بازتاب دیدار رهبران جهاد اسلامی فلسطین با رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های صهیونیستی

دیدار هیئت بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رهبر معظم انقلاب اسلامی و سخنان مهم معظم‌له درباره فلسطین در رسانه‌های رژیم صهیونیستی بازتاب داشت.

به گزارش مشرق، روزنامه یسرائیل هیوم رسانه نزدیک به بنیامین نتانیاهو به تفصیل به این سخنان پرداخت. «نیتا بار»، نویسنده این گزارش ساعاتی بعد از انتشار خبر دیدار هیئت عالیرتبه جهاد اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی وسخنان ایشان درباره فلسطین در گزارشی در این رابطه نوشت: «مسئولین عالیرتبه جهاد اسلامی با رهبر ایران در تهران دیدار کردند که طی آن رهبر ایران وعده داد اگر فلسطینان به مقاومت خود ادامه دهند می‌توانند دولت خود را در تل آویو برپا کنند.

رهبر ایران تاکید کرد "فلسطینیان به زودی دولت خود را به پایتختی تل آویو ایجاد خواهند کرد"، "پیروزی‌های فلسطینیان طی چند سال اخیر بیانگر آن است که آنها قادر به تشکیل دولت خود خواهند بود، زیرا دستاوردهایی داشته اند که تمام ارتش‌های عربی هم قادر به تحقق آن نبودند".

بیشتر بخوانید:

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی: تل‌آویو را در جنگ جدید غافلگیر خواهیم کرد

در بخش دیگری از سخنان رهبر ایران آمده است " با وجود فشارهای زیادی که علیه ما وارد می‌شود، ولی هرگز از وظیفه دینی و مقدس خود در حمایت از مردم فلسطین در جنگ علیه صهیونیست‌ها چشم پوشی نخواهیم کرد".

رهبر ایران همچنین تهدید کرد اگر درگیری رخ دهد هزاران موشک مقاومت بر روی تل آویو و شهرک‌های دیگر صهیونیستی فرود خواهند آمد. رهبر ایران ضمن ستایش از مقاومت، آن را تنها راه تحقق آزادی فلسطینیان توصیف کرد».

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در خبری کوتاه در این رابطه جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره توانمندی ملت فلسطین در به زانو در آوردن رژیم صهیونیستی را تیتر کرده و به نقل از معظم‌له به مسئله موفقیت ملت فلسطین در انجام کاری که ارتش‌های عربی موفق به انجام آن نشدند، پرداخت.

شبکه ۲۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در گزارشی در این رابطه به مسئله اصابت هزاران موشک مقاومت به تل آویو اشاره کرده و با استناد به گفتگوی زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با شبکه العالم ادعا کرده است رهبر جهاد اسلامی بخش‌هایی از طرح ایران برای تهاجم علیه اسرائیل را از شمال و جنوب اعلام کرد. این رسانه به نقل از النخاله افزود: سال آینده شاهد تغییرات بزرگی به نفع مقاومت خواهیم بود.

در همین راستا، پایگاه عبری زبان دبکا هم در گزارشی تحلیلی ادعا کرد رهبر جهاد اسلامی با مسئولین ایرانی در تهران بر سر تشکیل اتاق عملیات مشترک در نوار غزه با حضور حزب الله و گروه‌های شبه نظامی شیعه عراقی به توافق رسیده است.

بر اساس ادعاهای این پایگاه عبری زبان رژیم صهیونیستی، اتاق عملیات ضد اسرائیلی در نوار غزه با حضور نمایندگانی از حزب الله و شبه نظامیان شیعه عراق گسترش پیدا خواهد کرد.

به زعم دبکا این اتاق مشترک که جزو برنامه‌های راهبردی تهران است، می‌تواند در جنگ بعدی با گشودن جبهه دوم فشار را بر حماس و جهاد اسلامی کاهش دهد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس