احمد امیرآبادی فراهانی

عضو هیأت رئیسه مجلس درباره آمار منتشره در برخی رسانه ها از میزان مشارکت عده ای از نمایندگان در رای گیری جلسات علنی آذر ماه ۹۷ توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مشرق، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فهرست منتشره از میزان مشارکت ۹۶ تن از نمایندگان متقاضی شفافیت آرا در رأی گیری های جلسات علنی، توضیحاتی در این ارتباط ارائه کرد.

وی اظهار داشت: این گزارش تنها مربوط به ۹۶ تن از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس است که موافقت خود را با انتشار میزان مشارکت در رأی گیری ها اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

معایب و مزایای استانی شدن انتخابات مجلس

عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: برخی رسانه‌ها به اشتباه میزان مشارکت هر نماینده را با تعداد کل آرای مجلس در طی یک ماه مورد سنجش قرار داده‌اند، در حالی که باید درصد تعداد مشارکت هر نماینده در رأی گیری ها، بر اساس میزان حضور ایشان در جلسات علنی سنجیده شود. چرا که هر نماینده در طی هر ماه حق استفاده از مرخصی داشته و یا ممکن است از سوی مجلس به مأموریت اعزام شده باشد که در این صورت در رأی گیری ها نیز مشارکت نداشته است.

وی در همین رابطه تصریح کرد: متأسفانه بعد از انتشار این گزارش، برخی رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن میزان حضور این نمایندگان در جلسات علنی، اقدام به رتبه بندی کرده‌اند که این رتبه بندی کاملاً اشتباه است.

وی در خاتمه مطرح کرد: لذا از رسانه‌ها انتظار می‌رود در این خصوص دقت بیشتری به خرج دهند و در صورت لزوم اطلاعات کافی و صحیح را از هیأت رئیسه مجلس دریافت کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس