مدیر یک مدرسه در انگلستان

مدیر یک مدرسه در مورکم در لانکاشر در شمال غربی انگلستان می‌گوید دانش‌آموزان مدرسه او به حدی گرسنه هستند که پس از ورود به مدرسه در سطل آشغال‌ها دنبال غذا می‌گردند.

به گزارش مشرق به نقل از بی بی سی فارسی، شماری از نمایندگان پارلمان بریتانیا از احزاب مختلف از دولت این کشور خواسته‌اند تا برای مقابله با " ناامنی غذایی" به خصوص در میان دانش‌آموزان، معاونتی را به این کار اختصاص دهد.

شیوون کالینگوود مدیر مدرسه مورکم در لانکاشر می‌گوید از هر ده دانش‌آموز این مدرسه، یکی از آنها از خانواده‌ای است که نیازهای غذایی خود را از بانک غذایی (جایی که به نیازمندان کمک می‌کند) تامین می‌کند.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ ارتباط پنهانی طنزنویس اصلاح طلب با عامل BBC!

ناپدید شدن «میراژ _۲۰۰۰» ارتش فرانسه از صفحه رادار

یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد در سال ۲۰۱۷ در گزارشی گفته بود ۱۹ درصد کودکان زیر ۱۵ سال بریتانیا در خانواده‌هایی زندگی می‌کنند که با مشکل تامین غذا مواجه هستند.

دولت محافظه‌کار بریتانیا می‌گوید تعداد کودکانی که در خانوارهای بیکار زندگی می‌کنند در پایین‌ترین سطح خود است.

شیوون کالینگوود گفته است در حال حاضر در مدرسه او ۳۵ دانش‌آموز وجود دارند که خانواده‌هایشان از بانک غذایی استفاده می‌کنند. او می‌گوید احتمالاً تعداد چنین خانواده‌هایی بیشتر است و آمار موجود تنها در باره خانواده‌هایی است که مدرسه از آن با خبر است.

خانم کالینگوود می‌گوید "وقتی کودکان از غذا محروم می‌شوند، روی رفتار آنها اثر می‌گذارد و فقط در باره غذا فکر می‌کنند و ما کودکانی داریم که هسته‌های میوه‌ها را از سطل آشغال‌ها بر می‌دارند."

"ما بچه‌هایی داریم که چیزی برای خوردن ندارند و بچه‌هایی هستند که تنها فکر و ذکرشان غذا است."

مدیر این مدرسه گفته است "از اینکه پدر و مادر این بچه‌ها وقتی به مدرسه می‌روند و با گفتن اینکه چیزی برای تامین غذای بچه‌هایشان ندارند به گریه می‌افتند، دچار اندوه می‌شود."

او می‌گوید خانواده‌هایی هستند که مرتب به همدیگر مواد غذایی قرض می‌دهند و این مشکلی است که رو به افزایش است.

یک سخنگوی وزارت کار و تامین اجتماعی می‌گوید از سال ۲۰۱۰ به این سو یک میلیون نفر از جمله سیصد هزار کودک از فقر مطلق خارج شده‌اند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  7 1
  سرمایه داری همین است. فقرا باید بمیرند.
 • ناصر IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  5 2
  ما هم در ایران بچه‌هایی داریم که چیزی برای خوردن ندارند و بچه‌هایی هستند که تنها فکر و ذکرشان غذا است .....
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  3 0
  انگلیسی که ما میشناسیم جانی ایه که توی تاریخش ۸۰ درصد کشورهای دنیا رو استثمار کرده . این سیستم خیلی براتون ارزش قائل شده که اولا زنده اید ثانیا ۱۹ درصدتون غذا برای خوردن ندارید .
 • علی IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  2 0
  انگلیسی ها عجب سراب بهشتی از کشور خودبرای فریب مردم دنیا ترسیم میکنند وای بر ان روزی که پرده برون افتد وفقر عیان گردد 19 درصد از کودکان زیر 15 سال به فقر شدید غذایی دچار هستند و خانواده آنها از بانک غذایی استفاده میکنند!!! صدرحمت به کمیته امداد و نظام ایران اسلامی که علی رغم همه تحریمها در طول این 40 سال توانسته خدمات زیادی به مردم ارائه کند گر چه اگر تحریمها نبودند وضع کشور بهتر ازاینها بود
 • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  0 17
  باورکن تمام این صحبتهادرمورد۱درصد جامعه است که اینقدر با حساسیت پیگیرند ونمیدانند درایران بیش از۷۰درصد بامشکل سوتغدیه وکمبود پروتئین گوشتی ،ویتامین میوه ای ،لبنیات وپسته وآهن وروی و..دارو،بهداشت ودرمان.مواجه اند
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
   2 0
   ارواح خاک ملکه
  • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
   0 0
   اولا میگه گرسنه یعنی طرف غذا برای خوردن نداره دوما میگه از هر ده نفر یکی، با این حساب اونجا ده درصد گرسنه هستن بماند چند درصد سوتغذیه دارن و پسته گیرشون نمیاد!
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
   1 0
   شما با برجام جانتان که باید بهترین خانه و ماشین و غذا را داشته باشی که
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  1 0
  انگلیسی های متکن به چه روزی افتادن فقط زروبرقشونو به ماها نشون دادن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس