آبادی جامعه از آبادی مسجد است/ اشتراک‌گذاری «سند مسجد» با فعالان مسجدی

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور در آیین معارفه رئیس جدید مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران گفت: باید نقش و اهمیت مسجد را باور کنیم و بدانیم آبادی جامعه از آبادی مسجد است.

به گزارش مشرق، آیین معارفه حجت‌الاسلام نوری‌زاده رییس جدید مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران و رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور در مجتمع محراب تهران برگزار شد.

بیشتر بخوانید

از حذف نرده‌ها تا اقتدای بزرگان به امام جمعه جوان

در این مراسم حاج علی اکبری طی سخنانی به تجربه مدیریت مومنانه اشاره کرد و گفت: این مدیریت باید عالمانه مجاهدانه و متضرعانه باشد. باید تلاش بر این باشد که کاری که برای مسجد انجام می شود بهترین باشد از این رو از روز اول با نقشه و برنامه حرکت کردیم و در این راستا تجربه های گذشته را هم برای موفقیت به کار گرفتیم.

وی ادامه داد: ما با مرکزی روبرو بودیم که با همت رهبری راه اندازی و توسط حضرات آیات مهدوی کنی و انواری راه و مسیر خوبی را طی کرده بود. مرکز تاسیس شده بود سازماندهی‌ها آغاز و کار به خوبی جلو رفته بود. من در مراسم معارفه هم گفتم امیدوارم بتوانم این توفیقات را حفظ کنم.

وی حرکت طبق نقشه را از مهمترین اولویت های دوره جدید برشمرد و گفت: ما در این ۷ سال متعهد بودیم که طبق برنامه پیش برویم و در این راستا برنامه دو ساله طراحی شد و الان در برنامه سوم هستیم.

حاج علی اکبری از تحکیم نگاه برنامه ای خبر داد و گفت: امروز این نگاه برنامه‌ای به مساجد رسیده و امسال تابستان ائمه جماعات در اردویی کار برنامه‌ریزی مسجد را تمرین کردند.

وی ادامه داد: موضوع مهم این است که ما نقش و اهمیت مسجد را باور کنیم و بدانیم آبادی جامعه از آبادی مسجد است.

حاج علی اکبری از مستندسازی تجربیات خبر داد و گفت: برنامه ریزی ما به گونه ای بود که هم تجربه کسب کنیم و هم تجربیات گذشته را ثبت کنیم و ثمره آن شد «سند مسجد» که این مجموعه با فعالان مساجد کل کشور هم به اشتراک گذاشته شد.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جماعات با اشاره به خطوط اصلی مسیر طی شده توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: برنامه اصلی ما توانمند سازی ائمه جماعات و کارگزاران مسجد مثل خادمان و امنای مسجد بود که هم اکنون هم در حال برگزاری است.

حاج علی اکبری یادگیری ادبیات تکریم را از ضروریات خادمان مسجد دانست و گفت: در این زمینه همه تلاش خود را کردیم و این موضوع برای ما بسیار مهم بود البته آنچه شایسته عزیزان بود از عهده ما بر نیامد.

وی با اشاره به نظام سازی مساجد گفت: در این زمینه در موضوعات مختلف از فرهنگی، اجرایی، مالی و … کارهای زیادی انجام شد خصوصاً در حوزه فرهنگ کارهایی زیادی انجام شد و محصولات خوبی تولید شد و برنامه های قرآنی برنامه برای شهدای ائمه جماعات و... که قله آن شرفیاب شدن خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که رهنمودهای ایشان نقشه راه مساجد کشور شد.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور با اشاره به استفاده از فن آوری‌های نوین برای اداره مساجد خبر داد و گفت: خدا رو شکر در این زمینه پیشتاز هستیم و همه تلاش های ما برای اعتبار خوش نامی مفید بودن مساجد بود.

وی مسیر طی شده را حاصل یک کار جمعی دانست و گفت یاران ما جمع دارای دانش تقوا و با صفا بودند که با همت و کمک آنها و حمایت رهبری توانستیم سربلند از این مسیر بیرون بیاییم. دفتر رهبر انقلاب و شخص آقای محمدی گلپایگانی ما را بسیار یاری کردند.

حاج علی اکبری در پایان به کارهای عقب مانده اشاره کرد و گفت: اگر بنا بود کارهای انجام نشده را بگویم قطعاً فهرستش خیلی بلند است و از این بابت شرمسارم و همه قصورات را می‌پذیرم و شرمنده رهبرم و شهدا هستم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس