کد خبر 930170
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
سرلشکر باقری نمایه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: به رغم تلاشهای گسترده امپراتوری رسانه ای سلطه و صهیونیسم، انتظار است رسانه ها و سایت های داخلی با هوشیاری به وظایف خود عمل کنند.

به گزارش مشرق، سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گردهمایی مسئولین و مدیران عالی فرهنگی - اجتماعی نیروهای مسلح، اظهار داشت: در قرون اخیر استکبار جهانی با تلاش بسیار گسترده، مدیریت شده و هدفمند و با بهره گیری از تمام توانایی و ظرفیت‌ها مسیری را برای غلبه بر جهان درپیش گرفته بود که طی آن به اهداف و منافع خود دست یابد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه ابر قدرتهای غرب و شرق اگرچه به ظاهر با یکدیگر در تقابل بودند، اما در تقسیم منابع و منافع جهان همکاری داشتند، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری نظامی متأثر از اسلام ناب محمدی (ص) که زیاده خواهی ابرقدرت‌ها را بر نمی‌تابید، نظام سلطه از انقلاب اسلامی دچار هراس و وحشت شد و با ایجاد جنگ تحمیلی و تطمیع صدام سعی در نابودی این نظام الهام بخش و استکبار ستیز داشت.

بیشتر بخوانید:

روابط نظامی ایران و آذربایجان در دریای خزر توسعه می‌یابد

دیدار سردار باقری با رئیس مجلس آذربایجان

سرلشکر باقری: دشمن در پی ایجاد بی‌ثباتی در کشور است

وی افزود: به رغم تلاش دشمنان برای زمین گیر کردن انقلاب اسلامی، خواست و اراده الهی بر این بود که ملت ایران سربلند و پیروز از جنگ خارج شده و با عزت و اقتدار به مسیر خود ادامه دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با یادآوری فراز و نشیب‌های سالهای پس از دفاع مقدس و تاکید بر اینکه دشمن همواره علیه ما توطئه و برنامه ریزی داشته و بیکار ننشسته است، اظهار کرد: دراین سال‌ها در مقاطعی با تهدیدات نظامی جدی مواجه بودیم، اما بازدارندگی دفاعی کارآمد ایران اسلامی و هراس دشمن از تلفات، خسارات و هزینه‌های سنگین سبب شد تا درگیری نظامی نداشته باشیم.

وی افزود: امروز به یاری خداوند متعال با هدایت‌های مقام معظم رهبری، بصیرت مردم و به برکت خون شهدا و ایستادگی و مجاهدت‌های رزمندگان، ملت ایران نسبت به عدم وقوع درگیری نظامی دشمنان اطمینان بیشتری دارند؛ هر چند در چنین شرایطی نیز نیروهای مسلح کشورمان بر اساس آموزه‌ها و تجارب تاریخی، لحظه‌ای از ارتقای آمادگی‌های دفاعی برای مقابله با تهدیدها و تعرضات احتمالی دشمنان دریغ نکرده‌اند.

سرلشکر باقری در ادامه با بیان اینکه دشمن با توسعه تهدیدات امنیتی، فرهنگی و تهدیدات نرم تلاش می‌کند تا با ایجاد فاصله بین مردم و نظام، از ایمان و اعتقاد ملت ایران نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی بکاهد، گفت: امروز دشمن از روش‌های جدیدی تحت عنوان «جنگ شناختی» و «توسعه عملیات روانی» به دنبال پیشبرد اهداف شوم و پلید خود بوده و بکارگیری این شیوه در اشغال عراق توسط امریکایی‌ها به وضوح مشاهده شد.

