آیت الله یزدی

آیت الله یزدی افزود: در طول چهار دهه اخیر به اندازه چهارصدسال در کشور رشد داشتیم و شاهد پیشرفت‌های بسیاری در ایران بودیم، درطول ۴۰ سال اخیر جمعیت ایران دوبرابر شد و سبک زندگی‌ها درکشور تغییر پیدا کرد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله محمد یزدی صبح امروز در یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در پژوهشگاه علامه طباطبایی با اشاره به تعریف غلط از استقلال حوزه اظهار کرد: برخی با بهانه استقلال حوزه را مطرح می‌کنند که باید حوزه تنها به مسائل علمی بپردازد و بی ارتباط با نظام اسلامی باشد و به آینده نپردازد تا استقلال داشته باشد.

وی ادامه داد: مراکزی به صورت پنهانی تفکرات اشتباهی را با بهانه استقلال در حوزه ترویج می‌دهند، فعالیت این مراکز در تضاد با حوزه انقلابی است و به دنبال برگرداندن حوزه به حوزه پیش از انقلاب اسلامی هستند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه ۵۵۱ استاد عالی حوزه در حمایت از آیات شبیری و یزدی +اسامی

واکنش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به نامه آیت الله یزدی

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: همه روحانیون در قبال جامعه و آینده مسلمانان وظایفی دارند، دنیای جدید مسائل جدیدی را به دنبال داشته باشد و ما در برابر این مسائل در حوزه پاسخگو باشیم.

آیت‌الله یزدی ارتباط حوزه با نظام اسلامی را ضروری دانست و تصریح کرد: حوزه و نظام اسلامی دو مقوله جدا نیستند، کسانی که از لزوم عدم ارتباط حوزه با نظام اسلامی سخن می‌گویند، به جدایی دین از سیاست اعتقاد دارند.

وی ادامه داد: در طول چهار دهه اخیر به اندازه چهارصد سال در کشور رشد داشتیم و شاهد پیشرفت‌های بسیاری در ایران بودیم، در طول ۴۰ سال اخیر جمعیت ایران دو برابر شد و سبک زندگی‌ها در کشور تغییر پیدا کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: راهکارهای پیشبرد حوزه انقلابی و حفظ نظام اسلامی در اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلادباید مورد بررسی قرار بگیرد و باید توجه بیشتری به حوزه انقلابی شود.

آیت‌الله یزدی با اشاره به ویژگی‌های حوزه انقلابی خاطرنشان کرد: چنین حوزه‌ای به مسائل نظام اسلامی توجه داشته و برای مشکلات آن راهکار دارد، حوزه انقلابی متناسب با جامعه روز است و چنین حوزه‌ای پاسخ مسائل را با توجه به اسلام می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 19
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
    0 1
    اشتباه فرمودید 401.5 سال پیشرفت کردیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس