روحانی

رئیس جمهور تاکید کرد: همه مسلمانان باید ملت فلسطین را در رسیدن به حقوق حقه خود، بازگشت آوارگان فلسطینی و پایتختی دائمی قدس شریف، پشتیبانی کنند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر سه شنبه در دیدار دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه وی، با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما همواره حامی ملت فلسطین بوده و خواهیم بود، گفت: از آغاز نهضت اسلامی در سال ۴۲، فلسطین یکی از مسائل مورد نظر همه انقلابیون در ایران بود و امام خمینی (ره) پیوسته در همه سخنرانی هایشان علیه رژیم شاه، از قدس و فلسطین یاد می‌کردند.

رئیس جمهور با اشاره به ایستادگی ۷۰ ساله ملت فلسطین در برابر تجاوز، ظلم و اشغالگری صهیونیست‌ها، افزود: جهاد ملت فلسطین، باید تا تعظیم دشمن صهیونیستی در برابر حق ملت فلسطین ادامه یابد. رژیم صهیونیستی با کمک حاکمان جدید کاخ سفید به دنبال تحقق برنامه سلطه بر کل منطقه است که فلسطین نیز بخشی از این برنامه کلی است.

بیشتر بخوانید:

قاسمی: نگاه ایران به رژیم اشغالگر صهیونیستی تغییر نمی‌کند

ادامه فروپاشی احزاب رژیم صهیونیستی

آمریکا و رژیم صهیونیستی از یونسکو خارج شدند

تصویب ۲۰ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی طی سال ۲۰۱۸

واکنش صهیونیست‌ها به دیدار رهبران جهاد اسلامی با رهبر انقلاب

روحانی با مرور تجربیات تلخ برخی گروه‌ها که می‌کوشیدند از طریق مذاکره با دشمن صهیونیستی به حقوق ملت فلسطین دست یابند، گفت: اسرائیلی‌ها به رغم نشست‌ها و توافق‌های مادرید و اسلو، هرگز حق ملت فلسطین را نپذیرفته‌اند و بنابر این تنها راه مبارزه و مقاومت تا رسیدن به حقوق حقه خود است.

رئیس جمهور با بیان اینکه "شاید برخی تصور کنند پیروزی در برابر توطئه‌های صهیونیست‌ها و آمریکا دست یافتنی نیست"، اظهارداشت: ملت بزرگ ایران در ۴۰ سال گذشته چندین بار نشان داده که می‌توان با ایستادگی و مبارزه، پیروز شد و امروز نیز دشمنان تلاش دارند در جنگی تازه با حربه تحریم اقتصادی و محاصره کامل، ایران را تحت فشار قرار دهند.

روحانی با تاکید بر اینکه "ما هیچ تردیدی نداریم که در این جنگ اقتصادی بر دشمنان خود پیروز خواهیم شد"، گفت: رهبری ما شجاع و مقاوم در برابر این توطئه‌ها ایستاده است و ملت نیز در این عرصه مبارزه و مقاومت، یکپارچه و متحد است.

رئیس جمهور اظهارداشت: گروههای فلسطینی و جهادی در این مبارزه ۷۰ ساله، به رغم ناکامی ارتش‌های برخی کشورهای عربی در برابر دشمن صهیونیستی، موفق شده‌اند به پیروزی‌های بزرگی در برابر توطئه‌های دشمن دست یابند و پیروزی و موفقیت‌های شما در غزه و ملت‌های سوریه، عراق، یمن و لبنان، نشانه‌های بزرگی از یک پیروزی بزرگ‌تر است.

روحانی با اشاره به پشتیبانی افکار عمومی جهان از حقوق تضییع شده ملت فلسطین، گفت: با وجود همه تلاش‌های آمریکا و اسرائیل، نه تنها ملت‌ها بلکه دولت‌ها نیز تسلیم فزون خواهی‌های دشمن نشده‌اند و ما شاهدیم که در سازمان ملل، عمده کشورها به قطعنامه‌های حمایت از حق فلسطینی‌ها رأی مثبت می‌دهند و حتی کشورهای هم پیمان آمریکا نیز در توطئه‌های اخیر انتقال سفارت واشنگتن به قدس، با دولت ترامپ نه تنها همراهی نکردند بلکه با این اقدام واشنگتن مخالفت کردند.

رئیس جمهور به فزون خواهی‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: اگر رژیم صهیونیستی بتواند ملت فلسطین را تسلیم کند با توجه به خوی اشغالگری، تنها به سرزمین اشغال شده فلسطین اکتفا نخواهد کرد و بنابر این ملت‌های این منطقه باید رژیم صهیونیستی را نه فقط دشمن ملت فلسطین بلکه دشمن همه منطقه بدانند.

روحانی با اشاره به راهپیمایی‌های بازگشت، این حرکت را نشانه‌ای از روحیه جهادی و ایستادگی ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر دانست و افزود: هدف آمریکا و اسرائیل این است که این باور را از یکسو برای فلسطینی‌ها ایجاد کنند که ایستادگی و مقاومت فایده‌ای ندارد و از سوی دیگر زمینه را بوجود آورند تا کشورهای منطقه نیز این رژیم اشغالگر را با همه تجاوزگری هایی که دارد، به رسمیت بشناسند.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت وحدت میان فلسطینی‌ها اظهارداشت: بی تردید یکی از راههای کوتاه شدن زمان رسیدن به پیروزی، وحدت همه ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی است و این رژیم با مقاومت جوانان فلسطینی درخواهد یافت که پیروزی بر فلسطین دست یافتنی نیست و این ملت فلسطین هستند که پیروز نهایی خواهد بود.
رئیس جمهور همچنین در این دیدار شفای هرچه سریع‌تر دکتر رمضان عبدالله دبیرکل سابق جهاد اسلامی را از خداوند متعال مسئلت کرد.

" زیاد النخاله" دبیر کل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات فلسطین اشغالی و توانایی‌ها و آمادگی‌های بالای گروه‌های مقاومت، اظهارداشت: بی تردید حمایت و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، نقش بزرگی در شکست تلاش‌هایی دارد که هدف آن، بستن پرونده حقوق ملت فلسطین است.
وی با بیان اینکه مردم غزه با وجود فشارها، در مقابل رژیم صهیونیستی و طرح موسوم به «معامله‌ی قرن» ایستاده‌اند که نمونه بارز آن، استمرار تظاهرات هفتگیِ جمعه بازگشت است، گفت: فشارها و حملات شدید آمریکا و اسرائیل علیه ملت فلسطین تحت عنوان معامله قرن، با هدف بستن پرونده فلسطین انجام می‌گیرد و ما معتقدیم که حتی فشارهای آمریکا بر ایران نیز بخشی از این پروژه معامله قرن است.

دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که ملت فلسطین برغم همه فشارها و تهدیدها، تا رسیدن به حقوق حقه خود دست از مقاومت و مبارزه بر نخواهد داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
  2 0
  در برجام که پیروز شدی
 • مرگ بر عامل انگلیسی IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
  2 0
  تا دشمن کی باشه مردم یا کدخدا!؟؟؟
 • IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  1 0
  اقای روحانی عزیز دشمنان داخلی هستند و از داخل دارند ضربه میزنند وگرنه امثال امریکا هیچ غلطی نمیتوانند بکنند
 • چلارسی IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  1 0
  آقای فریدون نمیشه شما در مسائل اقتصادی نظر ندی و باعث بالا رفتن چندین و چند باره کالاها نشی
 • IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  2 0
  داداش شما هنوز تو توهمی ... شما جنگ اقتصادی رو همون روز اول وا دادی ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس