کد خبر 931249
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
پرچم نمایه کره شمالی

شورای امنیت سازمان ملل متحد در جدیدترین نشست خود با لغو برخی تحریم‌های کره شمالی موافقت کرد.

به گزارش مشرق، شورای امنیت سازمان ملل متحد برخی تحریم‌های کره شمالی را لغو کرد.

خبرگزاری «آناتولی» غروب چهارشنبه در این زمینه نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد مجوز ازسرگیری فعالیت در کره شمالی را برای برخی نهادهای کمک رسانی صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:

کشف مرکز فرماندهی ۲۰ پایگاه موشکی مخفی در کره‌شمالی

بر اساس این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل متحد سه نهاد کمک‌رسانی که فعالیت‌هایشان از سال ۲۰۰۶ در کره شمالی متوقف شده بود را از تحریم‌ها معاف کرد. این معافیت از تحریم‌های ارسال کالا به کره شمالی جهت اجرای برنامه‌های کمک‌رسانی گروه‌های امدادی در مواجهه با بیماری‌هایی چون مالاریا و سل را میسر می‌سازد.

لغو بخشی از تحریم‌ها بعد از دیدار سال ۲۰۱۸ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی صورت گرفت و رهبر کره شمالی در دیدار نخست با ترامپ متعهد به خلع سلاح اتمی شد. قرار است نشست دیگری نیز بین این دو صورت گیرد.

بر اساس این گزارش، کمیته ویژه نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل اجازه ارسال کالاهایی از سوی «یونیسف» به کره شمالی همچون رایانه، تلویزیون و خودروهای امدادی برای بیمارستان‌های کره شمالی به ارزش ۲۰۵۷۴۰ دلار را صادر کرده است. کمیته مذکور همچنین ارسال میکروفون و بلندگو را نیز به کره شمالی میسر ساخته است. این معافیت از تحریم‌ها ۶ ماه اعتبار دارد.

بعد از آنکه سازمان ملل در سال ۲۰۰۶ آزمایش اتمی کره شمالی را محکوم کرد، این کشور با تحریم‌هایی مواجه شد و شدت آن‌ها در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس