کد خبر 928322
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
اوزیل

در آن هنگام شاید مانند یک پیروزی به نظر نمی‌رسید اما دست‌کم نشانه این بود که آرسنال به شرایط خوبی رسیده است.

به گزارش مشرق، کمتر از یک سال پیش بود که باشگاه آرسنال با شادی اعلام کرد مسعود اوزیل قراردادی سه‌ونیم‌ساله امضا کرده است. آنها الکسیس سانچس را به منچستریونایتد داده بودند و هنریخ مخیتاریان را در ازای او گرفته بودند، چراکه از قرارداد سانچس با آرسنال تنها کمتر از شش ماه مانده بود و این باشگاه چاره‌ای جز دادن اجازه رفتن به سانچس نداشت.

اوزیل هم وضعیتی مشابه داشت و تیم آرسن ونگر داشت یک ستاره دیگرش را از دست می‌داد. آینده نامشخص به نظر می‌رسید.

بیشتر بخوانید:

دلیل بازی ندادن به اوزیل

اما حالا که یک سال گذشته، احتمالاً رائول سانیهی، مدیر جدید فوتبال آرسنال آرزو می‌کند ایوان گازیدیس، مدیر پیشین آرسنال اجازه می‌داد آن اتفاق بیفتد و اوزیل از آرسنال برود.

زمانی که حزب کارگر در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۰ شکست خورد، لیان برن، دبیر وقت خزانه یادداشتی برای جانشین‌اش در دولت ائتلافی نوشت و در آن آورد: «شرمنده، هیچ پولی در بساط نیست.»

گازیدیس زمانی که دستمزد اوزیل را دوبرابر کرد، چنین یادداشتی برای سانیهی به‌جا نگذاشت اما با توجه به اینکه اوزیل ۳۵۰ هزار پوند در هفته دستمزد می‌گیرد و پیر امریک اوبامیانگ و مخیتاریان هم هر کدام ۲۵۰ هزار پوند در هفته دستمزد دارند، به نظر می‌رسد که او باید این کار را می‌کرد.

آخرین پنجره انتقالاتی گازیدیس و آرسن ونگر طوری پیش رفت که دست‌های جانشینان آنها بسته شد و امری می‌گوید که آرسنال در ژانویه تنها می‌تواند بازیکن قرض بگیرد.

حالا ماجرای اوزیل هم پیش آمده است. او حتی به نیمکت آرسنال هم نمی‌رسد و در شکست اخیر آرسنال برابر وستهم از فهرست تیم خط خورده بود. او بازیکنی کم‌اثرتر از ادی انکتیاست.

زمانی که به امری گفته شد آرسنال نمی‌تواند به پردرآمدترین بازیکنش بازی ندهد، او پاسخی هدف‌دار داد: «به نظرم بازیکنانی که امروز بازی کردند آنهایی بودند که شایستگی حضور در این مسابقه را داشتند. ما با آنها ممکن است پیروز شویم و ممکن است ببازیم. من تصمیم گرفتم که کدام بازیکنان بازی کنند و به نظرم کدام بازیکنان برای حضور در میدان شایسته‌ترین هستند. ما با اوزیل هم می‌بریم و هم می‌بازیم. به نظرم مساله برد و باخت بر سر بازی کردن یک بازیکن نیست.

من می‌توانم بگویم که او در این هفته به شکل معمول کار کرد. ما با او هم برده‌ایم و هم باخته‌ایم. ما به کار با تمامی بازیکنان ادامه می‌دهیم چون آنها مهم هستند، اما امروز سرنوشت تیم با این بازیکنان رقم خورد.»

پیام امری به هیات مدیره آشکار بود. او از اوزیل زیاد استفاده نخواهد کرد و آنها می‌توانند او را بفروشند اما باشگاهی حاضر نیست چنین دستمزدی برای یک بازیکن ۳۰ ساله بپردازد. آرسنال شاید او را قرض بدهد و قبول کند که بیشتر دستمزدش را هم بپردازد. یا آنها ممکن است دو سال و نیم صبر کنند تا قرارداد اوزیل به پایان برسد.

بیانیه آرسنال در زمینه تمدید قرارداد اوزیل شاید باعث افزایش روحیه تیم شد اما بهای سنگینی هم به همراه داشت.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس