فرهاد دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در جنگ اقتصادی کنونی صادرکنندگان همچون معبر بازکن زمان جنگ اقتصاد هستند و باید از منافذ برای بازگشت ارز حاصله استفاده کنیم.

به گزارش مشرق، فرهاد دژپسند امروز در مراسم تجلیل از وزارت اقتصاد به عنوان دستگاه برتر در خدمات‌رسانی به امور ایثارگران و تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) و تقارن این جلسه را با این ایام به فال نیک گرفت و گفت: من به آقای شهیدی گفتم که این لوح یادبود ربطی به من ندارد، بلکه مجموعه افراد وزارتخانه تلاش کردند و ثمره آن را دیدند آرامش امروز نتیجه طوفان گذشته است که ایثار و تلاش و جهد و از خودگذشتگی نشان دادند. در ایثار رنگ و جنس و رأی نبود و ۴۰۰ سال اخیر این نتیجه در جنگ تحمیلی را نداشتیم.

بیشتر بخوانید:

دولت به نفع سوداگران بازار مسکن کنار کشید؟

انتقاد وزیر اقتصاد به کم کاری بانک‌ها

چرا ارز صادرات به کشور برنمی‌گردد؟

دلیل مهم افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار چیست؟

وی افزود: هر جنگی طی تاریخ کشور وجود داشته، قسمتی از خاک را داده‌ایم اما در هشت سال دفاع مقدس یک سانت از خاک ایران به عراق داده نشد. آن زمان جنگ روانی، اقتصادی و سرزمینی بود و دشمن با ابزار تفرقه بنداز و حکومت کن، عمل می‌کرد. پس باید ممارست و تمرین کنیم و امروز حاصل کدام تلاش و ایثار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ایثارگران توقع و نیازی ندارند، چون در مرتبه ایثار همه چیز را داده‌اند، تصریح کرد: بنابراین نیاز به عطوفت وجود ندارد، اما این دلیل نمی‌شود که از آنها غافل شویم و ارج ننهیم. آن روز که ایثارگر در میدان مین دلش نمی‌آمد، حتی پوتین را با خود ببرد آن هم به خاطر کم کردن نیاز دیگران و نه آنکه دلش نمی‌خواست. بنابراین نباید از این افراد غافل شویم، به کوری چشم دشمنان ۴۰ سال است از انقلاب می‌گذرد و انقلاب به سن کمال رسیده است.

دژپسند با بیان اینکه باید بنیان ایثار را حفظ کنیم و دنبال مسأله جدید ایثار باشیم یادآور شد: امروز هم در جنگ اقتصادی با ابعاد گسترده و ابزارهای پیچیده و مدرن روبه‌رو هستیم و علیه ایران خیلی از کشورها قرار دارند. ترامپ امروز در اقلیت مانده، اما با ابزارها به دنبال به زانو در آوردن ما است و به لطف الهی این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.

وی تأکید کرد: نیاز به ایثارگری در جنگ اقتصادی به اشکال دیگر هستیم، برای دوام نظام باید از آبرو و حق مسلم خودمان بگذریم و تاب‌آوری را افزایش دهیم که با یک باد نغلزد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه صادرکننده نباید از بازگشت ارز به چرخه کشور دریغ کند، تصریح کرد: تولیدکننده نیز باید تمام ظرفیت تولید را به کار گیرد، هر چند که شرایط سخت است و نیاز داریم که در جنگ اقتصادی این اتفاق بیفتد، بنابراین لباس ایثار باید به تن کرد، حتی اگر حقوق ما معوق شود.

به گفته وی، تلقی این بود که صادرات نفت صفر شود، اما این گونه نشد اگر مؤدی مالیاتی هستید، نباید دچار پدیده شوم فرار مالیاتی باشیم، نباید مالمان را ناپاک کنیم و مال ۸۰ میلیون ایرانی در مالمان باشد، ایثار باید در این مباحث تعبیر شود. باید ید واحده باشیم، خوشبختانه طبق فرمایشات رهبری دولت وسط میدان است. در جبهه اقتصاد بسیجی رکن رکین جنگ اقتصادی است و صادرکنندگان معبر بازکن زمان جنگ هستند. باید از منافذ استفاده کنیم و ارز حاصله را برگردانیم.

در انتهای این مراسم از ایثارگران نمونه و تلاشگران دستگاه‌ها و مجموعه وزارت اقتصاد تقدیر و تشکر به عمل آمد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
    1 0
    قوانین شما هم سد صادرات .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس