کد خبر 930167
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۰
چاقوکشی نمایه

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از ادامه تلاش‌های پلیسی برای کشف بقایای جسد مقتولی خبر داد که حدود یک ماه پیش در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران – قم به قتل رسیده است.

به گزارش مشرق، سرهنگ علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: سی ام آذرماه امسال بود که پرونده‌ای با موضوع فقدان افراد از کلانتری ۱۳۰ نازی آباد به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده در اظهارات اولیه به کارآگاهان عنوان کرد: پدرم سعید چند روزی است که از منزل خارج شده و پس از آن مراجعتی به خانه نداشته است و گوشی تلفن همراهش نیز خاموش شده است.

بیشتر بخوانید:

انتقام به روش خواستگار کینه جو

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی در همان تحقیقات اولیه اطلاعات پیدا کردند که سعید (فقدانی) پس از متارکه از همسر سابقش، حدود ۵ سال پیش مجدداً با همسر کنونی خود به نام سمیرا (۳۲ ساله) ازدواج کرده است. در ادامه، تحقیقات از سمیرا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، اما او در خصوص غیبت همسرش اظهار بی اطلاعی کرد و مدعی شد که هیچ اطلاعی از علت غیبت وی ندارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که «سمیرا» به واسطه اختلافات شدیدی که با همسرش داشته، موضوع را با یکی از دوستان همسرش به نام فرزاد. ش. (۴۹ ساله) مطرح و در چندین نوبت از وی درخواست کمک کرده است؛ همزمان با شناسایی فرزاد، سمیرا در خصوص نحوه آشنایی خود با فرزاد به کارآگاهان گفت:: حدود چهار ماه پیش، به همراه همسرم برای پیدا کردن یک خانه‌ی استیجاری به بنگاه املاک متعلق به یکی از دوستانش در منطقه نازی آباد مراجعه کرده و در آنجا با فرزاد آشنا شدم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص اعتراف فرزاد به ارتکاب جنایت گفت:: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطمینان پیدا کردند که فرزاد آخرین شخصی بوده که همراه با مقتول مشاهده شده است؛ لذا تحقیقات ویژه پلیسی از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام روز پنجشنبه بیست و هفتم دی ماه وی با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت که پیشنهاد ارتکاب جنایت از سوی سمیرا مطرح شده و قرار بوده تا آن دو پس از ارتکاب جنایت با یکدیگر ازدواج نمایند.

با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، ادامه رسیدگی به پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار قرار گرفت و فرزاد با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

فرزاد که از حدود ۱۰ سال پیش از همسر سابق خود متارکه کرده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:: سعید همیشه همسرش را اذیت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت و بارها او را تحقیر می‌کرد و همین موضوع باعث شد تا سمیرا پس از گذشت مدت کوتاهی از من درخواست کمک کند و نهایتاً پیشنهاد قتل فرزاد را با من مطرح کرد.

فرزاد در خصوص نحوه‌ی ارتکاب جنایت به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی گفت:: با طرح پیشنهاد جنایت، طی چندین جلسه ملاقاتی که با فرزاد داشتم به دروغ موضوع در اختیار داشتن چند قطعه‌ی زیرخاکی را برای وی مطرح کرده و عنوان می‌کردم که قطعات زیرخاکی را در نزدیکی شهرستان قم، در منطقه‌ای بیابانی زیر خاک مخفی کردم. به این ترفند فرزاد را در شب جنایت همراه خود کردم و به محل جنایت کشاندم.

فرزاد در ادامه اعترافاتش گفت:: ساعت ۲۳، ۲۸ دی ماه بود که با خودرو سواری متعلق به یکی از دوستانم به دنبال سعید و همسرش رفتم؛ پس از آن به سمت اتوبان تهران – قم حرکت کردیم تا نهایتاً در یک منطقه بیابانی توقف کرده، در حالی که سمیرا نیز پشت سر من و فرزاد از ماشین پیاده شده بود مقداری حرکت کردیم؛ نهایتاً با چاقو چندین ضربه به گردن، سینه و شکم سعید زده و او را به قتل رساندم [و پس از ارتکاب جنایت] به همره سمیرا به تهران بازگشتیم.

با اعتراف صریح فرزاد به ارتکاب جنایت و مشارکت همسر مقتول در جنایت، سمیرا نیز بلافاصله دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه ضمن تأیید اعترافات فرزاد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:: با نقشه‌ی قبلی که در خصوص قتل همسرم کشیده بودیم، به همراه فرزاد به [کیلومتر ۵۵] جاده قدیم تهران – قم حرکت کردیم؛ پس از رفتن به داخل یک جاده خاکی، فرزاد از ماشین پیاده شد و به بهانه نشان دادن زیرخاکی همسرم را به داخل بیابان کشاند؛ [در حالی که من نیز پشت سر آن‌ها در حال حرکت بودم] فرزاد با چاقویی که از قبل تهیه کرده بود، چند ضربه به همسرم وارد کرد و پس از رها کردن جنازه در بیابان به تهران بازگشتیم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با اعتراف صریح متهمان به رهاسازی جسد در منطقه‌ای بیابانی در کیلومتر ۵۵ جاده قدیم تهران – قم، تحقیقات جهت کشف جسد مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. ۲۹ دی ماه بود که تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت مراجعه کرد، اما با وجود بررسی می‌دانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد. در حال حاضر نیز هر دو متهم با قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
  6 1
  زن نیستند که عفریته اند,ببرید جای گاو تو طویله جا کنید!
  • چلارسی IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
   2 2
   چرا به یکی از بهترین و مفیدترین مخلوقات خدا توهین کردی. آدمی اگر ساخته شود و به اوج برسد جانشین خداوند میشود ولی خدا نکند که بلحاظ اخلاقی و اعتقادی سقوط کند از هر مخلوقی پست تر خواهد شد. پس چنین موجوداتی را با حیوانات مقایسه نکنیم که هیچ حیوانی دست به چنین فجایعی نمی زند.
 • IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
  1 4
  عجب ساده لوحایی بودن برای چی اعتراف کردن وقتی جسدی نباشه قتلی صورت نگرفته
 • سید محمد مصطفوی IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
  2 1
  بی دلیل نیست میگن خداوند با خلقت زن دیگه استراحت نکرد و البته با تمام احترام به خانم های محترم که عین خواهرم هستند.
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
  1 1
  پناه بر خدا از شر شیطان