وی افزود: در جنگ ۳ هفته‌ای آمریکایی‌ها و سایر متجاوزین با عراق در سال ۱۳۸۳، در هفته اول عراقی‌ها به خوبی مقاومت کردند و متجاوزین نتوانستند جز به بیابان‌های غرب و جنوب بصره و رود فرات برسند، اما در هفته دوم با عملیات روانی، ایجاد رعب و وحشت و اجرای عملیات فریب توانستند ارتش بعث عراق را از داخل تضعیف و تهی کنند و طی سه تا چهار روز وارد بغداد شدند؛ هر چند کار آمریکایی‌ها پایان نیافت و با مقاومت‌های صورت گرفته در نهایت مجبور به خروج از عراق شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن با انجام نفوذ و تأثیرگذاری بر ذهن مدیران و نیز ایجاد تغییر در برنامه‌ها و طرح‌های بخش‌های مختلف کشور در تلاش است تا مسیر و رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد، گفت: آمریکایی‌ها برنامه ریزی هایی را علیه کشور ما دارند و عمدتاً بخش‌های فرهنگی و اجتماعی را هدف قرار داده‌اند، هر چند در برخی موضوعات غیر فرهنگی هم تلاش دارند تا نظام اسلامی ما را دچار خدشه و آسیب کنند.

وی القای ناکارآمدی نظام اسلامی را از خطوط عملیات روانی دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: آنها با پمپاژ خبری و برنامه سازی و بکارگیری راهبردهای مختلف تلاش می‌کند تا جمهوری اسلامی را ناهماهنگ و مسئولان را نسبت به مشکلات معیشتی مردم بی‌توجه جلوه دهند که این نیز جزو خطوط تبلیغاتی دشمن است؛ امروز پمپاژ ناامیدی به شدت از جانب دشمن انجام می‌پذیرد.

سرلشکر باقری همچنین ترغیب جوانان به مهاجرت از کشور، تبلیغ توسعه فساد و عمیق‌تر شدن شکاف طبقاتی، تبلیغ ضرورت کوتاه آمدن از آرمان‌های انقلاب اسلامی و سازش با استکبار جهانی و در نهایت ترساندن مردم از وقوع جنگ به دلیل ایستادگی نظام در برابر ابرقدرتها را از دیگر رئوس خطوط رسانه‌ای دشمن برشمرد.

وی افزود: آمریکا در دوره فعلی حاکمیتی خود هزینه تمام این گونه اقدامات را در جهان به سمت صفر میل داد، اما بودجه این کار در وزارت خارجه آمریکا که حدود ۲۰۰ میلیون دلار بود، برای سال ۲۰۱۹ به ۴۵۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد و این یکی از بودجه‌هایی است که برای کار بر روی ایران اختصاص دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با برشماری دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و محور مقاومت در نبرد علیه تروریسم تکفیری در سالهای اخیر، تصریح کرد: این توفیقات بسیار بزرگ امروز در منطقه به دست آمده است و سوریه و عراق از لوث وجود تروریست‌ها نجات پیدا کرده‌اند که اگر غفلت می‌کردیم امروز حاکمیت داعش در آنجا مستقر شده بود، اما برغم تمامی تلاش‌های دشمنان امروز کشورهای ایجاد کننده تروریست‌ها برای باز کردن سفارتخانه در سوریه و عراق به صف شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها ۷ هزار میلیارد دلار در سوریه و عراق هزینه کردند و هیچ دستاوردی به دست نیاوردند، میزان هزینه کرد ما، بسیار اندک و ناچیز بود و همت، جهاد، تلاش، فکر، مدیریت و هدایت این نتایج و دستاوردهای مهم و راهبردی را رقم زد.

سرلشکر باقری در پایان با تاکید بر ضرورت هوشمندی رسانه‌ها برابر عملیات روانی و رسانه‌ای دشمن، اظهار کرد: به رغم تلاش‌های گسترده امپراتوری رسانه‌ای سلطه و صهیونیسم، انتظار است رسانه‌ها و سایت‌های داخلی با هوشیاری به وظایف خود عمل کرده و سناریوهای دشمنان در القای یأس و ناامیدی در جامعه و شکستن وحدت ملی را خنثی سازند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس