محمد ایمانی

کارتر به خاطر پیش‌بینی نادرست مورد تمسخر قرار گرفت اما او اشتباه نکرده بود بلکه تنها چند دهه جلوتر از زمان خود بود. ایران امروز در قلب منطقه‌ای آشوب‌زده، جزیره ثبات است.»

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیگر سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت:

قدرت محاسباتی واژگونه آمریکا را فقط مقتدای انقلاب نبود که بر مبنای واقعیت‌های انکار ناپذیر به رخشان کشید و هجو کرد؛ محافل رسانه‌ای آمریکا نظیر مجله تخصصی Foreign Policy سالهاست در این باره اتفاق نظر پیدا کرده‌اند.

رهیر انقلاب اخیراً در دیدار مردم قم با یادآوری مستندات تاریخی فرمودند:
"در دهم دی ماه سال ۵۶، رئیس‌جمهور آمریکا آمد در تهران و یک نطق غرّائی کرد در تمجید اغراق‌آمیز و دروغین از محمّدرضا. در این نطق غرّاء گفت «ایران جزیره‌ی ثبات است»؛ یعنی چه؟ یعنی خیال آمریکا از ایرانِ وابسته و مسئولان نوکرمَآب ایران آسوده است؛ اینجا جزیره‌ی ثبات است -این مال دهم دی ماه است- دَه روز نشده بود که قضیّه‌ی قم اتّفاق افتاد و نوزدهم دی ماه مردم قم قیام کردند، حرکت کردند، با جان خود، با تن خود علیه آن رژیم ظالم و وابسته و فاسد به میدان آمدند.

یادداشت دیگری از محمد ایمانی را بخوانید:

ایستگاه تقویت فشار اینجاست

اپل در دست تک‌تیرانداز کوبنده‌تر از جنگنده اف ۱۴

دزد لباس و عنوان +عکس

دستگاه محاسباتی آمریکا و غرب این است؛ این را توجّه کنید. خود غربی‌ها، خود آمریکایی‌ها میبالند به قدرت محاسباتی خودشان، به قدرت تحلیل خودشان، به آینده‌نگری خودشان، و اینجا هم یک عدّه غرب‌زده‌ی آمریکازده پُز قدرت محاسباتی آمریکا را می‌دهند که «آمریکایی‌ها این جور گفتند، فلان دانشمند آمریکایی، فلان مرکز پژوهشی آمریکایی این جور گفته، این جور دنیا را شناخته، این جور آینده را تصویر کرده».

قدرت محاسباتی آمریکا این است [که می‌گوید] «اینجا جزیره‌ی ثبات است»، کمتر از دَه روز بعد معلوم می‌شود که جزیره‌ی ثبات یعنی چه؛ قیام قم، بعد قیام تبریز، بعد حرکت عظیم، بعد آن طوفان زیر و رو کننده‌ی انقلاب اسلامی و نابودی رژیم وابسته‌ی سرسپرده‌ی طاغوت و پهلوی [رخ می‌دهد].

این قدرت محاسباتی، این توانایی محاسباتی تا امروز همان جور است. همین چندی پیش در همین نزدیکی، یکی از دولتمردان آمریکایی (۳) در جمع یک مشت اوباش و تروریست گفت امیدوار است یا آرزو دارد که جشن کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران بگیرد؛ جشن کریسمس ۲۰۱۹ همین چند روز پیش بود. این همان قدرت محاسباتی است، اینها همان آدمهایند.

محاسبات آنها اقتضا می‌کند که یک چنین امیدی داشته باشند؛ مثل امید صدّام‌حسین که [می‌خواست] یک هفته‌ای بیاید تهران، مثل امید مزدور دیگرشان منافقین که از کرمانشاه راه بیفتند در ظرف سه روز مستقیم خودشان را برسانند تهران؛ اینها محاسبات است! توانایی محاسبات دشمن این است. بعضی از دولتمردان آمریکا وانمود می‌کنند دیوانه‌اند؛ بنده البتّه این را قبول ندارم، امّا حقیقتاً احمقهای درجه‌ی یک هستند".

یکی از مستندات جالب در این باره ، گزارش خواندنی مجله Foreign Policy است. این نشریه معتبر آمریکا در حوزه سیاست خارجی اواخر خرداد ۹۳ نوشت: http://fi9.ir/6caghq

«شاید واشنگتن نخواهد اعتراف کند اما ایران باثبات‌ترین کشور خاورمیانه است. کارتر در سال ۱۹۷۹ با شاه ایران در کاخ سعدآباد تهران دیدار کرد و گفت ایران، جزیره ثبات در یکی از مناطق پرچالش جهان است. مدتی بعد موج انقلاب، ایران را فرا گرفت و پادشاهی پهلوی سرنگون شد.

کارتر به خاطر پیش‌بینی نادرست مورد تمسخر قرار گرفت اما او اشتباه نکرده بود بلکه تنها چند دهه جلوتر از زمان خود بود (!) ایران امروز در قلب منطقه‌ای آشوب‌زده، جزیره ثبات است.»

همان زمان VOA رسانه رسمی دولت آمریکا اعلام کرد «آمریکا می‌داند حرف اول را در عراق، ایران می‌زند و ژنرال بدون سایه ایران قاسم سلیمانی، از افغانستان تا عراق و لبنان و غزه و سوریه نفوذ دارد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  11 3
  درود بر سردار بزرگ قاسم سلیمانی که بر قلب های ازادیخواهان منطقه حکمفرمایی می کند. خداوند بزرگ حافظش باشد.
 • US ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
  1 7
  دمکراتها فایده ندارند برای ایران رییس جمهور امریکایی جمهوریخواه بهتر است .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس