سردار اشتری

فرمانده نیروی انتظامی گفت: گروه‌های معاند و دشمنان سال 97 را برای ایجاد آشوب‌ها و ناآرامی‌ها انتخاب کردند که به حول و قوه الهی موفق نشدند.

به گزارش مشرق، بیست و یکمین گردهمایی معاون اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی صبح امروز با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و درود بر ارواح مطهر شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، نیروی انتظامی و درود بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین مردم و نیروی انتظامی است، از سویی می‌توان گفت معاونت اجتماعی پلیس ارتباطی میان مسئولین رسانه و پلیس است و هرچقدر که معاونت اجتماعی وظیفه خود را بهتر انجام دهد ما اقدامات پیشگیرانه و اثربخش‌تر آن را در مردم خواهیم دید.

بیشتر بخوانید:

بودجه خرید لباس‌های دوربین‌دار پلیس تأمین نشد

سردار اشتری: برخورد با هنجارشکنان از اولویت‌های ناجاست

سردار اشتری به کارنامه خوب معاونت اجتماعی در دو دهه اخیر پرداخت و تصریح کرد: امروز یکی از نیازمندی‌های اصلی ما این است که در فضای مجازی و فضایی که مردم با آن ارتباط دارند حضور با برنامه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم از وقوع جرائم در جامع پیشگیری کنیم.

وی گفت: یکی از وظایف معاونت اجتماعی آموزش همگانی است؛ امسال حدود ۳۰ هزار برنامه داشتیم که با ۲۰ درصد افزایش همراه بود و به حدود ۳۶ هزار برنامه رسید.

فرمانده نیروی انتظامی فعالیت مراکز مشاوره در کلانتری‌ها را یکی از اقدامات مناسب دانست و گفت: امروز در ۷۰۰ کلانتری عزیزان مشاوره حضور دارند و با مشاوره توانسته‌اند که بیش از ۷۰ درصد شکایات را منجر به صلح کنند؛ به طور میانگین هرساله ۴۰۰ هزار پرونده به این مراکز ارجاع می‌شود که از چرخه قضایی و انتظامی بعد از مصالحه خارج می‌شود.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، آموزش‌های همگانی و ایجاد مراکز مشاوره را از وظایف اصلی معاونت اجتماعی دانست و گفت: آموزش‌های چهره‌به چهره یکی از کارهای خوبی است که در مدارس، مساجد و امکان عمومی و آموزشی انجام شده و اثرات مثبتی داشته است.

وی افزود: با توجه به تغییر سبک زندگی و آسیب‌های اجتماعی پیش رو حتماً پلیس یکی از نهادهایی است که می‌تواند فعالیت اثربخش و چشمگیر داشته باشد چرا که مردم به پلیس اعتماد دارند.

سردار اشتری به نتیجه افکارسنجی که چهار مرکز ا فکارسنجی داشتند پرداخت و گفت: در افکارسنجی که سال گذشته انجام شد و همچنین افکارسنجی امسال مشخص شد که مردم به ناجا اعتماد دارد و باید گفت اعتماد مردم به ناجا بالاترین سرمایه برای نیروی انتظامی است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص عملکرد پلیس در حوزه آسیب‌های اجتماعی اشاره و بیان داشت: باید پلیس با تمام توان حضور به هم رساند و از تمام ظرفیت‌ها استفاده کند تا از آسیب‌ها پیشگیری کند تا آرامش و آسایش در کشور حکفرما شود.

وی گفت: البته در استان‌ها، برنامه‌های مختلفی با توجه به شرایط‌شان حکمفرما است؛ معاونت‌های اجتماعی استان‌ها باید اسیب‌های اجتماعی را احصا کرده و اقدامت پیشگیرانه و پیشدستانه از وقوع جرم انجام دهند و از ظرفیت مردم برای آگاه‌سازی و پیشبرد اهداف استفاده کنند.

وی به حواث دی ماه گذشته پرداخت و گفت: از دی ماه گذشته تاکنون حوادث متعددی داشتیم؛ فتنه ۹۶ که بحمدلله با حضور آگاهانه مردم خنثی شد و بعد هم حوادثی در تهران در خیابان پاسداران و چهارشنبه آخر سال و بعد هم اتفاقاتی که طی امسال رخ داد؛ در همه آنها ناجا وظیفه خود را به خوبی انجام داد و اطلاع‌رسانی ناجا نیز به خوبی اقدام کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه یک سال پرکار برای همکاران من در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی و فضای مجازی وجود داشت به لطف الهی تدابیر رهبری، هوشیاری مردم و مجاهدت پلیس اشاره و اعلام کرد: اکثر توطئه‌ها و تحرکات خنثی شد و افرادی که دنبال این بودند ناامنی و آشوب را به داخل کشور بیاورند نتوانستند به اهداف خود برسند چرا که همه دستگاه‌ها و به خصوص نیروی انتظامی به دلیل مسئولیت خطیر خود، نقش خوبی ایفا کرد.

سردار اشتری ادامه داد: امروز ما هرچقدر معاونت اجتماعی را تقویت کنیم می‌توانیم به اهداف خود در اجرای ماموریت‌ها دست یابیم و اثرات مثبت‌تری داشته باشیم.

وی، احساس امنیت را مهم ارزیابی کرد و گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که امنیت با ثباتی در آن حاکم است و با توجه به ناامنی‌هایی که در کشورهای اطراف ما وجود دارد ایران یک کشور باثبات و دارای امنیت پایدار است که باید احساس امنیت را در آن ارتقا دهیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور افزود: اما برخی اوقات این احساس امنیت براساس برخی اتفاقات خدشه‌دار می‌شود و برخی اتفاقات کوچک مشکلاتی ایجاد می‌کند که شما و اصحاب رسانه و کسانی که با افکار عمومی سروکار دارند می‌توانند احساس امنیت را ارتقا بخشند.

وی از معاونین اجتماعی استان‌ها خواست که تمام اقدماتشان براساس اهداف هفتگانه‌ای باشد که برای سال ۹۷ مصوب و ابلاغ شده است چرا که آسیب‌شناسی و بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌های سال ۹۷ در حوزه اجتماعی یکی از درخواست‌های فرماندهی است.

فرمانده نیروی انتظامی به عملکرد گروه‌های معاند در سال جاری پرداخت و اعلام کرد: گروه‌های معاند و دشمنان سال ۹۷ را برای ایجاد آشوب‌ها و ناآرامی‌ها انتخاب کردند که به حول و قوه الهی موفق نشدند.

وی با بیان این مطلب که باید آمادگی خود را برای سال ۹۸ حفظ کنیم، اظهار داشت: در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی هستیم و انشاءالله مراسم ۲۲ بهمن مثل سنوات گذشته و حتی پرشورتر از گذشته با امنیت کامل و حضور مردم برگزار خواهد شد.

سردار اشتری افزود: حتماً معاندین درصدد هستند تا آرامش، صلابت، وحدت و همدلی را در دهه فجر و ۲۲ بهمن بر هم زنند، باید هوشیاری خود را حفظ کرده و حواسمان را جمع کرده تا مراسم با امنیت کامل انجام شود.

وی گفت: معاندین دنبال آن هستند که تا فضای خوب کشور را بر هم زنند هم در دهه فجر و هم در ایام پایانی سال که باید آمادگی کامل را داشته باشیم و توانمان را برای سال آینده حفظ کنیم.

سردار اشتری به شرف‌یابی اخیر فرماندهان محضر فرمانده معظم کل قوا پرداخت و گفت: ایشان روند ناجا را قبول کرده و رو به رشد دانستند و فرمودند که سرعت را زیاد کنیم؛ مولفه‌هایی که مطرح شد موضوعاتی است در خصوص اقتدار توام با رافت، مهربانی و عدالت و همچنین اقدامات عاقلانه و هوشمندانه بود که شما معاونین اجتماعی می‌توانید این سرعت را ارتقا داده و باعث حرکت رو به جلو ناجا شوید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
  6 13
  باید برای 98 اماده باشیم و 99 و همیشه
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
  3 13
  موافقم فرمانده عزیز و مردمی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس