانم در میان بود! مسافر گفت: چرا به من خبر ندادی؟ و سرایدار گفت: چند بار آمدم که از داستان باخبرت کنم ولی چنان غرق رقص و سماع بودی و همصدا با صوفیان و با حرارت‌تر از آنان، خر برفت و خر برفت می‌خواندی که یقین کردم از ماجرای خر بی‌خبر نیستی!

گفت والله آمدم من بارها
تا ترا واقف کنم زین کارها
تو همی‌گفتی که خر رفت ای پسر
از همه گویندگان با ذوق‌تر

درباره عواقب فاجعه‌آفرین کنوانسیون پالرمو و لایحه CFT پیش از این، یادداشت‌ها و گزارش‌های مستند فراوانی داشته‌ایم که نیازی به تکرار آن نیست. گزارش‌هایی که تاکنون از سوی دولت محترم و سایر موافقان بی‌پاسخ مانده است. اما از آنجا که قرار است امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این دو لایحه تصمیم بگیرد، اشاره‌ای گذرا و کاملاً مستند به کنوانسیون پالرمو و CFT ضروری به نظر می‌رسد و انتظار آن است که موافقان برای موافقت خود دلایل قابل قبولی داشته باشند و در غیر این صورت از تصویب آن خودداری کنند تا چوب حراج بر امنیت کشور نزده باشند.

بیشتر بخوانید:

موضوع اصلی این دو لایحه «مبارزه موثر با جرایم سازمان‌یافته فراملی» و «مقابله با تامین مالی تروریسم» است. اختلاف اصلی ما با حریف درباره تعریف تروریسم است. آنها با صراحت اعلام کرده‌اند که هیچ تعریفی از تروریسم را که با تعریف آنان مغایرت داشته باشد نمی‌پذیرند و از سوی دیگر، سپاه پاسداران، سپاه قدس، وزارت دفاع، وزارت ارشاد، وزارت اطلاعات، حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق، جهاد اسلامی، حماس و… را تروریست می‌دانند. بنابراین در صورت پذیرش کنوانسیون پالرمو و CFT باید بودجه سپاه و وزارت دفاع و نیروی قدس و… را قطع کرده و تمامی حساب‌های بانکی آنها را مسدود کنیم! یعنی در یک کلمه نه فقط مردم را در مقابل تروریست‌هایی نظیر داعش بی‌دفاع بگذاریم، بلکه کشور را هم دو دستی به دشمن تحویل بدهیم! آیا غیر از این است؟!

بیشتر بخوانید:

آزمون بزرگ برای مجمع تشخیص مصلحت نظام

آقایان می‌گویند درباره تعریف تروریسم از حق شرط-Reservation- استفاده می‌کنیم! و این ادعا درحالی است که بر اساس ماده ۱۹ کنوانسیون ۱۹۶۹ وین که به قانون اساسی حقوق معاهدات شهرت دارد «حق تحفظ یا شرط در یک معاهده بین‌المللی فقط هنگامی قابل پذیرش است که با موضوع و هدف معاهده ناسازگار -Incompatable- نباشد». و اما، وقتی شرط ما آن است که تعریف کنوانسیون درباره تروریسم و مصداق گروه‌های تروریستی را نمی‌پذیریم، این شرط، به زعم آنان با موضوع کنوانسیون مغایرت دارد و صریحاً نیز اعلام کرده‌اند که هیچ شرطی را نمی‌پذیرند.

بنابراین نتیجه پذیرش این لوایح ذلت‌بار از هم‌اکنون روشن است و آن، اینکه نظام و مردم را دست بسته به دشمن می‌سپارد! عجیب آنکه موافقان می‌گویند قبول داریم که اگر تصویب کنیم هیچ مشکلی حل نمی‌شود ولی باعث می‌شود که شرایط از این بدتر نشود! که باید پرسید مگر شرایطی بدتر از تحویل کشور به دشمن هم قابل تصور است؟!

مبادا مانند آن مسافر در داستان ملای رومی، علت رقص و سماع رندان را ندانیم و همصدا با آنان خر برفت و خر برفت بخوانیم؟!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  10 0
  نمی دانم تا کی تعارف می کنید؟ همه می دانیم که هدف ر چیست. پیوستن به FATF یعنی قطع همه راههای دور زدن تحریمها و قطع مسیر تنفس اقتصادی ایران و زمینه سازی برای شورش و فتنه بزرگ 98.
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  10 0
  خوب با تصویب پالرمو قلب نتانیاهو و روح شارون و موشه دایان و رادوان کارادزیچ را شاد کنید نگذارید دستور ترامپ معطل بماند
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  6 0
  وطن فروشی ممنوع است!
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   0 0
   هست اما کسی این کار کرد کاری نداریم
 • RO ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  0 11
  خوبه این شعررو بلدی که هرماه درطی این ۴۰سال تکرارش کنی
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
   0 0
   تو چرا آتش گرفته ای و خوش رقصی برای دشمن می کنی
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  10 0
  نمیدونم سکوت علمای قم بابت چیست؟
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
  5 0
  بيست
 • DE ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  2 0
  چون سماع آمد ز آن مطرب گران-همصدا گشتند با او نوکران / خر بخواب و خر بخواب آغاز کرد-زین حرارت جمله را انباز کرد/.......گفت والله آمدم من بارها-تا ترا واقف کنم زین کارها/از همه گویندگان با ذوق‌تر-تو خودت بودی ای نالان کر/ تو خودت گفتی جهنم ٬ خربخواب - منتقد را تو خودت کردی جواب /
 • IR ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  1 0
  ملای رومی ورندان به افشا آمدی دست خصم ؛ بنام صلح واینهاآمدی ! ایران کنام شیرها و پلنگها هشدار ! داخل عدو ازدر به امضای خودیهاآمدی ؟! مباد ! که خون سرخ وقلب شیرایرانی تاابدز ستم سوزی آقای کرب وبلا آمدی !
 • ۰۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  8 0
  مرگ بر هرچی وطن فروشه
 • استاد چيفو IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  9 0
  درود بر حاج حسين.. مثال فوق العاده اي بود.. مثل هميشه حق مطلب رو به بهترين شکل ادا کردي...
 • عادل IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  7 0
  خدا لعنت کند مسئولین و دولتمردان خائن به خون شهدا را . آمین
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  4 0
  ملت قهرمان و انقلابی ایران از عناصری که آگاهانه یا ناآگاهانه چوب حراج به اقندار این میهن اسلامی می زنند، نخواهد گذشت و بالاخره جواب دندان شکنی به آنان خواهد داد.
 • سید IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  5 0
  آن که نوشته اید رفت به کجا رفت!؟ به وین نرفت؟!!
 • علی IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  2 0
  حالا باید دید اعضای مجمعی که به لحاظ گرایش سیاسی به دولت و اصلاحات نزدیک هستند تصمیم سیاسی میگیرند یا تصمیم به نفع ملت و ثبت در تاریخ که حاضر به پذیرش ذلت و ننگ نیستند
 • علی IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  1 0
  حالا باید دید اعضای مجمعی که به لحاظ گرایش سیاسی به دولت و اصلاحات نزدیک هستند تصمیم سیاسی میگیرند یا تصمیم به نفع ملت و ثبت در تاریخ که حاضر به پذیرش ذلت و ننگ نیستند
 • صافی IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
  5 0
  بسیار عالی خیلی جالب بود انشاا.. این جماعت چپ گرای مدعی اصلاحات خود را به خواب نزده باشندو از خواب و مستی و پستی بیدار شوند و بعد از خسارت برجام خسارت بیشتری به مردم و کشور وارد نکنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس