سردار نقدی نمایه

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه گفت: درزمان جنگ یک سری افراد ترسویی بودند و از جبهه فرار می‌کردند همان‌ها خواستند کار خود راتوجیه کنند و این دست حرف‌ها رابیان کردندکه اصلاً درست نیست وهیچ مبنای علمی ندارند.

به گزارش مشرق، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات محسن رضایی در خصوص عملیات کربلای ۴ و زیر سوال رفتن مدیریت جنگ، اظهار داشت: قضاوت نهایی و دقیق در خصوص مدیریت جنگ را امام خمینی (ره) داشتند که در پیامی خطاب به بسیجیان فرمودند "شما با مدیریت صحیح در جنگ تحمیلی نشان دادید که می‌شود اسلام را در جهان حاکم کرد".

وی ادامه داد: کشوری با دستان خالی و بدون حتی یک حامی بین المللی به مقابله با تمام قدرت‌های دنیا رفت. اصلاً آمار تجهیزات و ادوات ما با طرف مقابل قابل قیاس نبود و بر همین اساس من معتقد هستم که مدیریت زمان جنگ به اصطلاح از آب کره گرفتن بود.

بیشتر بخوانید:

عاقبت نویسنده‌ای که با شبیه سردار نقدی عکس یادگاری داشت!

پاسخ سردار نقدی به تحریف سخنانش توسط روزنامه دولت

نقدی: برخی دوست ندارند دستاوردهای انقلاب بیان شود

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: در زمان جنگ یک سری افراد ترسویی بودند و از جبهه فرار می‌کردند همانها خواستند کار خود را توجیه کنند و این دست حرف‌ها را بیان کردند که اصلاً درست نیست و هیچ مبنای علمی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: میزان مهماتی که رژیم بعث در جنگ داشت به طوری بود که سرباز عراقی باید خسته می‌شد تا آتش توپخانه را متوقف می‌کرد در حالی که توپخانه ما روزانه سهمیه‌ای در حدود ۵گلوله داشت و مهماتی در اختیار ما نبود. بنابراین ارتش عراق در برابر ما برتری آتش داشتند.

سردار نقدی با بیان اینکه عراقی‌ها متهم نبودند به اینکه از امواج غیر انسانی استفاده می‌کنند و همواره جمهوری اسلامی بود که متهم به غیر علمی جنگیدن و استفاده از امواج غیر انسانی می‌شد، عنوان کرد: طبیعتاً در یک معادله ساده تلفات ما باید نسبت به طرف مقابل بیشتر می‌بود. در ضمن در هشت سال جنگ تحمیلی، هفت سالش را ما در نقش آفندی بودیم. زمانی که یک نیرو بخواهد آفند بکند، در منطقه باز و در تیررس قرار می‌گیرد و این نیز دلیل دیگری بر بالا بودن تلفات ما باید باشد در حالی که چنین نبود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه به میزان تلفات دشمن در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده در سایت‌های خبری، کشته شدگان رژیم بعث عراق در جنگ چیزی در حدود یک میلیون نفر است اما در صحبتی که با سردار باقرزاده داشتم، ایشان گفتند که رؤسای ارتش عراق آمار داده‌اند که در حدود ۶۰۰ هزار نفر کشته در جنگ داده‌اند، یعنی تعداد شهدای ما یک سوم تلفات دشمن در جنگ بوده است، این در حالی است که آتش دشمن چند برابر ما بوده و از برتری تجهیزات و پشتیبانی و لجستیک قوی‌تری بهره مند بوده است و ضمناً علمی و حساب شده علیه ما هجوم می‌آوردند.

وی اظهار داشت: در حالت طبیعی اگر آنها ۶۰۰ هزار کشته داده‌اند ما باید بیش از ۱ میلیون شهید تقدیم می‌کردیم اما در مجموع دوران دفاع مقدس تنها ۱۹۰ هزار شهید دادیم؛ حالا مدیریت کدام سوی میدان در جنگ ضعیف بوده است؟! توجه کدام به نیروی انسانی بیشتر بوده است؟!

سردار نقدی به ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دنیا اتفاقاتی که در جبهه‌ها می‌افتاد بی نظیر است، تا زمانی که فرمانده لشکر ما وارد آن محوری که قرار بود عملیات شود نمی‌شد، اجازه آغاز عملیات صادر نمی‌شد. فرمانده معمولاً یک شب قبل از عملیات می‌رفت و صحنه را می‌دید و از سلامت عملیات مطمئن می‌شد و بعد اجازه کار را می‌داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس